آذرنگ:

امیدوارم شرمسار فرهنگ و هنر این مرز و بوم نباشم

امیدوارم شرمسار فرهنگ و هنر این مرز و بوم نباشم

به گزارش لباس دونی دبیر بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در پیامی نوشت: ای كاش سرافكنده و شرمسارِ فرهنگ و هنرِ غریب مانده این مرز و بوم نباشم.


به گزارش روابط عمومی بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر، حمیدرضا آذرنگ در آستانه برگزاری این رویداد پیامی را منتشر نمود.
در این پیام آمده است: «از قیل و قال مدرسه حالی دلم گرفت /یك چند هم خدمت معشوق و مِی كنم
زمان باد است و عُمر اعدادی در عبور، بی بازگشت و محصور در حوصلهِ در نهایت نزدیك به انتهای دو رقمی ها، فاصله ِ میانِ چشم گشودنی و بر هم نهادن. آمدنی كه هیچ كس را نمی دانی و رفتنی كه هیچ كس شاید ندانَدَت. ابتدا و انتهایی مغفول كه جهانِ آباد و ویران از تلاشِ متلاشیِ كشفِ آن هاست و هرگزِ موهوم تنها و تنها فصلِ دریافت و فهم شان.
این میان تنها میانه ای است سهم سرگردانیِ آدمی در حدِ فاصلِ میانِ این دو مشهورِ گُم. تولدی كه مسببش نیستیم و مرگی كه به وقوعش مجبور. حالیا در این محالِ ممكن، در این تضادِ شبیه كه گُم گشتگی سرانجامِ تمامِ پیدا شدن هاست، تنها راه نجات كشفِ گنجِ عشق است و یگانه مسیرِ ممكن و موجود تا نیلِ به مقصود، رنجِ هنر. كه نابرده رنج... كاش بماند از ما ردّ عشقی و خلاص.»
آذرنگ در این پیام نوشته است: «بیست و دومین جشنواره ملی فتح خرمشهر هم خواهد گذشت و در خاطرات همیشه بایگانی خواهد شد. بیست و دومین یعنی بیست و دو سال كه كم نیست. قاعده در آستانه پختگی و فهم قرارگرفتن است و در مسیرِ درست قدم زدن و درستی گام های بعد را سبب شدن، اندیشه و باور و فهم و تخصص دلیل بارزِ قوام یافتن چرخه فرهنگیِ تمام تمدن هاست و شور و هیجانِ بی ریشه و منیت و سلیقه های فردیِ بی اندیشه، بانیِ ویرانی.
من ادامه مسیری بیست و یك ساله ام و افسوس كه امروز به جای سینه ستبركردن و مفتخرشدن به این وظیفه و به عشق پیمودن تا به سلامت رساندنِ این رسالت، در هر قدم پای بر افسوس می كوبم و ای كاش بر ای كاش مینشانم... ای كاش سنگی را بر سنگی به درستی بگذارم و گذاشته باشم و سرافكنده و شرمسارِ فرهنگ و هنرِ غریب مانده این مرز و بوم نباشم. ای كاش با سكونم راهی شدن حتی یك نفر را سبب شوم تا با حركتم جریانی كه بار اندیشه دارد از حیات نایستد. ای كاش و هزار ای كاش... امید و هزار امید... با آرزوی كوشیدن به هنر».
بیست و دومین جشنواره ملی تئاتر فتح خرمشهر در بخش های مسابقه نمایش های صحنه، مسابقه نمایش های كوتاه، مسابقه نمایشنامه نویسی و نمایش های محیطی و میدانی، از ۱۵ تا ۱۹ آبان ماه سال جاری در منطقه آزاد اروند به دبیری حمیدرضا آذرنگ برگزار می شود.


1398/08/13
18:17:10
5.0 / 5
4320
تگهای خبر: تئاتر , تخصص , جشنواره , مدرسه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لباس دونی