تجلیل آیت الله محقق داماد از بیانیه حامیان رفع تحریم ایران

تجلیل آیت الله محقق داماد از بیانیه حامیان رفع تحریم ایران

به گزارش لباس دونی حقوقدان و رئیس بخش مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران از بیانیه شخصیت های مطرح جهان برای رفع تحریم های ظالمانه آمریكا ضد ایران تجلیل نمود.


آیت الله سید مصطفی محقق داماد روز چهارشنبه با صدور نامه ای نوشت: ۲۴ تن از شخصیت های سابقه دار و نامدار سیاسی و نظامی جهان حسب نقل روزنامه گاردین، طی بیانیه مشتركی خواهان رفع تحریم های ظالمانه آمریكا ضد ایران شدند كه سد راه مبارزه با بیماری كرونا شده است.
وی اضافه كرد: اینجانب بعنوان یكی از روحانیون ایران بر خود لازم می دانم از این اقدام قدردانی و سپاسگزاری كنم. این اقدام نشان دهنده عمق معرفت امضاكنندگان محترم نسبت به وحدت خانواده بشری و درك روحیه بشردوستانه آنان است.
رئیس بخش حقوق اسلامی دانشگاه شهید بهشتی اضافه كرد: مطالعه بیانیه نشان داده است كه آنان متوجه شده اند كه این درد مشترك و فراگیر جهانی جز با همدردی و همكاری همه فرزندان آدم و ساكنان زمین و توبه بشریت به درگاه آفریدگار جهان نسبت به ظلم به یكدیگر و هم به طبیعت پیرامون و فساد در زمین، هیچگاه امكانپذیر نخواهد بود.
رهبران پیشین جهان شامل ۲۴ دیپلمات و مقام های بلندپایه نظامی دو روز گذشته، با صدور بیانیه مشتركی خواهان رفع تحریم های ظالمانه آمریكا شدند كه سد راه مقابله با بیماری كرونا در ایران شده است. در بیانیه این شخصیت ها تاكید شده رفع تحریم ها در بحبوحه بحران كرونا، به صورت بالقوه می تواند جان هزاران تن از ایرانی ها را نجات داده و به كاهش شیوع سریع ویروس در مرزهای كشور و كاهش سرایت آن به سایر كشورهای همسایه كمك نماید.
نویسندگان این بیانیه تاكید كرده اند كه نجات جان افراد خارج از مرز كشورهای آمریكا برای امنیت تمام جهان حائز اهمیت می باشد و در این حوزه باید اختلافات سیاسی را كنار گذاشت.
فدریكا موگرینی مسئول سیاست خارجی سابق اتحادیه اروپا، مادلین آلبرایت وزیر اسبق امور خارجه و چاك هیگل وزیر دفاع پیشین آمریكا، رهبران اسبق، وزرای امور خارجه و دفاع كشورهای اروپایی، مدیر كل پیشین سازمان بهداشت جهانی، دبیركل پیشین ناتو و برخی دیپلمات های برجسته بین المللی از امضا كنندگان ابین بیانیه هستند.
در این بیانیه همینطور از آمریكا خواسته شده از حق وتوی خود برای مخالفت با درخواست تسهیلات پنج میلیارد دلاری بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران از صندوق بین المللی پول استفاده نكرده و از ساز وكار مالی اروپا و ایران كه هفته گذشته اولین عملیات مالی خویش را تجربه كرد، حمایت كند.
نویسندگان نامه یاد شده نسبت به نتایج طولانی مدت از بین رفتن اعتبار اروپا و آمریكا در چشم مردم ایران اخطار داده و تصریح كردند: این مسئله در آینده هزینه سیاسی برای تعامل مسؤلان ایران با آمریكا یا اروپا را به شدت افزایش خواهد داد.


1399/01/20
19:04:43
5.0 / 5
3443
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
لباس دونی