در مراسم امضای تفاهمنامه مطرح شد؛

اگر روی مادران سرمایه گذاری کنیم آینده را خواهیم داشت

اگر روی مادران سرمایه گذاری کنیم آینده را خواهیم داشت

به گزارش لباس دونی، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: کانون پرورش فکری و نهضت سوادآموزی قصد دارند روی والدگری دست بگذارند؛ اگر امروز روی مادران سرمایه گذاری نماییم، آینده را خواهیم داشت.به گزارش لباس دونی به نقل از مهر، تفاهمنامه همکاری آموزشی و فرهنگی سازمان نهضت سوادآموزی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بامداد روز گذشته دوشنبه ۱۴ آذر با حضور حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری و علیرضا عبدی رییس سازمان نهضت سوادآموزی به امضا رسید.
حامد علامتی مدیرعامل کانون پرورش فکری در این نشست اظهار داشت: اولین آیه ای که بر پیامبر (ص) نازل شد با موضوع خواندن بود. این نشان داده است خواندن پایه هر حرکتی جهت آگاهی و بصیرت و در یک کلام حرکت به سمت انسانیت است.
وی اضافه کرد: یک سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی نگاه دوراندیش و راهبردی امام خمینی (ره) سبب شد در سال ۵۸ شاهد تشکیل نهضت سوادآموزی باشیم.
علامتی افزود: کسانی که امروز دنبال تطهیر دوران پهلوی هستند بدانند امام خمینی (ره) از همان روزهای اول انقلاب به عِلم توجه ویژه ای داشتند و عدالت آموزشی از اهداف انقلاب اسلامی است.
مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اظهار داشت: هر سازمانی علاوه بر این که خودش مأموریتی دارد باید ببیند چطور می تواند به این نهضت کمک نماید.
وی اضافه کرد: ما در این تفاهمنامه و همکاری دنبال سود برای کانون نیستیم و آمده ایم به کمک شما نگاه امام خمینی (ره) را جاری نماییم. اگر موفق شویم هم به کار شما رونق می دهد و هم برای ما اتفاق اخروی خوبی است چون در این راه قدم برداشته ایم.
علامتی اظهار داشت: این تفاهمنامه به لطف خدا عملیاتی خواهد شد و تمام خدماتی که ما در کانون داریم در اختیار شماست. کانون پرورش فکری و نهضت سوادآموزی قصد دارند روی والدگری دست بگذارند. اگر امروز روی مادران سرمایه گذاری نماییم آینده را خواهیم داشت.
باید به بهانه ای کودک و نوجوان عضو کانون را به بزرگسال نزدیک کنیم
در بخش دیگری از این جلسه علیرضا عبدی رییس سازمان نهضت سوادآموزی اظهار داشت: در حال حاضر یکی از حساس ترین دوران های رشد و پیشرفت کشور را پشت سر می گذاریم که کانون پرورش فکری و نهضت سوادآموزی هم در این حوزه نقش مهمی برعهده دارند.
عبدی افزود: شروع این همکاری با گام دوم انقلاب اسلامی همراه شده است و کاملاً بر محور دانایی و علم است. ما در مقطعی هستیم که نیاز به یک جهش فوق العاده در بحث علم داریم.
وی اضافه کرد: تعریفی که امروز در دنیا از سواد رسانه ای وجود دارد با فعالیتهای کانون پرورش فکری همخوان است. سواد یعنی این که بتوانیم خود و دیگران را تغییر دهیم. ما در زمینه بزرگسال و شما در زمینه کودک و نوجوان این کار را انجام می دهید.
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی اظهار داشت: این کودک و نوجوان و بزرگسال باید جایی بهم برسند و این تفاهمنامه شروع این اتفاق بزرگ است. باید تلاش نماییم به بهانه ای کودک و نوجوان عضو کانون را به بزرگسال نزدیک نماییم.
عبدی در آخر با اشاره به اینکه ما نیاز به یک کار شایان توجه تربیتی داریم، اظهار داشت: بررسی نظام تربیتی امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری این کار شایان توجه است. تا ما این شرایط را فراهم نکنیم کسی تربیت نمی گردد. جنگ یک آوردگاه تربیتی بود و خیلی ها در این میدان بزرگ شدند.
در متن این تفاهمنامه آمده است:
«به منظور هم افزایی و بهره گیری از ظرفیت های موجود جامعه برای تحقق اهداف سوادآموزی، عملیاتی کردن فرمان بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) و منویات مقام معظم رهبری و اسناد فرادستی ناظر بر حمایت و پشتیبانی از اجرای برنامه های سوادآموزی و توسعه آن، همین طور گسترش عدالت فرهنگی و برخورداری کودکان و نوجوانان از اجرای امکانات و ظرفیت های فرهنگی، هنری و ادبی کانون، تفاهمنامه مشترک میان سازمان نهضت سوادآموزی که به اختصار (نهضت سوادآموزی) خوانده می شود به نمایندگی معاون وزیر و رییس سازمان، آقای علیرضا عبدی و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان که به اختصار (کانون) نامیده می شود به نمایندگی آقای حامد علامتی مدیرعامل منعقد می شود.»


منبع:

1401/09/21
15:20:01
5.0 / 5
340
تگهای خبر: آموزش , خدمات , نمایندگی , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لباس دونی