نعمت اللهی مطرح كرد؛

20 نوقلم در خودنویس زرین به رقابت می پردازند

20 نوقلم در خودنویس زرین به رقابت می پردازند

به گزارش لباس دونی، دبیر جشنواره خودنویس زرین اظهار داشت: الان ۶۰ نوقلم خودنویس به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت و در نهایت ۲۰ نوقلم از میان آنها انتخاب خواهند شد و زیرنظر اساتید مجرب آموزش می بینند.به گزارش لباس دونی به نقل از مهر، نشست خبری جشنواره خودنویس زرین با حضور علیرضا نعمت اللهی دبیر جشنواره خودنویس زرین و تعدادی از نویسندگان سومین خودنویس در سالن اجتماعات خبرگزاری مهر برگزار گردید.
نعمت اللهی دبیر جشنواره خودنویس زرین ضمن اشاره به روند برگزاری این جشنواره اظهار داشت: در آئین اختتامیه سومین دوره جشنواره خودنویس تصمیم بر این شد تا برگزیدگان خودنویس مجدداً به رقابت با یکدیگر بپردازند. نوقلمانی که در خودنویس حضور داشتند، اثری را منتشر نمودند، باید ببینیم که آثار اثر دوم شأن فراتر از اثر اول شأن است؟
وی اضافه کرد: به نظر می آید ارتباط با نویسنده خیلی مهم است و زمانی که کار را یاد می گیرد باید اخلاق حرفه ای را هم آموزش ببیند که در نشر چه اتفاقاتی افتاده است و تا چه اندازه نشر برای او زحمت کشیده است.
دبیر جشنواره خودنویس زرین اظهار داشت: نشر صاد برای تولید هر کتاب در دوره سوم خودنویس، نزدیک به ۲۵ میلیون تومان هزینه کرد. این انتشارات بار مالی را متحمل شد تا آثار نوقلمان منتشر شود و به نظر می آید باید بخش دیده شدن را خود نویسنده انجام دهد یعنی خودش در این راه قدم بردارد و از ارتباطاتش استفاده نماید.
وی افزود: تولید اثر سه پایه دارد که میتوان به نشر، نویسنده و اثر اشاره نمود. نویسندگان خودشان باید تلاش کنند تا محتوای شأن در بازار نشر دیده شود.
نعمت اللهی اظهار داشت: آثار رسیده از برگزیدگان سه دوره جشنواره خودنویس، تا پایان دی داوری و در نهایت اعلام می شود. انتخابی ها در دوره هایی که از اول بهمن شروع می شود، حضور می یابند و زیرنظر اساتید طرح های داستان و رمان شأن را پیش می برند. این دوره ها تا شهریور ۱۴۰۲ تمام می شود.
وی افزود: از شهریور سال ۱۴۰۲ تا اوایل دی ۱۴۰۲ داوری آثاری که زیرنظر اساتید نوشته شده است، صورت می گیرد و در نهایت اول دی سال ۱۴۰۲ آئین اختتامیه را خواهیم داشت. تا کنون استقبال خوبی شده است تا جایی که بعضی از اعضا تا چهار طرح را برای مان ارسال کرده اند.
دبیر جشنواره خودنویس زرین اظهار داشت: نفر اول ۳۰ میلیون تومان، نفر دوم ۲۰ میلیون تومان و نفر سوم ۱۰ میلیون تومان جایزه دریافت خواهد نمود. همینطور حق التألیف یک هزار جلد بعد از دریافت مجوز به نویسنده اثر پرداخت خواهد شد.
وی اضافه کرد: پیشنهادم اینست که نویسندگان با یک طرح وارد جشنواره نشوند؛ چونکه سلایق داوران مختلف است. حداقل با چند طرح وارد رقابت شوید تا یک طرح تان پذیرفته شود.
نعمت اللهی در انتها اظهار داشت: تا کنون سه دوره از جشنواره خودنویس را برگزار کردیم که در هر دوره ۲۰ نوقلم تحت آموزش قرار گرفته اند که در مجموع ۶۰ نوقلم هستند. الان ۶۰ نوقلم در جشنواره خودنویس زرین به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت و در نهایت ۲۰ نوقلم از میان ۶۰ نوقلم انتخاب خواهند و تحت آموزش زیرنظر اساتید قرار خواهند گرفت.
در پایان نشست از پوستر جشنواره خودنویس زرین با حضور رونمایی گردید.


منبع:

1401/10/21
08:17:31
5.0 / 5
238
تگهای خبر: آموزش , جشنواره , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لباس دونی