اخبار جدید از اولین روز جشنواره تئاتر فجر

اخبار جدید از اولین روز جشنواره تئاتر فجر

لباس دونی: در اولین روز سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر كتاب لحظه قطعی منتشر گردید و نمایش «همه همدردیم» به جدول اجراها افزوده شد.به گزارش ستاد خبری سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، كتاب آثار برگزیده مسابقه عكس تئاتر این دوره از جشنواره با عنوان لحظه قطعی منتشر و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

سیامك زمردی مطلق مدیر بخش مسابقه و عكس تئاتر جشنواره سال جاری است و اشكان زمردی مطلق مدیریت اجرایی و طراحی گرافیك كتاب عكس انتشار یافته توسط سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر را بر عهده داشته است. این كتاب كه شامل آثار برگزیده مسابقه عكس تئاتر است، شامل ۵۹ عكس از ۴۹ عكاس می شود و طراحی جلد آنرا شاهین علوی برعهده داشته است و همینطور ترجمه كتاب «لحظه قطعی» برعهده عطیه تقوی بوده است.

سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند تا ۲۱ بهمن ماه در تهران در حال برگزاری است.

یادبود جانباختگان سقوط هواپیمای اوكراینی در جشنواره تئاتر فجر

نمایش خیابانی #همه_همدردیم به نویسندگی و كارگردانی یاسر میرحمیدی برای گرامیداشت یاد جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوكراینی و همدردی با خانواده هایشان در جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرا می شود و در ایام شنبه و یكشنبه ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه، ساعت ۱۷: ۳۰ در محوطه تئاتر شهر میزبان علاقه مندان است.

#همه_همدردیم روز شنبه ۱۹ بهمن ماه ساعت ۱۶: ۳۰ در خانه هنرمندان ایران هم اجرا می شود.

سی و هشتمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر به دبیری نادر برهانی مرند از امروز پنجشنبه ۱۰ بهمن ماه فعالیت خویش را شروع كرده است و شامگاه ۲۱ بهمن ماه به كار خود آخر خواهد داد.

فراخوان این دوره از جشنواره تیرماه سالجاری منتشر گردید كه در متن آن آثار را در بخش های صحنه ای، نمایش های خیابانی، دیگرگونه های اجرایی، تئاتر ملل، مسابقه نمایشنامه نویسی، مسابقه و نمایشگاه عكس و پوستر تئاتر، كارگاه ها و نشست های تخصصی و بخش بعلاوه فجر به صورت رقابتی و غیررقابتی به صورت تفكیك شده پذیرفت.
بر همین مبنا آثار پذیرفته شده در بخش پوستر و عكس تئاتر در نمایشگاه لحظه قطعی از ۵ تا ۱۵ بهمن ماه سالجاری در خانه هنرمندان ایران برپا و ۵۹ عكس از ۴۹ عكاس و ۶۰ پوستر از ۳۵ طراح به معرض نمایش گذاشته شده است.

بعد از حواشی انصراف ها هم از ۳۰ اثر بخش رقابتی ۲۲ نمایش و از ۲۷ اثر بخش غیررقابتی ۱۵ اجرا در جشنواره حضور دارند.

همچنین از هفت اثر بخش بین الملل شش اثر اجرا خواهند كرد. در این میان یك اثر به ۲۲ نمایش بخش خیابانی و در بخش رادیو نمایش هم یك اثر به ۱۰ نمایش قبلی اضافه شده است كه این دو نمایش جدید ویژه سردار شهید قاسم سلیمانی و سانحه دیدگان هواپیما اختصاص دارد.


1398/11/11
00:08:02
5.0 / 5
4349
تگهای خبر: تئاتر , تخصص , جشنواره , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لباس دونی