رییس فرهنگستان هنر در مراسم بزرگداشت محمدمهدی هراتی:

هنرمند متعهد به گفتن حقیقت است

هنرمند متعهد به گفتن حقیقت است

به گزارش لباس دونی، رئیس فرهنگستان هنر در مراسم بزرگداشت محمدمهدی هراتی، استاد پیش کسوت هنرهای تجسمی، با اعلان اینکه «یکی از فاکتورهای اندازه گیری فرهیختگی جامعه، نوع رفتار آن جامعه با هنرمندانش است»، اشاره کرد: اگر هنرمندان سخن نگویند، جامعه بیمار می شود. هنرمندان بجای افراد سخن می گویند و جامعه را به سمت آرامی می برند.


به گزارش خبرنگار تجسمی ایسنا، فرهنگستان هنر، در امتداد سلسله برنامه های بزرگداشت فرهیختگان نام آشنای هنر، این دفعه به سراغ محمدمهدی هراتی، استاد پیش کسوت هنرهای تجسمی، رفت.
محمدمهدی هراتی متولد دهه ۱۳۲۰ در قوچان است و بعد از تحصیلات مقدماتی در این شهر به تهران آمده و تا مقطع دکتری نقاشی و هنرهای سنّتی در دانشگاه تهران تحصیل کرده است.
او حدود نیم قرن است که در رشته های مختلف هنرهای تجسمی، از طراحی، نقاشی سیاه قلم، رنگ روغن، آبرنگ، قطاعی و لایه چینی، نگارگری، رنگ سازی سنّتی، نقاشی روی چوب و قلمدان، نقاشی روی شیشه، سرامیک و چرم، نقاشی با رنگ های لعابی روی کاشی و سرامیک گرفته تا خوش نویسی خطوط کهن، به ابداع و ارائه هنر خود مشغول می باشد. علاوه بر آن، او بیش از ۵۰ کتاب در زمینه های مختلف پژوهش و آموزش هنر نوشته است.
مراسم بزرگداشت محمدمهدی هراتی عصر سه شنبه ـ ۲۵ بهمن ماه ـ با حضور غلامعلی حدادعادل، محمود شالویی، بهمن نامورمطلق، مجتبی حسینی، علیرضا اسماعیلی، حسن بلخاری، جهانگیر الماسی، محمدعلی کشاورز، طاهر شیخ الحکمایی و... اجرا شد.منبع:

1401/11/26
09:54:34
5.0 / 5
234
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لباس دونی