پیام معاون وزیر به جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران

پیام معاون وزیر به جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران

لباس دونی: سید مجتبی حسینی ـ معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ـ به بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران پیام داد.


به گزارش لباس دونی به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره كل هنرهای تجسمی، سید مجتبی حسینی در این پیام آورده است:
«فرزندان ایران عزیز، هنرمندان نامدار فردا، كارهای بزرگ و ماندگار برآمده از آرمان های والا و رؤیاهای روشن و امیدهای استوارند.
كارهای بزرگ را از فاصله ای دورتر و از حاصل ارزشمندش می توان به راحتی بازشناخت، یكی از این شمار، همین فرصت مغتنم گردآمدن جوانان هنرمند در سایه استادان هنر و تجربه ی توأمان آموختن و آفریدن است. بهانه ی مباركی كه با نقش خیال انگیز هنر و جوهر دستانِ جوان، مخاطبانِ هنر را به منظری دلپذیر و خیال انگیز می خواند.
سی و یك سال پیش ـ زمانی كه هیچكدام از دختران و پسران شركت كننده امروز به دنیا نیامده بودند ـ، جشنواره ی هنرهای تجسمی جوانان با آرمانی والا و امیدی استوار شكل گرفت و امروز، بعد از بیست و پنج دوره، آغاز فصل جدید این رویدادِ موفق ملی است.
رویدادی كه در خاطر خیلی از هنرمندان چهل/ پنجاه ساله ایران عزیز ما، ردپایی دارد و این ردپا برآمده از تفاوت و تمایز این جشنواره است. پیوستگی رقابت با رفاقت، تجربه ی یك هفته همزیستی و همكاری و ایده پردازی و هنرورزی ـ كه در هنرهای تجسمی بیشتر برآمده از خلوت است ـ در جلوت و جمع. شور و انگیزه ی خالصانه استادانِ امروز برای فردا، همه و همه نكته هایی است كه می تواند آموزه ی ارزشمندی را در ذهن و ضمیر ما برای یك عمر، قوت دهد و آن كیمیای گفتگوست، گوهر همدلی، كه اگر چنین سرمایه ی ثمینی داشته باشیم گذشتن از دشواری ها آسان خواهد بود.
خرسندم كه به همت همكاران سخت كوشم در ایلام و تهران، بیست و ششمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی جوانان، در خاكی میزبان شماست كه نماد قدمت و مقاومت سرزمین مینوی ماست. خوشحالم كه به فروتنی می توانم آفرین گوی هنرمندانِ جوان باشم و آرزو كنم كه آموزه های هنری، چنین بلند و بشكوه، آمیزه ی جان و جوهر قلم هنرمندانی باشد كه میراث داران شایسته ی فردا هستند.»
بیست و ششمین جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران از سی ام مرداد تا سوم شهریور در شهر ایلام در حال برگزاری است.
اختتامیه این جشنواره، عصر یكشنبه، سوم شهریور ماه در دانشگاه ایلام برپا می شود و برترین های جشنواره تجسمی جوانان ایران در رشته های نه گانه هنرهای تجسمی معرفی خواهند شد.
منبع:

1398/06/03
19:46:53
5.0 / 5
4887
تگهای خبر: جشنواره , موزه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لباس دونی