نقد انجمن صنفی گالری دارها - انجمن صنفی گالری دارها

پلكانی كه دو پله به جلو می روی و یك پله به عقب

پلكانی كه دو پله به جلو می روی و یك پله به عقب

به گزارش لباس دونی یكی از اعضای هیات موسس انجمن صنفی گالری دارها بر این باور است كه این انجمن نوپاست و زود است كه از آن انتظارات زیادی داشت.


مژگان والی پور _ مدیر گالری مهر و ماه و از اعضای هیأت مؤسسه انجمن صنفی گالری دارها _ درباره اقداماتی كه این انجمن تابحال انجام داده است، به ایسنا توضیح داد: به صورت كلی هدف از تشكیل این انجمن مثل هر انجمن دیگری رفع مشكلات صنفی بود. طبیعی است كه اگر هر كدام از گالری دارها بخواهند برای رفع مشكلاتشان تك به تك به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رجوع كنند، جواب مناسبی نخواهند گرفت. از طرفی دیگر به سبب اینكه عمدتاً وزارتخانه ها نگاه كلان دارند، به صورت موردی موضوعات را پیگیری نمی كنند.
او افزود: اما وقتی انجمن و تشكیلاتی برای گالری دارها وجود داشته باشد، این انجمن می تواند نقش بلندگو را ایفا كند و می تواند نماینده این صنف نزد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد و مشكلات و مطالبات را پیگیری كند.
این گالری دار درباره اقدامات انجام شده این انجمن، اشاره كرد: هم اكنون هم انجمن صنفی گالری دارها برای پیگیری برخی خواسته ها و مشكلات در حال مذاكره با آقای مظفری (مدیر كل هنرهای تجسمی) هستند؛ البته هنوز به نتیجه نهایی نرسیده اند. همینطور هم اكنون انجمن به دنبال عضوگیری بیشتر است.
والی پور با اشاره به اینكه «انجمن صنفی گالری دارها، انجمنی نوپاست كه نمی توان از آن انتظارات زیادی داشت»، اضافه كرد: هر تشكیلاتی كه شروع به كار می كند به همان اندازه كه تعدادی طرفدار و خواستار دارد، مخالفانی هم دارد. این انجمن صنفی گالری داران هم یك بخش خصوصی است كه برای برنامه ریزی با بخش های خصوصی دیگری طرف است و به همین خاطر هم امكان دارد گاهی برقراری انسجام میان اعضا كار چندان راحتی نباشد.
مدیر گالری «مهر و ماه» تصریح كرد: تشكیل یك انجمن همانند پلكانی است كه دو پله جلو می روی و یك پله به عقب برمی گردی تا به آرامی روند درست شكل بگیرد. انجمن صنفی گالری دارها هم الان در همان مراحل ابتدایی قرار دارد و به همین خاطر هم هنوز زود است كه از این انجمن خواسته های زیادی داشته باشیم.
به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، لیلی گلستان (مدیر گالری گلستان)، مژگان والی پور (مدیر گالری ماه مهر)، لی لا ثمری (مدیر گالری هفت ثمر) از اعضا و سید محسن هاشمی نماینده هیأت مؤسس انجمن گالری داران هستند.
بعد از تشكیل اولین مجمع عمومی انجمن صنفی نگارخانه داران استان تهران در آذر ماه ۹۷، هنگامه معمری، آریا اقبال، فرهاد آذرین، اركیده درودی و الهه جواهری بعنوان اعضای اصلی هیأت مدیره و هرمز همتیان و لیلی گلستان بعنوان عضو علی البدل انتخاب شدند. در این مجمع همینطور احسان لاجوردی بعنوان بازرس اصلی و رؤیا جلیلی بعنوان بازرس علی البدل برگزیده شدند.1398/02/04
14:21:46
5.0 / 5
4927
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لباس دونی