وزیر میراث فرهنگی:

ایران كشور هنر است

ایران كشور هنر است

به گزارش لباس دونی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر اظهار داشت: ایران كشور فرهنگ و هنر است و همواره در نبرد فرهنگ و هنر پیروز بوده و توانسته است معنا را در تاریخ تجلی كند.


علی اصغر مونسان در مراسم اختتامیه و تقدیر از هنرمندان برگزیده چهارمین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر اظهار داشت: در ایام گذشته پروژه های مختلفی را افتتاح كردم ولی وقتی دستاوردهای شما در این رویداد را دیدم از این همه زیبایی شگفت زده شدم. این كارها تاریخ یك كشور است و روح انسان تازه می شود زمانی كه حضور پرشور جوانان را در این بخش نظاره می كند.
وی با تاكید بر حفظ هنرهای سنتی در كشور اظهار داشت: من معتقد نیستم كه با هنر بین المللی ارتباط نداشته باشید ولی نباید هنر خودرا رو به فراموشی بسپاریم با این ذهنیت كه برای نوشدن باید هنرهای سنتی خودرا كنار بگذاریم و به سمت ورود هنرهای وارداتی باشیم.
وزیر میراث فرهنگی اظهار داشت: بسیار خوشحالم كه با زحمات شما هنرهای سنتی احیا شد و با اهمیت تر از همه این است كه در حال تبدیل شدن به یك جریان در جهان هستیم.
مونسان اظهار داشت: هنر و صنعت هر كدام جایگاه والایی دارند حال تصور كنید كه شما هم هنرمند هستید و هم صنعتگر و توانستید با تلفیق آنها آثاری را خلق كنید كه هم تاریخ هنر این سرزمین را درون خود دارد و هم می تواند حافظ میراث كشور باشد.
مونسان با اشاره به تلاش هایش در وزارتخانه خود اظهار داشت: من لحظه ای در دو سال قبل بدون دغدغه بخش فرهنگی نبودم و تمام برنامه هایم در امتداد رفع مشكلات و ایجاد بسترهای توسعه بوده است.
وی با اشاره به معافیت مالیاتی فعالان هنرهای دستی اظهار داشت: مجلس و دولت حمایت های خودرا انجام دادند. امیدوارم متناسب با شرایط بودجه كشور و گشایش درآمدهای مالی دولت بتوانیم مشكلات بیمه شما را رفع نماییم.
مونسان آموزش و احیای هنرهای سنتی را از مهم ترین برنامه های این وزارتخانه عنوان نمود و اظهار داشت: در تلاش هستیم كه بودجه ویژه ای به این بخش اختصاص دهیم تا در سال جدید بتوانیم تمركز خودرا روی اولویت ها قرار دهیم.
وی با تاكید بر برنامه های تجاری صنایع دستی در كشور اظهار نمود: فروش دستاوردهای شما از دیگر اولویت های این وزارتخانه است. برندسازی از دیگر پروژه های در رابطه با رویكرد اقتصادی ما است تا در این عرصه شاهد فروش فله ای نباشیم و بتوانیم سلیقه بازار را شناسایی نماییم و بخش بازرگانی فعالی را شكل دهیم.
چهارمین نمایشگاه صنایع دستی فجر امسال میزبان ۲۵۰ اثر در حوزه هایی همچون همچون تذهیب، معرق چوب، ورنی بافی، گلیم بافی، خراطی چوب، زیورالات سنتی، سفال و سرامیك، نقاشی روی استخوان و سوزن دوزی است.
مراسم اختتامیه و تقدیر از هنرمندان برگزیده چهارمین جشنواره صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر با حضور علی لصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بامداد یكشنبه در محل موزه ملی ایران انجام شد.منبع:

1398/11/20
13:25:31
5.0 / 5
4244
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی