علامتی مطرح كرد؛

اسباب بازی ثمره فرهنگی ما شمرده می شود

اسباب بازی ثمره فرهنگی ما شمرده می شود

لباس دونی: به گزارش لباس دونی، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در جلسه بررسی کلیات طرح هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی اظهار داشت: اهمیت اسباب بازی برای ما مهمست و ثمره فرهنگی ما شمرده می شود.به گزارش لباس دونی به نقل از مهر، جلسه بررسی کلیات طرح هشتمین جشنواره ملی اسباب بازی و طرح خانه خلاق با حضور مدیرعامل کانون پرورش فکری اجرا شد.
حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ضمن تشکر از آیدین مهدیزاده رییس شورای نظارت بر اسباب بازی کانون پرورش فکری اظهار داشت: اهمیت اسباب بازی برای ما مهمست و ثمره فرهنگی ما شمرده می شود. آنچه مسلم است کانون پرورش فکری وارد موضوعی نمی شود اما وقتی وارد شد به بهترین نحو انجام خواهد داد.
وی اضافه کرد: ما می توانیم یک کار پژوهشی کوتاه مدت یا میان مدت داشته باشیم. همین طور در برنامه هایی دو سه نفر صاحب نظر در عرصه اسباب بازی بحث کنند.
علامتی در بخش دیگری از صحبت های خود به ورود تولیدکنندگان به روز در این عرصه تاکید کرد و درخواست نمود تا پنل هایی برای این قضیه تعریف شود.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش، سازمان تعلیم و تربیت، وزارت ارشاد و وزارت ورزش و جوانان می توانند دراین زمینه همکاری داشته باشند. اگر کار علمی هم درکنارش داشته باشیم خیلی مهم می باشد. دراین زمینه می توان معاونت پرورشی و کتاب های درسی را هم درنظر گرفت.
علامتی در آخر اظهار داشت: تا هفته اول دی مکتوبات آماده و کمیته بندی صورت گیرد. همین طور درباره ی استانها فکر شود که چطور دخیل باشند و این اتفاق به یک رویداد تبدیل گردد. پیشنهاد برگزاری همزمان در تهران و استانها بررسی و برآورد هزینه پیوست شود.
در ادامه آیدین مهدیزاده رییس شورای نظارت بر اسباب بازی کانون پرورش فکری با ارائه گزارشی کوتاه از روند برگزاری جشنواره اسباب بازی در دوره های پیشین اظهار داشت: سه دوره اول جشنواره اسباب بازی بیشتر برای فروش بود و از دوره چهارم به بعد جشنواره شکل متفاوت تری به خود گرفت.
وی اضافه کرد: جشنواره اسباب بازی کانون پرورش فکری در بخش های رقابتی، بازار، تخصصی، علمی و ترویجی انجام می شود.
مهدیزاده افزود: پیشنهاد ما برای زمان برگزاری این دوره از جشنواره مانند سال قبل در بخش علمی و رقابتی اواخر سال ۱۴۰۱ و بخش ترویجی و نمایشگاهی اوایل سال ۱۴۰۲ است.
وی اضافه کرد: پررنگ کردن بخش بین الملل یکی دیگر از موضوع های مورد توجه است. سال قبل جشنواره به شکل مجازی انجام شد و توانستیم از این فرصت برای حضور چهره هایی از سایر کشورها استفاده نمائیم. همین طور بخش ترویجی به طور معمول در جشنواره کمرنگ است اما امسال می خواهیم پررنگ تر اجرا شود.
مهدیزاده اظهار داشت: حدودا جشنواره خودگردان است. در دوره های قبل ما کمترین هزینه را داشتیم اما درآمد به آن صورت نداشتیم و گاهی حمایت های مالی هم انجام شده است.
در ادامه قاسم سلیمانی مدیرکل روابط عمومی کانون نیز بهره مندی از ظرفیت های استان تهران در برگزاری جشنواره را مورد توجه عنوان نمود و افزود: جشنواره می تواند در استانها هم باشد اما تهران را هم حذف نکنیم.
وی برگزاری جشنواره بصورت ترکیبی را در سال قبل تجربه موفقی عنوان نمود و اظهار داشت: اگر در بخش تولید فعالیت داشته باشیم بخش درآمدزایی سود بیشتری خواهدنمود.
همچنین تعریف یک موضوع یا پروژه خاص فرهنگی برای هر استان و بررسی راه های جذب شرکتها جهت حضور در جشنواره از پیشنهادهایی بود که محمود مروج بیان نمود. همین طور شریک کردن سازمان تعلیم و تربیت در برگزاری جشنواره از دیگر موضوع هایی بود که مروج به آن اشاره داشت.
سپس لیلا بابایی مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون بر اهمیت بخش ترویجی تاکید کرد و اظهار داشت: همه استانها قابلیت این که بخش ترویجی را برگزار کنند دارند. در جشنواره می توانیم از اسباب بازی ایرانی همان استان استفاده نمائیم و در بخش ترویجی هم برایش تعریفی داشته باشیم. بخش ترویجی از تولیدکنندگان مهم تر است.
بابایی اظهار داشت: سطح تعامل ها باید به حدی برسد که بازی و سرگرمی قسمتی از پروسه آموزش شود. همین طور سطح برگزاری جشنواره طوری باشد که آموزش وپرورش و تولیدکننده را درگیر کار نماییم تا برایش سودآوری داشته باشد.
در این جلسه که عصر روز سه شنبه ۲۲ آذر ۱۴۰۱ در دفتر مدیرعامل انجام شد حامد علامتی مدیرعامل، محمود مروج معاون فرهنگی، هادی یوسف زاده معاون توسعه مدیریت و منابع، فرهاد فلاح دستیار مدیرعامل، لیلا بابایی مدیرکل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری، روح الله عباسی نژاد مدیر دفتر مرکزی حراست و قاسم سلیمانی مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان حضور داشتند.


منبع:

1401/10/03
10:08:36
5.0 / 5
476
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لباس دونی