لیلی گلستان خبر داد:

آثار ۲۲۸ هنرمند در بیست و هفتمین رویداد ۱۰۰ اثر ۱۰۰ هنرمند

آثار ۲۲۸ هنرمند در بیست و هفتمین رویداد ۱۰۰ اثر ۱۰۰ هنرمند

به گزارش لباس دونی بیست و هفتمین رویداد «صد اثر، صد هنرمند» با عرضه آثاری از ۲۲۸ هنرمند و تمركز بر توجه به هنرمندان جوان، عصر روز جمعه (یازدهم مرداد ماه) در گالری گلستان افتتاح می شود.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، لیلی گلستان ـ مدیر گالری گلستان و طراح این رویداد سالانه تابستانی ـ این دوره از رویدداد «صد اثر، صد هنرمند» را جوانانه ترین دوره خواند و اظهار داشت: سهم هنرمندان مقیم شهرستان در این دور بیشتر از همیشه است. در این دوره ترجیح دادم اولویت، آثار كیفی نسل جوان باشد و از پیشكسوتان و هنرمندان شناخته شده كمتر كار پذیرفتم.
او اظهار نمود: بیست و هفتمین رویداد «صد اثر، صد هنرمند» با عرضه آثار ۲۲۸ هنرمند افتتاح می گردد و این در حالی ست كه به جهت وسواس و سخت گیری زیادی كه به خرج دادم حدود صد اثر به نمایشگاه راه نیافتند. در مجموع می توان اظهار داشت كه كیفیت این نمایشگاه بسیار بالاتر از نمایشگاه های قبلی است.
این گالری دار تصریح كرد: با عنایت به شرایط خاص اقتصادی ترجیح دادم آثاری كه قیمت های بالا دارند در این دوره نباشند؛ اما از آنجائیكه یكی از شعارهای رویداد «صد اثر، صد هنرمند»، نمایش آثار جوانان در كنار پیشكسوتان و بزرگان هنر است و خود این رویكرد نوعی تشویق جوانان و زمینه بیشتر دیده شدن آثار آنها است. آثار شماری از بزرگان كه توسط مجموعه داران پیشنهاد شده است را هم پذیرفته ایم كه كارهایی از اساتید پرویز كلانتری، محمد ابراهیم جعفری، غلامحسین نامی … از این جمله اند.
گلستان با اشاره به اینكه «این روزها كیفیت آثار جوانان بسیار جالب توجه و چشم گیر است»، خاطرنشان كرد: آثار جوانانی كه در شهرستان ها زندگی می كنند تعجب آور است و به همین جهت تصمیم گرفتیم این نسل با این استعداد شگرف بیشتر در رویداد «صد اثر، صد هنرمند» دیده شوند. در بین هنرمندان جوان تجسمی به شكل عجیبی شمار دختران هنرمند بسیار زیاد است كه این آمار خیره كننده خویش را در «صد اثر صد، هنرمند» بیست و هفتم خودش را نشان خواهد داد.
بیست و هفتمین رویداد «صد اثر، صد هنرمند» عصر روز جمعه (یازدهم مرداد ماه) در گالری گلستان واقع در دروس، خیابان شهید كماسایی، شماره ۳۴ كار خویش را آغاز می كند و تا ۳۰ مرداد ماه هم ادامه دارد.
به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، بیست و ششمین رویداد «۱۰۰ اثر، ۱۰۰ هنرمند» مرداد ماه سال ۹۷ با عرضه آثاری از ۱۸۲ هنرمند از چهار نسل معاصر هنر ایران برگزار شده بود.
منبع:

1398/05/06
13:40:21
5.0 / 5
4746
تگهای خبر: كیفیت , گالری , نمایشگاه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی