واکنش علیرضا قربانی به حواشی کنسرت تخت جمشید

واکنش علیرضا قربانی به حواشی کنسرت تخت جمشید

لباس دونی: علیرضا قربانی در اولین شب برگزاری کنسرت خود در تخت جمشید با عنایت به نگرانی هایی که برای لطمه رسیدن به این بنای تاریخی وجود داشت، اظهار داشت که تیم این کنسرت از کارشناسان میراث خبره ای مشورت گرفته و تمام تلاش خود برای جلوگیری از لطمه رسیدن به بنا را کرده اند.به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، علیرضا قربانی شامگاه گذشته (۱۰ تیرماه) در اولین کنسرت خود در تخت جمشید در پاسخ به نگرانی های موجود در رابطه با امکان صدمه وارد شدن به این بنای تاریخی اظهار داشت: با همه سختی ها و دشواری ها میزبان شما در این مکان تاریخی هستیم. تخت جمشید پیچیدگی های خاصی برای برگزاری کنسرت دارد ولی به همت جمع خیلی از بزرگان و کسانی که قلب و دلشان برای فرهنگ و هنر این سرزمین می تپد، توانستیم امشب برای نخستین اجرا در میان شما باشیم.

او افزود: ممنون از شما و همه مردم سرزمینمان برای حمایتی که از این برنامه دارند و ما را مورد لطف قرار می دهند. حضور شما را به گهواره تمدن بشریت و این جای بسیار پرارزش خوش آمد می گویم. بسیار خوشحالیم که اینجا در خدمت شما هستیم و می توانیم برنامه موسیقی اجرا نماییم. یادمان باشد اینجا جایی است که دومین اثر ثبت شده تاریخی، بسیار کهن و پرارزش در یونسکو است و بعنوان یکی از ارزشمندترین ابنیه تاریخی در دنیا بشمار می رود. به دور از تعارف و اغراق وظیفه و دغدغه تک تک ما فرزندان این سرزمین هست که لحظه به لحظه به فکر حفاظت و پاسداری از اینجا و حفظ ایمنی آن باشیم.

این خواننده موسیقی ایرانی همینطور اذعان کرد: از روز اولی که تصمیم گرفتیم این برنامه را اجرا نماییم با خیلی از کارشناسان که جزو خبره ترین کارشناسان میراث فرهنگی و کسانی که مستقل فعالیت می نمایند، تلاش کردیم هماهنگی های لازم را به عمل بیاوریم که حتی اندازه سر سوزنی اثر منفی روی بنایی که از نیاکان ما به ما رسیده است، نگذاریم. موظف هستیم و محکوم به این هستیم که با پوست و گوشت و استخوان خودمان این اثر را حفظ نماییم. تلاش کردیم هیچ مشکلی برایش ایجاد نکنیم و همینطور که می بینید تمام تلاشمان بر این بوده نزدیکی با خود سایت و بنا نداشته باشیم و تمام سیستم صوتی ما پشت به این ابنیه تاریخی هستند. از تمام کسانی که دغدغه حفظ این بنا را دارند و با تماس گرفتند و ابراز لطف کردند سپاسگزاریم و تیم تلاش کردند که دغدغه آنها را پاسخگو باشد.

قربانی همینطور اظهار داشت: به نظر می آید، اگر این حرکت ادامه دار باشد با نوع رفتار، کردار و عملکرد ما این احساس به وجود بیاید که دل و قلبمان ما برای اینجا می تپد و دلمان می خواهد اینجایی که جزو مفاخر ما و میراثی است که می توانیم به رخ جهانیان بعنوان فرهنگ و تمدن هفت هزار ساله خود به رخ بکشیم، بتوانیم بعدها در نقاط مختلف کشور از مکانهای تاریخی مختلف دیگر با نظر کارشناسان و حفظ مسائل ایمنی چنین برنامه هایی را برپا کنیم؛ باآنکه که تمام توجه ما بر این باشد که بیشتر از پیش به این مکانها توجه و از آن نگهداری نماییم.

منبع:

1403/04/11
12:16:39
5.0 / 5
335
تگهای خبر: هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لباس دونی