برگزاری یك نمایشگاه ویدئو چیدمان

یادگاری هایی كه دور دنیا دست به دست می شوند

یادگاری هایی كه دور دنیا دست به دست می شوند

لباس دونی: نمایشگاه ویدئو چیدمان «ری سایكل بین» با هدف رابطه بیشتر مردم جهان، بزودی در گالری ویستا انجام می شود.


مریم كوهستانی، هنرمند مجسمه ساز و برگزاركننده این نمایشگاه در این زمینه به ایسنا توضیح می دهد: نمایشگاه «ری سایكل بین» سال قبل در گالری محسن انجام شد كه در آن تمام اجناس خانه ام را به قیمت مشخص ۱۰ هزار تومان به فروش گذاشتم. در كنار اجناس خانه، یادگاری های كه از دوران كودكی جمع كرده بودم و بسیار برایم ثمین هستند باز نمایش شده بودند، اما نه برای فروش.
او ادامه می دهد: اشیای یادگاری كه از نمایشگاه پیش باقی ماندند، مقرر است در نمایشگاه دوم «ری سایكل بین» در تاریخ دوم و سوم خردادماه در گالری ویستا با یك فرمت جدید به معرض نمایش گذاشته شوند. این دفعه از مخاطبان خواسته ام كه یادگاری های من را با خودشان ببرند و در ازای آن هیچ پولی هم پرداخت نكنند؛ اما باید در ازای هر چیزی برمی دارند، یك یادگاری از خودشان را به جا بگذارند. این یادگاری می تواند هر چیزی باشد، اما مخاطب باید اطلاعات شیء را كه می دهد را باز در اختیار ما بگذارند. در واقع آن شیء باید حتما دارای شناسنامه و حافظه باشد.
این هنرمند مجسمه ساز یادآور می شود: تصویر و نام این اشیا، نام كسی كه شیء را داده و اطلاعاتی كه در اختیار ما گذاشته است باز در یك كتابچه چاپ می شود. همین طور در كتاب دیگری آدرس ایمیل، فیسبوك و در صورت تمایل شماره تماس كسانی كه در این نمایشگاه شركت كرده اند باز ثبت خواهد شد كه بتوانیم در آینده با آنها در ارتباط باشیم.
كوهستانی درباره سرنوشت این یادگاری ها می گوید: این اشیا، ۱۵ خرداد ماه در كشور فرانسه نمایش گذاشته خواهد شد. در آنجا باز مخاطبان اشیای یادگاری خودشان را با اشیای یادگاری مردم ایران جابه جا می كنند و آنها باز خاطرات و اسناد خودشان را در اختیار ما می گذارند. سپس یادگاری های كشور فرانسه به آلمان خواهد رفت و بار دیگر این پروسه تكرار می شود. اگر بتوانیم یك اسپانسر پیدا نماییم این پروسه باز هم ادامه پیدا خواهدنمود و می تواند در كل جهان تكرار شود تا شاید روزی كسی یادگاری كه در این نمایشگاه به جا گذاشته، بار دیگر به دستش برسد.
دور اول نمایشگاه « ری سایكل بین»


منبع:

1398/02/24
23:27:57
5.0 / 5
4477
تگهای خبر: گالری , نمایشگاه , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لباس دونی