فرزان مطرح كرد؛

برگزاری نمایشگاه ملزومات سفر اربعین و کالای فرهنگی خانواده

برگزاری نمایشگاه ملزومات سفر اربعین و کالای فرهنگی خانواده

به گزارش لباس دونی، دبیر دومین نمایشگاه ملزومات سفر اربعین و کالای فرهنگی خانواده سلام  گفت: این نمایشگاه از روز سه شنبه 31 مرداد تا یکشنبه 10 شهریور در مصلی امام خمینی(ره) برگزار می گردد.مهسا فرزان دبیر دومین نمایشگاه ملزومات سفر اربعین و کالای فرهنگی خانواده «سلام»، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: دومین نمایشگاه ملزومات سفر اربعین و کالای فرهنگی خانواده «سلام» از روز سه شنبه ۳۱ مرداد تا یکشنبه ۱۰ شهریور با هدف ایجاد بستری برای تسهیل در خرید ملزومات سفر اربعین و کالای فرهنگی خانواده ها در مصلی امام خمینی (ره) انجام می شود.
وی اضافه کرد: این دوره از نمایشگاه در ۷۲ غرفه به نیت شهدای کربلا برگزار می شود؛ عدد ۷۲ برای مان بسیار اهمیت دارد و اعتقاد بسیاری به این عدد داریم. سال قبل نخستین دوره این نمایشگاه را از ۹ تا ۱۴ شهریور در مصلی برگزار کردیم و شاهد حضور تولیدکنندگان از نقاط مختلف کشور همچون همدان و قم بودیم.
دبیر دومین نمایشگاه ملزومات سفر اربعین و کالای فرهنگی خانواده «سلام» اظهار داشت: مخاطبان این نمایشگاه تنها زوار اربعین نیستند، بلکه همه خانواده هایی هستند که برای ایام اربعین و عرض ارادت به آقا عبدالله قصد اقامه عزا دارد. این نمایشگاه برای آقایان، بانوان، کودکان و نوجوانان است.
وی افزود: همزمان با نمایشگاه سلام، نمایشگاه فرزند من با محتوای نوشت افزار انجام می شود. این نمایشگاه ها در سالن رواق شرقی برگزار می گردد که شاهد برگزاری نمایشگاه سلام در سالن یک و نمایشگاه فرزند من در سالن دو هستیم.
فرزان اظهار داشت: دومین نمایشگاه سلام در ۷۲ غرفه شامل گروه کالایی پوشاک، وسایل کمپینگ و سفر آسان، محصولات فرهنگی همچون پرچم، کتیبه، محصولات کودک و نوجوان، کالای سبک زندگی، فروش ارز دولتی، فروش سیمکارت همراه اول ویژه زوار اربعین، آموزش عربی رایگان. خدمات بیمه زائر، راهنمایی تردد در کشور عراق و حمل و نقل در عراق است. همین طور نمایشگاه سلام تنها نمایشگاهی است که کالای کمپینگ برای سفر آسان ارائه می کند.
وی با اشاره به ارائه تخفیف های مناسب در نمایشگاه ملزومات سفر اربعین و کالای فرهنگی خانواده «سلام» اظهار داشت: در این نمایشگاه غرفه های تخصصی چادر هم خواهیم داشت. به تولیدکنندگان به هنگام قرارداد اعلام نموده ایم که قیمت کالاهای شأن را قیمت مناسب و بیش از بازار نباشد. همین طور مقرر است آنها بین ۵ تا ۱۵ درصد تخفیف در عرضه کالاهای شأن داشته باشند.
دبیر دومین نمایشگاه ملزومات سفر اربعین و کالای فرهنگی خانواده «سلام» اظهار داشت: ما در این نمایشگاه برای دهک های مختلف کالای مناسب با هر نوع قیمت و کیفیت داریم. همین طور مقرر است یکسری از تولیدکنندگان تحت پوشاک الیاف طبیعی در این نمایشگاه حضور داشته باشند. محصولات ارائه شده در این نمایشگاه عام پسند است و برای همه اقشار مختلف جامعه، محصولات مناسبی داریم.
فرزان در پاسخ به این پرسش که آیا برگزاری چنین نمایشگاه هایی می تواند در بحث حجاب فرهنگسازی درستی داشته باشد، اظهار داشت: کار فرهنگسازی برعهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر و سازمان تبلیغات اسلامی است. اگر مقرر است ما در یک یا چند نمایشگاه به فرهنگسازی در امر حجاب بپردازیم، شدنی نیست. ما در این زمینه نیازمند زیرساخت های لازم داریم. اگر فردی بگوید فلان نمایشگاه در این راستاست، شعار پوچی است و بیشتر شبیه یک ادعا می ماند. ما ابتدا باید زیرساخت های لازم را آماده نماییم تا در بحث سلیقه و پوشش زنان نوآوری داشته باشیم و بتوانیم آنها را جذب نماییم.
وی اضافه کرد: ۱۰ درصد از نمایشگاه ملزومات سفر اربعین و کالای فرهنگی خانواده «سلام» پوشاک است و رویکردمان عفاف و حجاب نیست بلکه بیشتر هدف مان تسهیل گری سفر زوار اربعین است.


منبع:

1402/06/02
21:51:44
5.0 / 5
160
تگهای خبر: آموزش , پوشش , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لباس دونی