حسن پور مطرح كرد؛

راه اندازی شهر حجاب به زودی در تهران

راه اندازی شهر حجاب به زودی در تهران

به گزارش لباس دونی، مسئول بسیج اصناف اظهار داشت: به زودی شهر حجاب را در تهران بصورت دائمی راه اندازی می نماییم تا الگوهای مناسب حجاب برای کودکان تا بزرگسالان در آن ارائه شود.به گزارش لباس دونی به نقل از مهر، غلامرضا حسن پور مسئول بسیج اصناف در نشست خبری که قبل از ظهر امروز یکشنبه ۲۹ مرداد به مناسبت هفته بسیج اصناف و بازاریان برگزار شده بود، درباره ی نقش اصناف و معرفی کالاهای حجاب اظهار داشت: ما به زودی شهر حجاب را در اصفهان و تهران بصورت دائمی راه اندازی می نماییم تا الگوهای مناسب حجاب برای کودکان تا بزرگسالان در آن ارائه شود. این طرح طراحی و کامل شده و درحال گرفتن جای مناسب در تهران هستیم که ظرف یکی دو ماه آتی مشخص می شود و احیانا در هفته بسیج راه اندازی خواهد شد.
وی اضافه کرد: ما برای بحث حجاب الگوهای مختلفی ارائه می نماییم و در نمایشگاه های مختلف مدلهای مانتوهای شیک برای بانوان طراحی نموده ایم. گاهی تعدادی از این مدلها در سبد خرید مردم قرار نگرفته اند و تلاش می نماییم که در سبد تقاضای مردم قرار گیرد.
مسئول بسیج اصناف اظهار داشت: وقتی مردم را از امری مانند بی حجابی نهی می نماییم باید یک الگو و مدلی به آنها بدهیم و کارهای اساسی در حوزه معرفی طرح های جایگزین ارائه کرده ایم. برای بانوان فروشنده در اصناف مختلف ۱۰۰ طرح مانتوی اسلامی و با قیمت مناسب و قابلیت انجام کار در اصناف مختلف طراحی نموده ایم. همین طور برای دانش آموزان دختر هم مدلهای مناسب و نوجوان پسند ارائه کرده ایم. برای کودکانی که تازه به سن تکلیف می رسند و از فضای کودکی به فضای باحجاب می خواهند وارد شوند، نیز الگوهایی معرفی کرده ایم، درحالی که تا حالا در این فاصله سنی الگوی مناسبی نداشتیم. همین طور توجه به طیف سنی مختلف و در امتداد علاقه به پوشش و عفت برای بانوان دنبال می شود.
حسن پور درباره ی مهار تورم و رشد تولید به عنوان شعار امسال اظهار داشت: ما رصد کالاهای اساسی را در بازار انجام می دهیم. اینگونه نباشد که کالایی مانند مرغ هر روز کم یا زیاد شود که یک روز بگویند مرغ زیاد بخرید و یک روز بگویند کمتر بخرید. دراین زمینه ارتباط کشاورزی با سامانه کالا رسانی برقرار می شود و ما به عنوان بسیج نظارت و رصد می نماییم.
وی با اشاره به جلسات رییس جمهور با تولیدکنندگان اظهار داشت: تعدادی از این تولیدکنندگان به دفتر رییس جمهور معرفی کرده ایم، ما برای پشتیبانی از تولید و عرضه باید زنجیره بازرگانان امین در کشور تشکیل دهیم و ایجاد شبکه ای از افراد امین که از اول تا آخر زنجیره، از تولید تا مصرف را دنبال کنند. اینگونه نباشد که عده ای واردکننده در زمان کرونا کشتی کالاهای وارداتی را در دریا نگه داشته بودند تا کالا گران شود و بعد آنرا تخلیه کنند.
مسئول بسیج اصناف درباره ی صادرات اظهار داشت: در بازار عراق عده ای تاجرنما وارد شده بودند که اجناس قلابی ارائه کرده بودند و قسمتی از بازار عراق از دست ما رفت و تجار ترکیه جای ما را گرفتند. تلاش بسیج اصناف این است که با حضور همه سلیقه ها بتوانیم بازار صادراتی کشورهای همسایه مانند عراق را به دست آوریم.
وی درباره ی نقش بسیج برای تولید کالاهای متناسب با حجاب اظهار داشت: واحدهای صنفی که محصولات مخالف حجاب ارائه می کنند، با کمک اتحادیه های صنفی در حوزه گرانفروشی یا انجام ناهنجاری های اجتماعی پلمب می شوند و ما فقط عضو هیأت نظارت هستیم. پلمب واحدها حتما باید با مجوز اتحادیه صورت گیرد.
حسن پور اظهار داشت: با کار فرهنگی و همکاری اصناف، کشف حجاب متصدیان فروش در واحدهای صنفی به حداقل کاهش پیدا کرده، دراین زمینه گفتگوهای فرهنگی زیادی داشتیم و حتی برای برخی اصناف کارشناس روان شناسی هم در نظر گرفتیم و توجیه شدند و متصدیان بی حجاب در این واحدها به حداقل ها کم شده است.
مسئول بسیج اصناف در مورد مقابله با عرضه کالاهای قاچاق اظهار داشت: کالاها باید شناسه داشته باشند و با همکاری اصناف از عرضه کالاهای قاچاق جلوگیری می شود. البته در حوزه پوشاک، گاهی اصناف می گویند باید از مرز کنترل شود و گاهی گلایه می کنند که مرز به عنوان مبدأ رها شده، اما در بازار سخت گیری می شود و ما به عنوان بسیج اصناف در کنار ستاد مبارزه با قاچاق کالا کمک می نماییم تا این ناهنجاری ها برطرف شود.
وی اضافه کرد: هفته بسیج اصناف از ۲۹ مرداد ماه تا شنبه ۴ شهریور ادامه دارد که در این هفته اقداماتی مانند رزمایش گردان سایبری، نمایشگاه های عفاف و حجاب، نشست های جهاد تبیین، نشست های فقه بازار، حتی عزاداری اصناف و بازاریان و تجلیل از فعالان اربعین و خانواده های موفق اصناف و برگزاری نمایشگاه دستاوردهای بسیج اصناف و معرفی شهید عراقی و شهید شاخص ۱۴۰۲ اصناف، حاج اسماعیل رضایی از برنامه های هفته بسیج اصناف اعلام شده است.
حسن پور همین طور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اصناف در راهپیمایی اربعین هم در کنار مردم هستند و به زوار امام حسین (ع) خدمت رسانی می کنند. همین طور بسیج اصناف گرچه از سال ۵۸ به موازات سازمان بسیج در بازار شکل گرفته بود، اما از سال ۸۷ به عنوان یک سازمان مستقل آغاز به فعالیت کرد. اصناف و بازاریان در طول دفاع مقدس ۱۱ هزار شهید تقدیم انقلاب کردند.
وی اضافه کرد: در زمان دفاع مقدس، بسیج و سپاه در خط مقدم بودند و اصناف به عنوان پشتیبان قرار داشتند، اما حالا که جنگ همه جانبه اقتصادی در بین است، اصناف و بازاریان در خط مقدم جنگ اقتصادی هستند و بسیج و سپاه به عنوان پشتیبان از آنها حمایت می کنند.
حسن پور از برگزاری رزمایش بسیج اصناف از جمعه این هفته تا هفته آتی اظهار داشت: دراین زمینه ۶۰۰ گروه جهادی خدماتی به مردم در شهرها و روستاها ارائه می کنند و اگر لوازم خانگی اقشار کم درآمد خراب شده باشد، برای آنها تعمیر می کنند.


منبع:

1402/06/02
20:37:23
5.0 / 5
286
تگهای خبر: پوشش , خدمات , خرید , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس دونی