وزیر ارشاد:

دشمن در حوادث اخیر تلاش کرد با تررویسم رسانه ای بین آحاد مردم شکاف بیندازد

دشمن در حوادث اخیر تلاش کرد با تررویسم رسانه ای بین آحاد مردم شکاف بیندازد

به گزارش لباس دونی، کرمان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: در اتفاقات اخیر که دشمن با تررویسم رسانه ای کوشش کرد بین آحاد مردم شکاف بیندازد و توده های مردمی را به بهانه های مختلف مقابل هم قرار بدهد، اما مردم با استناد و اتکاء به هویت تاریخی خود به میدان آمدند.


دکترمحمدمهدی اسماعیلی قبل از ظهر امروز هشتم دیماه در جمع اهالی فرهنگ، هنر و رسانه شرق استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان زلزله بم اظهار داشت: تصاویر غمناک آن زلزله مهیب برای همیشه بر روح و جان ما حک شده است.
وی با اعلان اینکه امیدواریم در این سفر بخشی از مشکلات حوزه فرهنگ و هنر منطقه رفع گردد، اضافه کرد: دولت مردمی تلاش می کند با حضور میدانی مشکلات مردم را حل کند.
اسماعیلی با اشاره به این که اعتبارات برای مجتمع های فرهنگی باقی مانده در شرق استان کرمان درحال تخصیص است و همه را در اسرع وقت به بهره برداری می رسانیم.
وزیر ارشاد بیان کرد: بم و شرق استان کرمان یک حوزه حاصلخیز فرهنگی و هنری است و بزرگانی که هر کدام یک تاریخ مهمی از افتخارات این خطه را روایت کردند، در موسیقی، سینما، شعر، تئاتر و... نشان میدهد در این منطقه هر قدر سرمایه گذاری نماییم منتج به نتایج بالا می شود.
وی اظهار داشت: عرضه آموزش های مجانی هنری برای ۱۰۰ هزار نفر در مناطق محروم کشور از سال قبل شروع شده تا مرحله مهارت آموزی کامل ادامه پیدا می کند و مدیرکل ارشاد استان کرمان همت کند این مساله در شرق استان به اجرای کامل برسد ضمن این که اعتبارات ویژه ای برای اینجا در نظر می گیریم.
اسماعیلی با اشاره به تخصیص اعتبار برای حوزه تئاتر و استودیو در بم در همین سفر بیان کرد: برای فعالین قرآنی کار مهمی در وزارتخانه شروع کردیم که طرح مهم آموزش قرآن است و در استانهای گوناگونی اجرا شده و خروجی های روشنی داشته است و لازم است طرح بشری در شرق استان کرمان اجرا شود که در خراسان جنوبی و سمنان با جمع های بالای هزار نفر درحال اجراست.
وی همین طور با اشاره به مطالب و درخواست های مطرح شده از جانب فعالان فرهنگ و هنر شهرستان بم اشاره کرد: مدیرکل ارشاد استان نیاز موسسات قرانی و کانون های فرهنگی هنری مساجد را احصاء کند و در اختیار قرار بدهند و در همین سفر تخصیص اعتبار خواهیم داد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: مسائلی که در رابطه با صنعت چاپ عنوان شد نکته مهمی است و تاکید می کنم جشنواره ویژه ای برای صنعت چاپ در این منطقه در سالهای اتی در نظر گرفته تا توقع دوستان برآورده شود.
وی با اعلان اینکه در تجهیز امکانات و تکمیل هنرستان هنرهای زیبا کمک می نماییم، اضافه کرد: سیاست دولت اینست در هر استانی حداقل یک هنرستان دخترانه و پسرانه راه اندازی شود و حتما شرق استان کرمان احتیاج به این بحث دارد و ما آمده همکاری در حوزه تخصیص اعتبار هستیم و استاندار و نماینده هم حمایت می کنند.
اسماعیلی با اشاره به این که برای حل مشکلات مربوط به تماشاخانه هم در این سفر اعتبار می گذاریم، اظهار داشت: در بحث صندوق هنر و بیمه که اصحاب رسانه و هنرمندان مطالبه دارند، باید بررسی شود تا همه افرادی که استحقاق عضویت دارند، کارشان در این سفر به انجام می رسد.
وزیر ارشاد اظهار داشت: برای برگزاری جشنواره های مربوط به بم آماده همکاری هستیم چونکه این منطقه ویژه است و دوستان کمک کنند چه در زمینه موسیقی مقامی، تئاتر، فیلم، شعر، ادبیات و... جشنواره کاملی ویژه شرق استان در یک مناسبت مهم پیش بینی شود.
ایشان سپس اضافه کرد: سیاست جدی دولت پشتیبانی از ایجاد و توسعه کتابفروشی هاست و در واقع کتابفروشی ها نمادهای فرهنگی شهرهای ما هستند و باید تقویت شوند و حتما این کار را در بم هم به صورت ویژه انجام می دهیم.
اسماعیلی اشاره کرد: مردم بم نشان دادند چه مردم بزرگی هستند و از دل آن حادثه هولناک(زلزله)، منظقه ای با نشاط، با اقتدار و هویت قوی باردیگر رویش پیدا کرده و امروز بم مانند نگین درخشان در زمینه فرهنگی کشور می درخشد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در قسمت دیگری از سخنانش با گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی عنوان کرد: ۹ دی روز بصیرت مردم بزرگ ایران است که همیشه در مقابل کسانی که می خواهند شکاف و دو قطبی در جامعه ایرانی ایجاد کنند، با قدرت، شجاعت و شهامت پای آرمان های امام و انقلاب ایستاده و تلاش بدخواهان را ناکام می گذراند.
وی ادامه داد: در اتفاقات اخیر که دشمن با تررویسم رسانه ای کوشش کرد بین آحاد مردم شکاف بیندازد و توده های مردمی را به بهانه های مختلف مقابل هم قرار بدهد، اما مردم با استناد و اتکاء به هویت تاریخی خود به میدان آمدند و حضور مردم در تشییع شهدای گمنام در سالروز شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها رخ داد، یک حماسه تاریخی بود که در تهران و حتی در روستاها همه آحاد مردم پای آرمان های شهداء، امام و انقلاب آمدند و باردیگر انقلاب را بیمه کردند.
اسماعیلی بیان کرد: خداوند به یاری این جمعیت آمده که ۶۰ سال پای نهضت اسلامی ایران مانده و نسل های مختلف همچون شهیدحاج قاسم سلیمانی که افتخار جهان اسلام است، در آن حضور داشته و این پرچم همچنان پابرجا است و به دست صاحب اصلی اش ولیعصر(عج) خواهد رسید.
منبع:

1401/10/08
14:40:35
5.0 / 5
1844
تگهای خبر: آموزش , تئاتر , جشنواره , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لباس دونی