دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منكر لرستان:

اساس و پایه امربه معروف و نهی از منکر قدرت و عقلانیت است

اساس و پایه امربه معروف و نهی از منکر قدرت و عقلانیت است

به گزارش لباس دونی، لرستان دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر لرستان اظهار داشت: اساس و پایه امربه معروف و نهی از منکر قدرت و عقلانیت است.


حجت الاسلام یونس مهدوی نیا امروز ۱۵ مرداد در مراسم معارفه دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان پل دختر به آیه الَّذینَ إِن مَکَّنّاهُم فِی الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاةَ وَآتَوُا الزَّکاةَ وَأَمَروا بِالمَعروفِ وَنَهَوا عَنِ المُنکَرِ ۗ وَلِلَّهِ عاقِبَةُ الأُمورِ اشاره نمود و اضافه کرد: خداوند برای امتی که در سیستم امربه معروف و نهی از منکر قرار گرفته اند وعده یاری داده است.
وی اظهار نمود: ستاد همان گونه که از اسمش پیداست به معنای همکاری دستگاههای حاکمیتی و نهادهای مردمی در جهت ترویج فریضتین امربه معروف و نهی از منکر است.
دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر لرستان با تاکید بر این که ما باید در شهرستان ها هم ستاد امربه معروف و نهی از منکر فعال داشته باشیم تا با همکاری هم معروفات را گسترش و منکرات را کاهش دهیم، افزود: یکی از وظایف دبیر ستاد شهرستان ایجاد هماهنگی بین دستگاههای حاکمیتی در جهت ابلاغ و اجرای برنامه های ستاد است.
حمید خادم فرماندار پلدختر هم در این مراسم، اظهار نمود: احیای این فریضه واجب وظیفه ای سنگین بر دوش همگان است.
وی با اشاره به اینکه امربه معروف و نهی از منکر از موضوعات مهم، حساس و پرارزش در جامعه است، اضافه کرد: عمل به فریضه واجب امربه معروف و نهی از منکر باید بهتر و بیشتر از گذشته مورد توجه قرار گیرد.
فرماندار پلدختر امربه معروف و نهی از منکر را آموزه های دینی خواند و اظهار داشت: امربه معروف و نهی از منکر باید با ظرافت بیشتر صورت گیرد.
خادم ضمن اشاره به نقش آمران به معروف و ناهیان از منکر در جهت احیای امربه معروف و نهی از منکر، تصریح کرد: کسانی که توانایی و شرایط لازم را دارند باید در این حوزه خدمت کنند.
وی بیان نمود: همه دستگاه ها موظف می باشند با ستاد امربه معروف و نهی از منکر همکاری کنند و برنامه ها در این حوزه با دقت و همکاری دستگاه ها صورت گیرد.
حجت الاسلام سید علی موسوی رئیس ستاد امربه معروف و نهی از منکر پلدختر هم اظهار نمود: امربه معروف و نهی از منکر نیاز جامعه است.
وی خاطرنشان کرد: امیدوارم که شاهد روند پیشرفت در ستاد امربه معروف و نهی از منکر باشیم.
امام جمعه پلدختر بر لزوم احیای فریضتین واجب امربه معروف و نهی از منکر تاکید و تصریح کرد: امید است بتوانیم آن چه که وظیفه ماست در برابر دین مبین اسلام و ارزش های مقدس نظام جمهوری اسلامی را عملی نماییم.
حجت الاسلام موسوی امربه معروف و نهی از منکر را دستور خداوند، ائمه (ع) و مطالبه رهبری عنوان نمود و اظهار داشت: همین مساله مسئولیت ما را در این عرصه سنگین کرده است.
وی بیان نمود: با احیای فریضه واجب امربه معروف و نهی از منکر باید جلوی ناهنجاری ها گرفته و ارزش ها در جامعه نهادینه شود.
امام جمعه پلدختر بیان نمود: در این خصوص باید از همه ظرفیت ها استفاده و آموزش های لازم عرضه شود.
گفتنی است، در این مراسم سعید خدایی، بعنوان دبیر ستاد امربه معروف و نهی از منکر شهرستان پلدختر انتخاب شد.
منبع:

1402/05/16
10:13:12
5.0 / 5
271
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لباس دونی