وعده نوبخت به موسسه هنرمندان پیشكسوت برای راه اندازی گالری

وعده نوبخت به موسسه هنرمندان پیشكسوت برای راه اندازی گالری

لباس دونی: معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در پاسخ به خواسته مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشكسوت موافقت خودرا با تامین بودجه یا گماردن پیمانكار برای راه اندازی گالری این موسسه اعلام نمود.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا و به نقل از روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشكسوت، مراسم اختتامیه نخستین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشكسوت، شب جمعه (۲۴ آبان ماه) با حضور اساتید و هنرمندان و محمدباقر نوبخت (معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه) انجام شد.
همزمان با میلاد باسعادت پیامبر اسلام (ص) و امام صادق (ع ) در مراسم اختتامیه نخستین نمایشگاه آثار تجسمی هنرمندان پیشكسوت، كه به همت موسسه هنرمندان پیشكسوت برگزار شده بود، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه هنرمندان پیشكسوت را سرمایه های فرهنگی كشور دانست و استمرار اینگونه فعالیت های هنری را ثمربخش، لزوم امروز جامعه و بعنوان یكی از راه های انتقال تجارب و دانسته های هنرمندان به جامعه دانست.
نوبخت همین طور در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به خواسته مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشكسوت موافقت خودرا با تامین بودجه یا گماردن پیمانكار برای راه اندازی گالری این موسسه اعلام و ابراز امیدواری كرد دیدار بعدی او با هنرمندان در ساختمان موسسه هنرمندان پیشكسوت و در گالری جدید باشد.


در این مراسم همین طور سید عباس عظیمی ـ مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشكسوت ـ به ارائه گزارشی درباره چگونگی برگزاری این نمایشگاه پرداخت و همت، اعتماد و علاقه هنرمندان پیشكسوت به این موسسه را عامل برگزاری نمایشگاه دانست.
عظیمی ضمن ارائه گزارشی از نحوه بهسازی ساختمان موسسه درخواست نمود با عنایت به ظرفیت های این موسسه برای ارائه نمایشگاه های تخصصی، پروسه راه اندازی یك گالری بزرگ در موسسه هنرمندان پیشكسوت تكمیل شود.
وی در این زمینه توضیح داد كه محاسبات فنی و مهندسی برای ساخت سازه مربوطه انجام شده و چهار ستون اصلی نیز توسط موسسه نصب شده است؛ اما فعلا به سبب نداشتن بودجه پروژه متوقف شده است.
مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشكسوت افزود: یكی از مهمترین مباحثی كه در شرایط فعلی می تواند كمك بسیاری به شرایط اقتصادی عموم هنرمندان، خصوصاً در بخش های تجسمی، هنرهای سنتی و صنایع دستی و حتی به صنعت گردشگری كشور داشته باشد، راه اندازی بازار فروش آثار هنری هنرمندان است و موسسه هنرمندان پیشكسوت آمادگی خودرا برای مدیریت و اجرایی كردن این بحث اعلام می دارد. این بازار می تواند یك سوژه مهم در ایجاد گردشگری هنر مشابه گردشگری سلامت باشد.
در ادامه این مراسم با حضور نوبخت و مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشكسوت از پنج نفر از هنرمندانی كه در این نمایشگاه آثارشان به معرض نمایش گذاشته شده بود به نیابت از ۹۳ هنرمند پیشكسوت با اهدای لوح، تقدیر گردید.
منبع:

1398/09/03
09:45:11
5.0 / 5
4816
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لباس دونی