امامی خبر داد؛

نمایشگاه پوشاک شهر خانواده تمدید می شود

نمایشگاه پوشاک شهر خانواده تمدید می شود

به گزارش لباس دونی، رییس کارگروه ساماندهی مد و لباس اظهار داشت: نمایشگاه شهر پوشاک خانواده تا روز جمعه 26 اسفند تمدید می شود.به گزارش لباس دونی به نقل از مهر، سیدمجید امامی رییس کارگروه ساماندهی مد و لباس در برنامه «شهر آفتاب» رادیو تهران، با اشاره به جزییات نمایشگاه پوشاک شهر خانواده، اظهار داشت: مجموعه ای از فعالیت ها و رویدادهایی که برای دسترس پذیرتر پوشاک متناسب و مورد نظر شهروندان است، توسط بخش خصوصی برگزار می گردد و کارگروه عهده دار سیاست گذاری، نظارت، پیگیری، نظارت و رفع موانع است. تمامی این رویدادها ابتدا توسط خود تولیدکنندگان و سپس توسط مؤسسات در حال انجام است.
وی اضافه کرد: یکی از سه چالش اصلی و گلایه اصلی مردم در زمینه پوشاک و پوشش های عفیفانه و اسلامی درباب بانوان عدم دسترسی است که متأسفانه به دلیلهای مختلف دسترسی ها محدود شده است. فروشگاه ها به دلیلهای عمدتا اقتصادی به عرضه کالای کم کیفیت روی آورده اند. هم کیفیت فرهنگی و هم کیفیت فنی محصولات منظورم است. بنا بر این برنامه های مختلفی را در حال طراحی هستیم تا با مشورت صنف، صنعت و فعالان این عرصه بتوانیم چالش ها را رفع نماییم.
دبیر شورای فرهنگ عمومی اظهار داشت: مشابه چنین رویدادی همچون نمایشگاه پوشاک شهر خانواده از قدیم الایام بود و در هتل ها و سالن های مختلف با حضور تعدادی طراح و تولیدکننده خرد و صاحبان مشاغل خانگی برگزار می شد و کارگروه ساماندهی مد و لباس عهده دار نظارت بر چنین رویدادهایی بود تا خارج از ضوابط اجرا نشود. اما نمایشگاه پوشاک شهر خانواده که در قلب تپنده شهر تهرانی یعنی چهلسرای مصلی حضرت امام خمینی (ره) در حال برگزاری است، اتفاق بزرگی است.
وی افزود: نگاه مصلی این است که با حداقل هزینه های تامین شده برای تولیدکنندگان چنین نمایشگاه هایی اجرا شود و این خبر خوش را به همه مخاطبان می دهم که در پی این هستیم تا مجدداً در ادوار بعد مشابه چنین نمایشگاهی اجرا شود و حتی این محل تبدیل به عرضه پوشاک ایرانی اسلامی و پوشاک خانواده شامل دختران، پسران، آقایان شود.
امامی اظهار داشت: نمایشگاه شهر خانواده شروع یک اتفاق بزرگ است و این نمایشگاه که در یک دوره تا ۱۹ اسفندماه تمدید گردید، طی مذاکراتی که داشته ایم باردیگر نمایشگاه را تا ۲۶ اسفندماه تمدید کردیم.
وی اضافه کرد: بدنبال تکرار نمایشگاه پوشاک شهر خانواده در نقاط مختلف پیرامونی شهر تهران هستیم، البته همزمان با تهران درچندین استان دیگر هم مشابه این نمایشگاه در حال برگزاری است. شیراز و مشهد همچون استان هایی است که در هفته گذشته اجرا شد. البته فضای برگزاری آنجا همچون چهل سرا و شهر تهران نبود اما در تلاش هستیم تا مشکلات محل برگزاری نمایشگاه های استانی را مرتفع نماییم.
رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور اظهار داشت: چهل سرا محل مناسبی برای برگزاری نمایشگاه پوشاک است و خاصیت های لازم را برای برگزاری نمایشگاه دارد. در این دوره میزبان ۹۰ تولیدکننده هستیم و روزهای آخر هفته یعنی پنجشنبه و جمعه تعداد خیلی از هموطنان برای خرید به نمایشگاه می آیند. ما بدنبال مراکز دائمی محصولات حجاب و ملزوماتش هستیم. همین طور سکوهای موقت برای عرضه محصولات حجاب را در دست پیگیری داریم تا مردم به پوشش عفیفانه دسترسی داشته باشند.
وی افزود: از تولیدکنندگان خرد و مشاغل خانگی که در رسانه های اجتماعی خارجی نتوانسته اند جایگاهی داشته باشند، می خواهیم تا با کارگروه ساماندهی مد و لباس در ارتباط باشند و بتوانند در راه درستی گام بردارند. همین طور در هفته جاری نمایشگاه استانی در بجنورد و قشم درحال برگزاری است. همه تلاش مان این بوده تا بتوانیم لباس و پوشش ایرانی اسلامی را به دسترس خانواده های ایرانی برسانیم.

1401/12/17
14:02:59
5.0 / 5
354
تگهای خبر: پوشش , خرید , طراحی , فروشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لباس دونی