همزمان در سه گالری

خیابان ولیعصر را نظاره كنید

خیابان ولیعصر را نظاره كنید

لباس دونی: نمایشگاه «ولیعصر؛ پوشه اول» با محوریت خیابان ولیعصر، آثار ۱۷ عكاس را همزمان در سه گالری به نمایش درآورده است.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، این نمایشگاه تا هفتم آبان همزمان در سه گالری «آریا»، «آتبین» و «ag» در حال برگزاری است. انتخاب این گالری ها به این علت بوده است كه هر سه در جهت خیابان ولیعصر هستند.
رامیار منوچهر زاده ـ كیوریتور و سرپرست گروه این نمایشگاه ـ در بخشی از استیتمنت «ولیعصر پوشه اول» نوشته است:
« "ولیعصر؛ پوشه اول" اولین عرضه ی هماهنگ از پروژه ای آموزشی و پژوهشی برای شناخت بهتر شهر تهران است. این پروژه، نگاهی متفاوت نسبت به «عكاسی» دارد و در جستجوی زبانی نو برای بیان و روایت پیچیدگی های شهری بر بستر ظرفیت ها و جذابیت های هنرهای تصویری است. چگونه می گردد هنرمند را از دل درگیری خلاق با زندگی روزمره نسبت به رویدادها و فضاهای كلانشهری حساس كرد تا از درون خودش به تاریخ و جغرافیای شهر پل بزند و این تجربه را با دیگران سهیم شود؟»
وی همینطور با اشاره به اینكه بستر آثار نمایشگاه خیابان ولیعصر است، به ایسنا می گوید: شاكله این نمایشگاه از یك فضای آموزشی می آید كه از یك سال قبل برنامه ریزی هایش انجام شد و دی ماه شروع شد. تا به امروز در دو ترم آموزشی ۱۷ نفر برای اینكار انتخاب شدند. در ترم اول افرادی كه كارهایی را در رابطه با خیابان ولیعصر و مطالعات شهری انجام داده بودند هم در كنار ما حضور داشتند.
منوچهرزاده ادامه می دهد: این افراد مجاز بودند با هر مدیوم و شكلی كه به تصویر ارتباط داشته باشد كار خویش را در این زمینه انجام بدهند؛ بستر كار ما فاین آرت است و لزوما مستند نیست و آثار حالت چیدمانی و اینستالیشن دارد. اما بخشی از كار هم به مستند فضا برمی گردد.
این عكاس درباره انتخاب خیابان ولیعصر برای این پروژه اظهار می كند: خیابان ولیعصر یك قاعده و نسبتی با كل شهر دارد و تمامیت و بافت های مختلف تهران را نشان داده است. این خیابان آنقدر جذابیت و عمومیت داشت كه یك بار دیگر به آن نگاه ویژه داشته باشیم.


كیوریتور این نمایشگاه همینطور درباره برگزاری این رویداد به شكل همزمان در سه گالری بیان می كند: به علت وسعت نگاه عكاسان حاضر در این مجموعه نخواستیم كار را محدود نماییم. از طرفی فكر كردیم این یك جشن است كه باید تعداد بیشتری از گالری ها را دخیل نماییم.
منوچهرزاده همینطور می گوید مقرر است دو پروژه دیگر با نام «شریعتی؛ پوشه دوم» و « انقلاب ـ آزادی؛ پوشه سوم» هم با محوریت خیابان های یاد شده، اجرایی شود.1397/07/22
21:57:20
0.0 / 5
4426
تگهای خبر: گالری , نمایشگاه , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس دونی