افزایش فروش سینما و كاهش مخاطبان نسبت به سال قبل

افزایش فروش سینما و كاهش مخاطبان نسبت به سال قبل

به گزارش لباس دونی بررسی آمار فروش فیلم های سینمایی در ۱۱ ماه سال ۹۸ نشان داده است كه میزان فروش سینما نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ افزایش اما تعداد مخاطبان كاهش داشته است.میزان فروش سینمای ایران در ۱۱ ماه سال ۱۳۹۸ به فروشی معادل ۲۹۳ میلیارد و ۸۱۳ میلیون و ۳۹۰ هزار تومان رسیده است و طی این مدت ۲۵ میلیون و ۷۱۷ هزار و ۲۴۲ نفر به تماشای فیلم های درحال اكران نشستند.

میزان فروش فیلم های سینمایی در ۱۱ ماه سال ۹۷ هم معادل ۲۳۲ میلیارد و ۱۵۳میلیون و ۵۷۵ هزار تومان و تعداد تماشاگران ۲۶ میلیون ۶۲۲ هزار و ۳۲۶ نفر بوده است.

با توجه به افزایش میزان فروش فیلم ها در سال ۹۸ و بر مبنای بررسی های معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی میزان افزایش فروش فیلم ها در ۱۱ سال ۹۸ نسبت به مدت مشابه در سال ۹۷ چهار درصد رشد داشته است. ولی تعداد تماشاگران در ۱۱ ماه سال جاری نسبت به همین مدت پارسال سه درصد كاهش داشته است.

لازم به ذكر است كه میزان فروش و تعداد بیننده ایام جشنواره فیلم فجر در میزان فروش و تعداد بیننده بهمن ماه محاسبه نشده است.

همچنین با اشاره به فروش بهمن ماه می توان گفت، میزان فروش سینمای ایران در بهمن ماه سال ۹۸ معادل ۱۷ میلیارد و ۷۸۶ میلیون و ۴۱۵ هزار تومان بوده و ۱ میلیون و ۵۸۰ هزار نفر به تماشای فیلم های اكران شده نشستند.

در مقایسه بهمن ماه با مدت زمان مشابه سال ۹۷ میتوان اعلام نمود: فروش پارسال ۱۳ میلیارد و ۸۸۷ میلیون و ۱۴۳ هزار تومان بوده و ۱ میلیون و ۶۹۴ هزار و ۸۵۶ نفر به تماشای فیلم ها نشستند كه بر این اساس در بهمن ماه ۹۸ فروش ۲۸ درصد افزایش را نشان میدهد و بیننده هفت درصد كاهش داشته است.


1398/12/03
14:11:23
5.0 / 5
4012
تگهای خبر: جشنواره , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس دونی