دوره آموزش تاریخ شفاهی پیشرفت در حسینیه هنر برگزار می گردد

دوره آموزش تاریخ شفاهی پیشرفت در حسینیه هنر برگزار می گردد

لباس دونی: اولین دوره آموزشی تاریخ شفاهی پیشرفت یاد بود ˮكاظمی آشتیانیˮ به منظور ایجاد و شناخت بیشتر حوزه پژوهشی ˮپیشرفت در جمهوری اسلامیˮ و با هدف تربیت و پشتیبانی از پژوهشگران این عرصه؛ در حسینیه هنر تهران، انجام می شود.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، مسعود ملكی- قائم مقام دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی - درباره لزوم برگزاری این دوره آموزشی اظهار نمود: موضوعات تاریخ نگاری انقلاب اسلامی عمدتاً به فعالیت های سیاسی سال های ۴۲ تا ۵۷، چالش های سیاسی سال های ۵۷ تا ۶۰ و ثبت و تحلیل دفاع مقدس، محدود شده است. از جانب دیگر كم اهمیت جلوه دادن پدیده های تاریخی كه در میان سال های ۱۳۴۲ تا ۱۳۶۸ رخ داده است، سبب می شود وقایع تاریخی پس از این بازه نیز روزمره و خنثی دیده شوند.
وی اضافه كرد: این درحالی است كه وجه ممتاز انقلاب اسلامی ایران، اتفاقاً در سال های دورتر از پیروزی آشكار می شود. جایی كه برخلاف خیلی از انقلاب های دنیا، انقلاب اسلامی، انسان های تراز خودرا در نسل های جدید بازتولید می كند.
قائم مقام دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اشاره كرد: انقلاب اسلامی در ادامه مسیر خود در حوزه های تخصصی گوناگون، اندیشه‌ی پیشرفت را مطابق آرمان ها و انگیزه های انقلابی تثبیت كرده است. همین طور در مقابل تجدیدنظرطلبی، نه تنها تاب آورده، بلكه جریان های ارتجاعی را نیز با وجود تهاجم همه جانبه‌ی تئوریك و فرهنگی و روانی، منفعل كرده است. حتی در فضای جهانی و منطقه ای چالش گری با ابرقدرت ها را ادامه می دهد. پس سه چهارم اخیرِ عمر انقلاب، حتما شایسته‌ی توجهات جدّی تر جریان تاریخ نگاری انقلاب اسلامی است و تاریخ نگاریِ انقلاب اسلامی بدون ثبت و تحلیل دهه های ۷۰ تا ۹۰، ناقص و بی فرجام خواهد ماند.
ملكی اشاره كرد: فرهنگ، امنیت، استقلال، پیشرفت، جمهوریت، سبك زندگی و... همگی عرصه هایی بوده اند كه انقلاب در طول سه دهه‌ی گذشته و پس از اختتام جنگ و رحلت امام(ره)، كارنامه ای درخور و بعضاً درخشان در آن دارد. اما مشخصاً درباره پیشرفت جمهوری اسلامی باید نهضتی فراگیر راه بیافتد. جهش های اعجاب انگیز علمی در فناوری های مدرن در رشته های گوناگون هوافضا، بیوتكنولوژی، نانو، انرژی هسته ای، موشكی و... همه و همه شایسته‌ی ثبت و بررسی و تحلیل است. فلذا تاریخ نگاری و الگونگاری پیشرفت می تواند و باید این رسالت را به عهده بگیرد و راوی فتح انقلاب در حوزه علم و فن آوری باشد.
وی افزود: اولین دوره آموزش تاریخ شفاهی پیشرفت یاد بود سعید كاظمی آشتیانی در دو بخش عمومی و تخصصی در تابستان ۹۸ و با حضور مدیران ارشد، دانشمندان و كارشناسان و مدیران شركت ها و سازمان های پیشرو در جمهوری اسلامی برگزار می شود.
قائم مقام دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی عنوان كرد: مقدمه ای بر تعریف و لزوم تاریخ شفاهی پیشرفت، سیری در هنر و ادبیاتِ پیشرفت در ایران و جهان، تصویری هوایی از پیشرفت در ایران، مدیریت دانش، لطمه شناسی فرصت ها و تهدیدها در مساله پیشرفت و تجربه دنیادر حمایت فرهنگی از پیشرفت های این دوره مقدماتی خواهد بود.
ملكی اضافه كرد: كارگاه عمومی این دوره از نیمه مرداد ماه ۱۳۹۸ برگزار می گردد و علاقمندان به تاریخ شفاهی پیشرفت می توانند با تكمیل فرم ثبت نام به آدرس ganj.info در این دوره ثبت نام نمایند كه بعد از گزینش اولیه و مصاحبه از افراد منتخب در دوره دعوت به عمل می آید. فهرست برنامه روزانه دوره، هزینه دوره و اساتید، همزمان با گزینش داوطلبان به ایشان اعلام خواهد شد.
وی اشاره كرد: مهلت ثبت نام در دوره مقدماتی تا تاریخ ۳۰ تیر ۹۸ است و علاقمندان می توانند برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن: ۴۲۷۹۵۳۳۳ تماس گیرند. درضمن از افرادی كه دوره فوق را به خوبی گذارنده باشند در حوزه تاریخ نگاری پیشرفت همكاری به عمل خواهد آمد.
قائم مقام دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی درانتها اظهار داشت: اولین دوره آموزش تاریخ شفاهی پیشرفت یاد بود سعید كاظمی آشتیانی با همكاری شركت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دانشكده و پژوهشكده علوم اجتماعی و فرهنگی دانشگاه امام حسین(ع)، پژوهشكده مطالعات فناوری ریاست جمهوری، پژوهشكده سیاست گذاری دانشگاه صنعتی شریف، شبكه كانون های تفكر ایران و نشر الگو نگار پیشرفت در حسینیه هنر تهران برگزار می گردد.1398/04/27
10:50:55
5.0 / 5
4252
تگهای خبر: تخصص , فناوری , هزینه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لباس دونی