حجاب کلیشه ای چیست؟

حجاب کلیشه ای چیست؟

لباس دونی: مدیر شبکه جهانی جام جم گفت در موضوع حجاب و عفاف بصورت کلیشه ای برنامه سازی نمی نماییم، بلکه به ساختارهای نوی برنامه سازی توجه داریم.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، مدیر شبکه جهانی جام جم در نشستی خبری که به مناسبت بیست و ششمین سالگرد تاسیس این شبکه برگزار شد، به معرفی برخی برنامه ها پرداخت و عنوان کرد: در حوزه حفظ هویت، فرهنگ و زبان فارسی و ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی برنامه های زیادی در شبکه طراحی و ساخته شده است که همچون آنها میتوان به «میراث مشترک»، «آنچه خود داشت»، «صبح پارسی»، « خانه مهر» و «مشاهیر ایران» و در حوزه مسائل دینی هم به برنامه «رواق» اشاره نمود.
وی اضافه کرد: همچون برنامه های دیگری که در زمینه دین ساخته شده و بشکلی متفاوت به آموزش برخی احکام شرعی مبتلا به ایرانی ها خارج کشور می پردازد، برنامه «جورچین» است. «ژرفا» هم برنامه ای معرفتی است که در آن علاوه بر نظریه پردازی در ساحت علوم مختلف و خصوصاً مباحث در ارتباط با فرهنگ و هویت و تمدن ایرانی اسلامی، به شبهات مردم در این عرصه ها هم پاسخ داده می شود.
حسن ملکی در رابطه با ی برنامه هایی با مبحث حجاب و عفاف، اعلام نمود: در مبحث حجاب و عفاف در چارچوب کلیشه ای برنامه سازی نشده؛ بلکه در چارچوب نمایش کوتاه و موشن گرافیک به این مسأله توجه شده است. در حوزه شعار سال که تولید، اشتغال آفرینی و دانش بنیان هست هم در برنامه های «فناوران»، «مسیر» و «مجله اقتصادی» طراحی های محتوایی انجام شده است.
این مدیر تلویزیون همینطور بیان نمود: مستند «مه زاد» که بزودی روی آنتن خواهد رفت به معرفی بانوان موفق و نخبه کشور می پردازد. همینطور برای تشریح پیشرفت ها و دستاوردهای جمهوری اسلامی و جذب مشارکت ایرانی ها خارج از کشور برنامه های بسیاری ساخته شده است که همچون میتوان به «کنکاش»، «صبح پارسی» و «شناخت» اشاره نمود.
بگفته وی در میان برنامه «مشاهیر ایران» هم معرفی دانشمندان و نخبگان تاریخ ایران در دستور کار شبکه جهانی جام جم قرار گرفته است.
ملکی عنوان کرد: «مسیر» عنوان دیگر برنامه شبکه است که در رابطه با ی ایرانی ها موفق خارج از کشور بوده که به فعالیت در ایران مشغول هستند. میان برنامه «نخبگان جوان» هم با هدف معرفی کوتاه نخبگان جوان ایرانی در دست تولید است.
در این جلسه همینطور اعلام شد، ایرانی های امارات و کویت بامسابقه «محله ایرانی» به استقبال دهه فجر می روند.


 


منبع:

1401/09/27
11:41:41
5.0 / 5
275
تگهای خبر: پوشش , لباس , آموزش , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لباس دونی