جشن تولد هنرمندان متولدین تیر با طعم برجام و طنین ایران بعلاوه فیلم

جشن تولد هنرمندان متولدین تیر با طعم برجام و طنین ایران بعلاوه فیلم

لباس دونی: هنرمندان پیشكسوت متولد تیر ماه در حالی شمع تولد خودرا خاموش كردند كه مدیرعامل موسسه پیشكسوتان اظهار داشت: امروز ۱6 تیرماه اختتام مهلت برجام است. امیدوارم همه چیز طبق پیش بینی های دولتمردان صورت گیرد و بتوانیم این مرحله سخت را پشت سر بگذاریم.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، در ابتدای این آیین كه ۱۶ تیر ماه در «باغ زیبا» برگزار می شد، سید عباس عظیمی ضمن خوشامدگویی و تبریك تولد حاضران خصوصیات متولدین تیرماه را برشمرد و اظهار داشت: از سال ۹۳ جشن تولد داریم و از استمرار این جشن تولدها با وجود نیش و كنایه ها خوشحالیم.
سپس از زنده یاد ترابی گودرزی كه در جشن تولد گذشته شركت داشت و داوود رشیدی یاد كرد و در ادامه از حاضران خواست: «هر گونه پیشنهاد، نقد و ایده ای دارند با موسسه در بین بگذارند، چون كه موسسه برای هنرمندان است و ما مدیران دولتی هستیم.»
او اضافه كرد: در حال ساخت مستند ۳۰ دقیقه ای از هر پیشكسوت هستیم و با كمترین بودجه این اقدام را انجام می دهیم و امیدواریم بتوانیم برای پخش آن، با صدا و سیما مذاكراتی داشته باشیم.
عظیمی سپس به برجام اشاره نمود و اظهار داشت: امروز ۱۶ تیرماه آخر مهلت برجام است. امیدوارم همه چیز طبق پیشبینی های دولتمردان صورت گیرد و بتوانیم این مرحله سخت را پشت سر بگذاریم.
مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشكسوت در ادامه به پیگیری های موسسه برای دانشگاه علمی كاربردی كرج كه قرار بود مركزی برای آموزش هنر شود، اشاره نمود و اظهار داشت: در دانشگاه مشكلی وجود ندارد و خود وزارتخانه مشكلاتی را بوجود آورده كه امیدواریم حل شود.
او درباره سفر اخیر خود و پیشكسوتان به قزوین توضیح داد: سفری به قزوین داشتیم و از كارخانه آقای موسوی كه معلول هستند بازدید كردیم، در این كارخانه هزار و ۱۰۰ نیروی معلول كار می كنند و هیچ نیروی سالمی در آن كار نمی كند و شرط كار در آنجا معلول بودن است و ایده آقای موسوی این بود كه به بركت فكر كنید نه سود زیاد.
عظیمی اضافه كرد: من این مورد را مطرح كردم تا حركتی باشد در جهت بازدید از چنین مراكزی، برنامه بعدی ما بازدید از كارخانه ای است كه فقط كسانی كه سوسابقه دارند در آن مشغول كار هستند. همینطور در بحث نظارت بر تولید مواد غذایی می توانیم با پیشكسوتان به این مراكز سر بزنیم و از وضعیت آنها مردم را با خبر سازیم.

در ادامه از علی رحیمیان (نوازنده)، محمد حمزه زاده (بازیگر و كارگردان)، سیمون آیوازیان (موسیقیدان)، منوچهر والی زاده (دوبلور)، اكبر نیكان پور، اسداله شعبانی (شاعر)، مجید قناد (دبیر این دوره از جشنواره كودك و نوجوان)، محمدمهدی روحانی مشهدی (خوشنویس)، منوچهر آذری (بازیگر)، حسن نیك نژاد (لابراتوار سینما)، كیومرث قورچیان (نقاش)، هدایت هرمز (بازیگر)، غلامحسین نوری (نقاش، نویسنده و فیلمساز)، حسن ناهید (نوازنده)، اكبر عالمی (عكاس، نویسنده و منتقد)، منوچهر پناهی نژاد (نوازنده)، رضا فیاضی (نویسنده، كارگردان و بازیگر)، غلامحسین شادی زرنق، مینا افتاده (نوازنده)، ملیحه سعیدی، بهروز بقایی (كارگردان و بازیگر)، بیژن بیژنی (خوشنویس)، محمدرضا بامدادیان (شاعر و ترانه سرا)، منوچهر ریاحی (معمار) و حسین جعفری (كارگردان) كه در مراسم حاضر بوند، تقدیر گردید.
در این مراسم برخی از هنرمندان متولدین تیر ماه دغدغه هایشان را مطرح نمودند.
منوچهر والی زاده با خواندن بیت شعری سخنانش را شروع كرد و اظهار داشت: از آقای عظیمی برای برگزاری چنین برنامه هایی تشكر می كنم، خیلی خوب است كه آقای عظیمی این برنامه را به وجود آوردند تا ما پس از سال ها همدیگر را ببینیم و من افتخار می كنم كه شما را ملاقات می كنم. ما دوبلور هستیم همیشه در اتاق های ضبط هستیم و كمتر پیش می آید در جمع هنرمندان باشیم.
او اضافه كرد: امیدوارم عمر با عزت داشته باشید و دنبال كار جوان ها باشید به خصوص جوان های تئاتری. من خیلی به تئاتر علاقه مندم و جوان هایی در تئاتر می بینم كه خیلی خوب هستند اما دستشان تنگ است از دست اندركاران تئاتر می خواهم دست این جوان ها را بگیرند. چون عاشق تئاتر هستند اما باید خرج زندگی هم بدهند.
والی زاده سخن خویش را با بیت شعر دیگری تمام كرد:
«عشق را باور كن
عشق را با همه خوب و بدش باور كن
باور عشق همیشه زیباست»
مجید قناد بازیگر و مجری نیز اظهار داشت: بچه ها تولد را خیلی دوست دارند و ما هم به واسطه كودك درونمان همیشه از دیدن كیك ذوق زده می شویم. تولد همگی مبارك.منوچهر آذری نیز با لحن طنزگونه و با اشاره به قطعه «جنتلمن» سخنانش را شروع كرد و اظهار داشت: من ۴۴ سال است كار كمدی انجام دادم و بهترین دستمزدم خنده و شادی مردم ایران است. با آقای عظیمی به قزوین رفتم و با دیدن آقای موسوی و كارخانه اش یاد گرفتم افسرده نشوم. از آقای عظیمی ممنون و كاری نمی توانم انجام دهم جز اینكه تشكر كنم و ساز دهنی بزنم.
سپس با ساز دهنی آهنگ ''ایران'' را زد.
حسن نیك نژاد نیز در سخنانی بیان كرد: من خیلی تحت تاثیر این روز هستم و از آغاز افتتاح موسسه عضو آن شدم، این عضویت تولدی باردیگر برای من بود و شور و شعفی در من زنده شد. با برگزاری این جشن تولدها بیشتر هیجان زده شدم.
كیومرث قورچیان نیز بیت شعری برای حاضران خواند.
غلامحسین نوری كه به علت وضعیت جسمانی اش با كمك حاضران به صحنه آمد، از بی توجهی و عدم حمایت برای فیلمسازی اش گلایه نمود و اظهار داشت: برای ساختن فیلم سینمایی «پرواز دستان من» همه درها را زدم از نهاد انقلابی تا غیرانقلابی اما كسی كمك نكرد. هر چند كه در جشنواره دفاع مقدس تحسین شد اما بودجه ای به ما ندادند. در عین حال در دانشگاه كانادا اكران شد و مقرر است در جشنواره های بین المللی دیگر اكران شود.
او اضافه كرد: اگر بعضی اوقات به این مراسم ها نمی آیم روحم اینجاست اما مشكلات جسمانی توانایی آمدن به این مراسم را سخت می كند. هر چه در هستی معرفی می شود در سینما معرفی می شود.
من در حال ساختن فیلم دوم سینمایی خودم به نام «متولد اول جولای» هستم، خودم متولد اول جولای هستم.
نوری در انتها اظهار داشت: یك دانشگاه آمریكایی از همسرم دعوت به همكاری كرده و اگر ترامپ به ما ویزا دهد، عازم آنجا هستیم.
رضا فیاضی نیز شعری را كه خودش سروده بود برای حاضران خواند.
ملیحه سعیدی نیز در جملاتی كوتاه اظهار داشت: ما در عالم هستی هیچ هستیم و متاسفم كه بعضی ها علیرغم این هیچ بودن، خیلی مغرورند. هر كه را اسرار كار آموختند، مُهر كردند و دهانش دوختند.
همچنین بیژن بیژنی در این مراسم اظهار داشت: هنرمندان در همه جا دنیا توانسته اند چهره جهان را تغییر دهند، امیدوارم هنرمندان سرزمین ما بتوانند چهره های ایران و حال مردم از هر آنچه هست بتوانند تغییر دهند و شعری از فریدون مشیری خواند.
محمدرضا بامدادیان نیز غزلی برای حاضران خواند.
منوچهر ریاحی فرزند شهلا ریاحی نیز كه در مراسم حاضر بود، در غیاب مادرش اظهار داشت: من مدرك دكتری خویش را مدیون مادرم هستم. ایشان هم اكنون در پانسیونی خصوصی پرستاری می شوند و وضعیت چندان مساعدی ندارند.
در آخر هنرمندان حاضر در این مراسم شمع تولد خویش را فوت كردند و با هم عكس یادگاری گرفتند و در مراسم اعلام گردید كه ارفع اطرایی از پیشكسوت های متولد تیر ماه (و از غایبان مراسم) برای درمان به خارج از كشور رفته است.
از نكات جالب این مراسم، عكس نگرفتن غلامحسین نوری با حاضران بود. همسر او برای دقایقی مراسم را ترك كرده و به علت عدم حضور ایشان در عكس دست جمعی، نوری نیز از گرفتن عكس امتناع كرد و زمانیكه همسرش به مراسم بازگشت عكس یادگاری گرفته شد.مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4


منبع:

1398/04/18
14:34:51
5.0 / 5
4755
تگهای خبر: تئاتر , جشنواره , سفر , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لباس دونی