همراهی حوزه نشر با اعتراضات در آمریكا

همراهی حوزه نشر با اعتراضات در آمریكا

لباس دونی: با ادامه اعتراضات سراسری به خشونت و نژادپرستی پلیس آمریكا، تعدادی از كاركنان حوزه نشر كتاب كارزاری را در پشتیبانی از معترضان و برجسته سازی معضل نبود تنوع نژادی در این عرصه، راه انداختند.


به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، کارکنان حوزه نشر کتاب با به راه انداختن کمپین روز عمل (day of action) با قیام های سراسری مردم آمریکا در واکنش به قتل جورج فلوید، برونا تیلور، احمد آربری، تونی مک دید و سایرین، اعلام همبستگی کردند.
شرکت کنندگان در این کارزار در ایمیلی درباره این حرکت اجتماعی نوشتند: ما به نقش صنعت خود (نشر کتاب) در ترویج نژادپرستی نهادینه شده، همکاری کم رنگ با کارکنان و نویسندگان سیاه پوست و کسب درآمد از کتابهایی که نژادپرستی را تشدید می کنند، اعتراض داریم.
اقدامات پیشنهادی برای کمپین روز عمل، اهدای درآمد یک روز کارکنان به سازمان های ضدنژادپرستی، شرکت در راهپیمایی های اعتراضی و تبلیغ آثار نویسندگان سیاه پوست را دربرمی گیرد. تابحال بیشتر از یک هزار و ۳۰۰ کارمند حوزه نشر حمایت خویش را از این حرکت ابراز داشته اند.
کمپین روز عمل ابتکاری غیرقابل پیشبینی از صنعتی است که تا همین اواخر اعتراضات کارکنانش به فقدان تنوع نژادی و دیگر مسائل به صورت ناشناس یا خصوصی طرح می شد. سازمان دهندگان اصلی این کمپین ۵ نفر از کارکنان موسسه انتشاراتی فرار، اشتراوس و ژیرو (اف اس جی) هستند.
به گفته کارکنان این شرکت آمریکایی، طرح های مرسوم تنوع و دربرگیری (Diversity & Inclusion) عموما بی تأثیر بوده و برمبنای مدلی طراحی شده اند که در نهایت تنها به سود گروهی از خواص خواهد بود و اغلب از کارکنان به حاشیه رانده شده سوءاستفاده می کند.
بیانیه روز دوشنبه شرکت کنندگان در این کمپین همزمان با آن منتشر می شود که کتابهایی با مبحث مقابله با تبعیض نژادی در صدر لیست پرفروش های آمازون و کتابفروشی بارنز اند نوبل جای گرفته اند. آمار انتشار یافته از جانب موسسه نیلسن بوک اسکن که بازار کتابهای چاپی بریتانیا را رصد می کند هم از افزایش قابل توجه فروش کتابهایی چون شکنندگی سفید از رابین دی آنجلو و می خواهید راجع به نژاد صحبت کنید؟ به قلم ایجوما اولو در هفته های اخیر حکایت دارد.


1399/03/21
21:11:00
5.0 / 5
2655
تگهای خبر: طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لباس دونی