عده ای معتقدند این یونیفرم باید عوض شود

عده ای معتقدند این یونیفرم باید عوض شود

لباس دونی: «دوسالانه ها یك یونیفرم است كه تا این لحظه همه انجمن های هنری باید از آن یونیفرم استفاده می كردند. اما الان و پس از چندین دوره برگزاری خیلی از انجمن ها اعتقاد دارند كه این یونیفرم باید عوض و لباسی دوخته شود كه مناسب قواره آن انجمن باشد؛ چرا كه خاصیت و ساختار انجمن ها با یكدیگر متفاوت می باشد.»


هادی مظفری ـ مدیركل مركز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ در گفت وگو با ایسنا با تاكید می گوید: ما بسیار موافق برگزاری دوسالانه ها (بینال ها) هستیم، اما نه توسط وزارت ارشاد، بلكه توسط انجمن ها. ما وظیفه حمایتی خودرا انجام خواهیم داد. موضع ما برای برگزاری دوسالانه ها صد در صد موافقت با برگزاری است اما بعضی انجمن ها معتقدند دوسالانه باید برگزار گردد و بعضی معتقدند نباید برگزار گردد و كاركرد دوسالانه را باید به چیز دیگری تغییر بدهد. این پیشنهاد خودشان است.
او ادامه می دهد: بی ینال ها یك یونیفرم است كه تا این لحظه همه انجمن های هنری باید از آن یونیفرم استفاده می كردند. اما الان و پس از چندین دوره برگزاری خیلی از انجمن ها اعتقاد دارند كه این یونیفرم باید عوض و لباسی دوخته شود كه مناسب قواره آن انجمن باشد؛ چونكه خاصیت و ساختار انجمن ها با یكدیگر متفاوت می باشد. ما امسال پیشنهاد دادیم انجمن هایی كه تمایل به برگزاری بی ینال دارند، آنرا برگزار كنند و آن هایی كه تمایل ندارند می توانند رویداد جدیدی را با نام انجمن طراحی و به ما اعلام كنند و ما حمایت می نماییم. مانند رویدادهای سرو نقره ای، ۱۰ روز با عكاسان، شهروند پرتره و...
مدیركل مركز تجسمی بیان می كند: طبق توافقی قرار بوده دوسالانه ها را سال های فرد و زوج برگزار كنند؛ چون هنر به سمت بینارشته ای رفته، بعنوان مثال هنرمندان نقاشی در بی ینال مجسمه سازی شركت می كنند. اگر هر انجمنی آمادگی برگزاری بی ینال در تاریخ و زمان خودش داشته باشد ما تمام و كمال در خدمت آن هستیم. این شائبه ای كه مدام در سال های گذشته تكرار و اصرار شده كه وزارت ارشاد با برگزاری بی ینال ها مخالف است و یا فجر را جایگزین آن می داند كاملا غیر واقعی است و حقیقت ندارد.

حمایت یك میلیارد و دویست میلیونی از انجمن ها
مظفری درباره ردیف بودجه ای كه برای انجمن های هنری در نظر گرفته شده است و گله سال های قبل آنها در خصوص اینكه این بودجه پرداخت نشده، بیان می كند: امسال این اتفاق افتاده است. ما پیش بینی كردیم نزدیك به یك میلیارد و دویست میلیون از فعالیت های انجمن ها در سال ۹۷ حمایت نماییم و تفاهمنامه های آن هم انجام شده است. این مبلغ بین هفت انجمن تقسیم میگردد. حوزه نگارگری و كاریكاتور ساختار تشكیلاتی انجمن ندارند و بدین سبب ما امكان مساعدت به آنها را نداریم.
او توضیح می دهد: بخشی بابت كارهای جاری به شكل كمك به آنها پرداخت شده و بخشی در برابر فعالیت هایی كه پیشنهاد كردند، با آنها تفاهم كردیم و این كار را انجام می دهیم.1397/09/04
17:44:11
5.0 / 5
4545
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس دونی