در هشتمین جام قهرمانی بازی های ویدئویی ایران؛

مخاطبان از بازی های موبایلی ایرانی استقبال کردند

مخاطبان از بازی های موبایلی ایرانی استقبال کردند

لباس دونی: به گزارش لباس دونی، بیشتر از ۱۰۰ هزار شرکت کننده در قسمت بازی های موبایلی در هشتمین جام قهرمانی بازی های ویدئویی ایران استقبال کردند.به گزارش لباس دونی به نقل از مهر، هشتمین جام قهرمانان بازی های ویدئویی ایران که با عنوان مسابقه یک میلیون نفری از روز ۸ تیر کار خویش را شروع کرده است، در دو بخش بازی های حضوری (فیفا) و بازی های موبایلی ایرانی کار خویش را دنبال می کند. در این میان حضور بیشتر از ۱۰۰ هزار شرکت کننده در قسمت بازی های موبایلی نشان از توجه و اقبال کاربران ایرانی به تولیدات خوب و مناسب بازی سازان کشور دارد.
علیرضا فراهانی دبیر هشتمین جام قهرمانان بازی های ویدئویی ایران اظهار داشت: قبل از شروع این رویداد، از بازی سازان ایرانی دعوت شد تا آمادگی خویش را برای عرضه بازی های شان برای شرکت در مسابقات بخش بازی های موبایلی ایرانی اعلام کنند.
وی اضافه کرد: بر این اساس بیشتر از ۵۰ شرکت و تیم توسعه دهنده جهت شرکت در جام و ثبت بازی در پلت فرم بازیکو اعلام آمادگی کردند که در بازه های مختلف برگزاری این جام، بازی هایشان را در مسابقات شرکت خواهند داد. از این تعداد ۱۹ شرکت و تیم بازی سازی آمادگی لازم جهت شرکت در مسابقات این رویداد در بازه زمانی تابستان را داشتند و باقی شرکت ها با عنایت به وجود نیازمندی های مختلف همانند تغییرات فنی و تولید محتوا در بازی در لیست انتظار قرار گرفتند.
دبیر هشتمین جام قهرمانان بازی های ویدئویی ایران اظهار داشت: از نکات جالب توجه در قسمت بازی های موبایلی ایرانی این که پرمخاطب ترین بازی موبایلی ایرانی جام تا به این لحظه بازی «منچیکو» است.
وی افزود: تابحال از ۱۹ بازی بخش بازی های موبایلی ایرانی هشتمین جام قهرمانان بازی های ویدئویی ایران ۷ بازی در تاریخ های ۸، ۱۰، ۱۲، ۱۹، ۲۳ و ۲۴ تیر مسابقات خویش را آغاز نموده اند و در ایام آینده ۱۲ بازی دیگر مسابقات خودشان را آغاز می کنند که اطلاعات در ارتباط با شروع مسابقات هر بازی از راه سایت بازیکو اعلام خواهد شد.
فراهانی اظهار داشت: همینطور مسابقات بازی «کوییز آو کینگز» از تاریخ ۲۴ تیر و مسابقات بازی «آمیرزا» هم از ۲۹ تیر شروع شده است. ضمن این که در این دوره از جام قهرمانان بازی های ویدئویی ایران، یک بازی آموزشی با نام «تاپس» با هدف عرضه مطالب کمک درسی در تابستان به دانش آموزان مقاطع مختلف تحصیلی، شرکت کرده و مسابقات این بازی هم از روزهای آینده آغاز خواهد شد.
دبیر هشتمین جام قهرمانان بازی های ویدئویی ایران اظهار داشت: از آنجاییکه شعار این دوره از مسابقات «بازی سالم، محیطی شاد و آموزنده» است، تمام بازی ها دارای رده بندی سنی هستند.
وی اضافه کرد: افتتاحیه بخش بازی های حضوری در رشته فیفا ۲۳ این جام هم با عنوان جام «بازی ویزیون» همزمان با عید غدیر با حضور ۲۴۰ شرکت کننده در فرهنگسرای رازی برگزار گردید. مراسم اختتامیه این مسابقات روز پنج شنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۲ برگزار و به نفرات اول تا سوم طی مراسمی جوایزی غیرنقدی اهدا شد.


منبع:

1402/05/05
17:06:48
5.0 / 5
185
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لباس دونی