تهیه كننده كنسرتینو پاسخ داد:

چرا علیرضا عصار مجری این برنامه شد؟

چرا علیرضا عصار مجری این برنامه شد؟

به گزارش لباس دونی، تهیه کننده «کنسرتینو»، این برنامه را تلاشی در جهت بالا بردن سلیقه موسیقایی مخاطب و همینطور ایجاد موج و جریان جدیدی در حوزه موسیقی دانست.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، «کنسرتینو» با اجرای علیرضا عصار محصول تازه شبکه نمایش خانگی است که به شکل هفتگی پخش می شود.
محسن خباز، یکی از تهیه کنندگان این برنامه اظهار داشت: «کنسرتینو» یک اتفاق تازه در حوزه موسیقی است؛ بدین سبب که موسیقی ایران دارای رسانه قدرتمند به قدر کافی نیست و مخاطب از دیدن اجرای زنده موسیقی محروم مانده است. بدین جهت این امید می رود برنامه بتواند فصل، موج و جریان جدیدی را در حوزه موسیقی بوجود آورد.
او افزود: «کنسرتینو» به اعتبار ایده هایی که در کنار یکدیگر قرار گرفتند و گفتگو در رابطه با چیدمان فنی کار انجام دادند، تلاش نموده است تا بتواند ضمن اهتمام به تنوعی که در موسیقی کشور وجود دارد، سلیقه موسیقیایی مخاطب را هم بالاتر ببرد.
خباز در پاسخ به اینکه رویکرد برنامه چیست، عنوان کرد: به عقیده من اساس برنامه «کنسرتینو» دعوت به شنیدن و دیدن درست است. این برنامه دعوت می کند تا مخاطب به همه گونه های موسیقی مانند کلاسیک، پاپ، تلفیقی، نواحی و محلی توجه داشته باشد. یکی از مهم ترین مولفه هایی برنامه اینست که تلاش شده ضمن اعتباربخشی به هنرمندان فعال در بازار موسیقی کشور به جوان تر و استعدادهای تازه هم بها داده شود. منظور کشف استعداد نیست؛ بلکه از گروه هایی که در ساحت موسیقی فعالیت می نمایند و تولیداتی درجه یک دارند، دعوت شده به روی صحنه «کنسرتینو» بیایند تا همه از این تنوع و تکثر موسیقیایی لذت ببرند.
وی ادامه داد: اصل مبحث در اتاق فکر تولید برنامه که سر سلسله آن علیرضا عصار بود انجام می گرفت. در این اتاق فکر کسانی حضور داشتند که آشنا به موسیقی هستند و سالهای سال در این زمینه فعالیت داشته اند. چالش های گوناگونی هم وجود داشت؛ اما تمام تلاش گروه بر این اساس بوده که بهترین ها انتخاب شوند و از آنها دعوت به عمل آید.


خباز با اشاره به کوشش برای تولید برنامه ای اصولی و کمک به فعالان تازه نفس موسیقی اضافه کرد: آن چه ما بعنوان برنامه ساز دراین زمینه توقع داریم اینست که حوزه های حاکمیتی فرهنگی کشور هم قدری اعتماد کنند تا موسیقی تازه تر و صداهای جدیدتری به مخاطبان برسد و آنها هم در زمینه موسیقی کشور اثرگذار باشند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا «کنسرتینو» می تواند مورد توجه مخاطبان قرار بگیرد و تا چه حد اثرگذار خواهد بود، اظهار داشت: شخصا فکر می کنم نتیجه برنامه موفق بوده است اما باید این مساله را مردم و مخاطبان بگویند. اما می توانم بگویم کیفی ترین برنامه ای را که امکان دارد در حوزه موسیقی ساخته شود با اعتماد به نفس کامل ساخته ایم. طبعا باید کمی بگذرد تا برنامه بخصوص به دنبال گیران موسیقی رسوب کند ؛ سپس باتوجه به نظرها و نگاه ها پیش برویم و بتوانیم برای تولید فصل بعدی نقاط ضعفی که امکان دارد از چشم ما پنهان مانده باشد را برطرف نماییم.
محسن خباز در رابطه با حضور علیرضا عصار هم توضیح داد: ایشان بسیار گرم و صمیمی و مسلط به اجراست. بعنوان موزیسینی که هم در قسمت نوازندگی و هم خوانندگی جزو ترازهای موسیقی مملکت است این برنامه باید یا با علیرضا عصار ساخته می شد یا اصلا تولید نمی شد. چون قرار بود در یک ساحت گسترده موسیقی کشور کار نماییم و موسیقی پاپ، تلفیقی، ردیف دستگاهی، کلاسیک، نواحی و... مورد توجه قرار گیرد؛ طبیعتا باید چهره ای انتخاب می شد که مورد اعتبار و اعتماد تمام جریان های موسیقی در کشور باشد. علیرضا عصار به سبب سالیان دراز فعالیت هم در قسمت نوازندگی و هم خوانندگی و مهم تر از همه شخصیت فردی اش انتخاب ناگزیر این برنامه بود که سبب شادمانی است که اجابت کرد و پذیرفت و خوشبختانه نتیجه بسیار درخشانی هم داشته است.


این تهیه کننده در انتها اظهار داشت: فعالان حوزه موسیقی و مردم عزیز کشورم را به دیدن و شنیدن این برنامه دعوت می کنم؛ چون نوید ساعت هایی را می دهد که فارغ از لذت شنیداری کمک می نماید ارزش هایی که در موسیقی کشور وجود دارد را بشناسند و بیشتر با آن آشنا گردند و همچنین می توانند کیفیت شنیداری شان را ارتقا دهند. چون تلاش شد تا از منظر زیبایی شناسی به خودمان تخفیفی ندهیم و از یک سطح و استانداردی کوتاه نیاییم. در شرایطی که مردم به حال خوب نیاز دارند؛ چنین برنامه ای می تواند کمک نماید تا برای ساعاتی فارغ از دغدغه های روزمره از موسیقی لذت ببرند.
به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، کنسرتینو محصولی از پلت فرم نماوا است.
منبع:

1403/03/12
10:49:46
5.0 / 5
99
تگهای خبر: دستگاه , زیبایی , كیفیت , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لباس دونی