اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد درباره بودجه جشنواره موسیقی جوان

اظهارات وزیر فرهنگ و ارشاد درباره بودجه جشنواره موسیقی جوان

به گزارش لباس دونی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاكید بر اهمیت توجه به شناسایی استعدادهای جوان در حوزه موسیقی، از ضرورت افزایش بودجه جشنواره موسیقی جوان سخن گفت.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، سید عباس صالحی كه در حاشیه مراسم اختتامیه سیزدهمین دوره از جشنواره موسیقی جوان در جمع خبرنگاران سخن می گفت، اظهار نمود: این جشنواره در شرایطی برگزار می گردد كه گروه های سنی مختلف در آن حضور پیدا كرده و جریان میان نسلی میان گروه های سنی خردسالان، نوجوانان و جوانان با استادان موسیقی به وجود آورده كه منجر به تربیت نسلی موسیقی در كشور شده است؛ ازاین رو تصمیم ما این است كه اساسا این زمینه ها گفت وگوهایی را با دبیر حشنواره انجام خواهیم داد تا موضوعات و مباحث مربوطه را به شكل جزئی تری مورد بررسی قرار دهیم.
او تصریح كرد: اتفاقی كه حتما باید دنبال شود این است كه اساتید جشنواره ارتباطشان را با گروه های سنی مختلف در طول سال و در قالی كارگاه ها یا ارتباطات حضوری و غیرحضوری ادامه دهند. معرفی این استعدادهای جوان نه در بازاری كه گاهی می تواند مضر باشد، بلكه در فضای فرهنگ و هنر كشور باید صورت گیرد تا جوششی كه در این جوانان پدید آمده است ادامه پیدا كند. از این طریق است كه این استعدادها دیده می شوند و می توانند آینده ای را برای خودشان ترسیم كنند. این ها سرمایه های ملی ما هستند كه باید به شكل ویژه تری از آنها حمایت كرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همینطور در پاسخ به پرسشی در خصوص طولانی بودن جشنواره و بودجه كمی كه به آن اختصاص دارد، بیان كرد: اگر بخواهیم به موسیقی فردای ایران فكر نماییم باید روی این جشنواره بیشتر سرمایه گذاری نماییم. جشنواره های گوناگونی را در كشور داریم كه به روز گذشته ما وصل است، اما این جشنواره به فردای ما متصل است؛ ازاین رو طبیعی است سرمایه گذاری روی این جشنواره با پاره ای از صرفه جویی ها در سایر قسمت ها و كمك گرفتن ها از سایر مجموعه ها امكان پذیر است كه بزودی جلساتی را در همین زمینه برگزار خواهیم كرد.
1398/06/07
14:19:16
5.0 / 5
4474
تگهای خبر: جشنواره , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لباس دونی