وزیر ارشاد خبر داد

آماده سازی لایحه ای با محوریت مالکیت فکری

آماده سازی لایحه ای با محوریت مالکیت فکری

به گزارش لباس دونی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: لایحه ای در کمیسیون فرهنگی دولت با محوریت «مالکیت فکری» حوزه فرهنگ و هنر آماده و ارائه خواهیم کرد که با تصویب آن ناشران و تهیه کنندگان آثار، لطمه کمتری متحمل شوند.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی در جلسه کارگروه ستاد توسعه کسب وکارهای فرهنگی اظهار داشت: نهادها و ارگان های مختلف از امکانات مختلفی برای میزبانی از کارهای حوزه های فرهنگی و هنری برخوردار می باشند که با تدوین نظام دقیق آماری از اینگونه ظرفیت ها، به هم افزایی در بهره مندی از امکانات و فضاهای فرهنگی دست پیدا خواهیم کرد.
او افزود: برای مثال حدود ۷۵۰۰ امامزاده در کشور داریم که خیلی از آنها همانند دانشگاه ها دارای سالن آمفی تئاتر هستند و یا ۱۲۰ مسجد تهران از سالن آمفی تئاتر مناسبی برخوردارست که این اماکن با یک هم افزایی برنامه ریزی شده می تواند میزبان کارهای مردمی حوزه های فرهنگی و هنری جبهه انقلاب باشد.
وی در ادامه به ظرفیت بالای کتابخانه ها در کشور اشاره نمود و اضافه کرد: ۳۷۰۰ کتابخانه در کشور فعال است که به این آمار، حدود ۱۲ هزار کتابخانه مستقر در کانون های فرهنگی مساجد را باید اضافه کرد که عموم مردم می توانند با اطلاع رسانی و برنامه ریزی از این ظرفیت عظیم بهره مند شوند.
این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه با تاکید بر توسعه صنایع فرهنگی بیان کرد: در برنامه تحولی دولت که با هماهنگی دستگاه های مختلف پیش می رود، هفت سند از ۳۷ سرفصل اصلی این برنامه به حوزه فرهنگ مرتبط می باشد که یکی از آنها صنایع فرهنگی ست.
اسماعیلی در آخر به اهمیت تثبیت «مالکیت فکری» حوزه های فرهنگی و هنری اشاره نمود و اظهار داشت: لایحه ای در کمیسیون فرهنگی دولت مردمی با محوریت «مالکیت فکری» حوزه فرهنگ و هنر آماده و ارائه خواهیم کرد که با تصویب آن ناشران و تهیه کنندگان آثار، لطمه کمتری متحمل شوند.
منبع:

1401/03/11
23:08:02
5.0 / 5
272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لباس دونی