سرلشكر باقری:

در جنگ تحمیلی سلاح های روز و درحال پژوهش دنیا بر روی ما تست و تولید شد

در جنگ تحمیلی سلاح های روز و درحال پژوهش دنیا بر روی ما تست و تولید شد

به گزارش لباس دونی، رییس ستادکل نیروهای مسلح اظهار داشت: در عرصه جنگ هشت ساله، و به کارگیری می شد که می توان به هواپیماهای «میراژ» موشک های «اگزوسه»، هواپیمای «سوخو 24 » و «سوخو 25 » و «میگ 29 »روز شوروی سابق و موشک های ضدراداری و لیزری و تصاویر ماهواره های آمریکایی و اروپایی برای مساعدت با دشمن اشاره نمود.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا سرلشکر محمد باقری که امروز سه شنبه در همایش ملی جایگاه علم و فناوری در دفاع مقدس سخن می گفت، با اشاره به اهمیت موضوع این همایش، بیان کرد: در ظاهر ما با ارتش رژیم بعثی می جنگیدیم اما در حقیقت بیش از ۳۵ کشور از آنها حمایت می کردند و یافته های روز علمی دنیا به همراه تجهیزات و فناوری را در اختیار آنها قرار داده بودند. در دوران دفاع مقدس با مظلومیت جنگیدیم و به لحاظ تجهیزاتی در تحریم بودیم و باید موازنه قوا را با تلاش در زمینه علم و فناوری و قطعه سازی ایجاد می کردیم.
وی با اشاره به این که دشمن بعثی در همان زمان از نظر منابع انسانی بطور کامل از مجموعه کشورش استفاده می کرد؛ کشور آنها در جنگ کاملاً تعطیل بود و از ظرفیت های انسانی اش در جبهه ها مقابل ملت ایران استفاده می شد. همین طور رژیم بعثی از عده ای مزدور که از دیگر کشورها برای مبارزه آورده بود، نیز بهره می برد و به لحاظ تجهیزاتی مورد حمایت بلوک شرق و غرب قرار داشت. در چنین شرایطی ما در صحنه جنگ باید کمبودهای خودرا با تلاش و ممارست ساماندهی می کردیم که این کار را با تمام توان انجام دادیم و امروز در این همایش باید این مسائل را برای نسل جوان تبیین نماییم.
این فرمانده دوران دفاع مقدس اظهار داشت: ارتش ما هیچ نوع پشتیبانی قطعاتی نداشت و همیشه عنوان می شد که چطور میتوان در صورت ادامه جنگ، هواپیماها و ناوهای جنگی را پای کار نگه داشت. ارتش جمهوری اسلامی ایران در همان دوران با تلاش و همت مضاعف از تجهیزات نگهداری کرد، تعمیر آنها را بر عهده گرفت و در امتداد ارتقا و بروزرسانی تجهیزات کوشش کرد. دشمن از همان دوران با تبلیغات و دروغ پردازی ها بدنبال القای این است که ایران بدون طرح و برنامه و تدبیر انبوهی از نوجوانان و جوانان را بر روی میادین مین می فرستاده و می فرستد در صورتیکه هیچ وقت در دوران دفاع مقدس چنین اتفاقی نیفتاده و حتی یک مورد نمی توان یافت که فرماندهی چنین دستوری داده شده باشد.
سرلشکر باقری که در سالن همایش های خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سخن می گفت، تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی از یک طرف با یک تهاجم همه جانبه مواجه شدیم ومسیرهای پشتیبانی قطعاتی قطع شد. سپاه یک نیروی عمدتاً امنیتی بود و نیازها بوسیله نخبگان جبران می شد که این مهم باید بازخوانی و استخراج شود و این همایش ماموریت دارد کارهای علمی و فناورانه و بهره گیری از علوم مختلف در طراحی های جامع عملیاتی را مورد بررسی و تبیین قرار دهد.

این خبر تکمیل می شود...منبع:

1401/09/15
12:51:40
5.0 / 5
929
تگهای خبر: طراحی , فناوری , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لباس دونی