نتایج نظرسنجی های ایسپا نشان داد

اولویت های مردم برای بازگشایی اماكن عمومی

اولویت های مردم برای بازگشایی اماكن عمومی

به گزارش لباس دونی نتایج نظرسنجی های مركز افكارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) نشان می دهد: ۳۲.۹ درصد ترجیح می دهند «مراكز تجاری و خرید» و ۳۲.۶ درصد ترجیح می دهند «اماكن مذهبی و زیارتگاهی» در اولویت بازگشایی قرار گیرند.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، مركز افكارسنجی دانشجویان ایران از مردم پرسیده است: «اگر قرار باشد محدودیت های ناشی از شیوع بیماری #كرونا از مراكز و مكان ها برداشته شود، شما ترجیح می دهید كدام یك از موارد زودتر بازگشایی شود؟ » در این سوال پاسخگویان امكان انتخاب سه گزینه را داشته اند.
یافته ها و نتایج نشان می دهد، ۳۲.۹ درصد ترجیح می دهند «مراكز تجاری و خرید» و ۳۲.۶ درصد ترجیح می دهند «اماكن مذهبی و زیارتگاهی» در اولویت بازگشایی قرار گیرند.
در مراتب بعدی به ترتیب «باشگاه های ورزشی، استخر و ورزشگاه ها» با ۲۹.۱ درصد، «نماز جماعت و جمعه» با ۲۱.۲ درصد، «پارك ها و مراكز تفریحی» با ۱۹ درصد، «رستوران ها و كافی شاپ ها» با ۱۵.۶ درصد، «كلینیك های زیبایی و آرایشگاه ها» با ۱۱.۹ درصد و «سینما، تئاتر، كنسرت» با ۷.۴ درصد قرار دارند.
این نظرسنجی به صورت تلفنی و با جامعه آماری افراد بزرگسال (بالای ۱۸ سال) در سطح ملی و حجم نمونه ۱۵۶۳ در تاریخ ۲۴ تا ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ اجرا شده است.
یافته ها و نتایج یكی دیگر از نظرسنجی های ایسپا نشان داده است ۳۶.۸ درصد از شهروندان به میزان زیاد، ۱۷.۱ درصد تا حدودی و ۲۱.۹ درصد به میزان كم از ابتلای خود به بیماری كرونا ترس دارند. همینطور ۲۴ درصد از مردم ایران بیان كردند، اصلاً ترسی از ابتلای خود به بیماری كرونا ندارند.
ایسپا اعلام نموده است كه تفاوت معناداری بین گروه های مختلف از حیث «ترس از ابتلای خود به بیماری كرونا» وجود دارد. زنان بیشتر از مردان از ابتلای خود به بیماری كرونا می ترسند. همینطور مانند نظرسنجی های پیشین، افراد بالای ۵۰ سال كمتر از سایر گروه های سنی و افراد دارای تحصیلات دیپلم و زیر دیپلم كمتر از دیگران از ابتلای خود به بیماری كرونا ترس دارند.
بنا بر اعلام ایسپا، این نظرسنجی هم به صورت تلفنی و با جامعه آماری افراد بزرگسال (بالای ۱۸ سال) در سطح ملی و حجم نمونه ۱۵۶۳ در تاریخ ۲۴ تا ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ به صورت خویش فرمایی توسط ایسپا اجرا شده است.1399/02/04
20:48:56
5.0 / 5
3514
تگهای خبر: تئاتر , خرید , زیبایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لباس دونی