طرح امام محله ایده ای برای شكل گیری تمدن اسلامی است

طرح امام محله ایده ای برای شكل گیری تمدن اسلامی است

به گزارش لباس دونی ایرنا- معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی اظهار داشت: طرح «امام محله» ایده محوری این سازمان برای فراهم كردن مقدمات شكل گیری تمدن اسلامی است.


سیدناصر میرمحمدیان روز چهارشنبه در نشست روسای اداره های تبلیغات اسلامی استان بوشهر اضافه كرد: در این طرح نقاطی انتخابی در هر شهر با عرضه مدلی محله محور، مسجدی و در روستاها هم روحانی مستقر انتخاب می شود و روحانی فعال آن مسجد بعنوان امام محله فعالیت می كند.
وی بیان كرد: حالا با انجام كار تبلیغاتی، گفتمان سازی و الگوسازی تقویت این طرح در دست اجراست.
میرمحمدیان افزود: به باعث طرح امام محله هر امام جماعت مسجد امام آن محله محسوب و به مباحث و مسائل مختلف محله پرداخته و برای حل و فصل آنها تلاش می كند.
وی ادامه داد: اگر مردم در محله ها به امام محلّه و مسجد وصل بشوند جامعه هم استخوان بندی خویش را پیدا خواهد نمود.
میرمحمدیان تصریح كرد: محله ها چنانچه بتوانند امور خویش را بدون وابستگی به دستگاه های دولتی انجام و به صورت مردمی فعالیت های خویش را ادامه دهند این مهم به تبیین اسلام ناب محمدی هم كمك می نماید.
وی بیان كرد: سازمان تبلیغات اسلامی در این ارتباط تلاش دارد نگاه تسهیل گرانه داشته باشد و در این طرح به امامان محله بسته های خدماتی شامل خدمات محتوایی، آموزشی، مشاوره و خدمات رسانه ای عرضه خواهد نمود.
مدیركل تبلیغات اسلامی استان بوشهر اظهار داشت: با احتساب روحانیون مستقر و پایگاه های اجتماعی در این استان ۱۲۰ نفر به فعالیت تبلیغی مشغول هستند كه با این شرایط وضعیت جامعه تبلیغی استان احتیاج به توسعه دارد.
حجت الاسلام عبدالرضا سروستانی اضافه كرد: در این ارتباط استفاده از ظرفیت محله ها و تعامل خیلی خوب با شبكه تبلیغی، محله ها، مسؤلان و اقشار مختلف جامعه برای انجام بهینه و كیفی خدمات تبلیغی مورد اهتمام ویژه ای است.


1398/08/08
19:23:12
5.0 / 5
4878
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , مشاوره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لباس دونی