رئیس دانشكده روانشناسی دانشگاه تهران:

شاخص ها و حوزه های دریافت نشان علمی دانشگاه تهران

شاخص ها و حوزه های دریافت نشان علمی دانشگاه تهران

به گزارش لباس دونی رئیس دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران با تکیه بر این که نخستین چهره های حائز دریافت نشان علمی دانشگاه تهران سال جاری معرفی می گردند، اظهار داشت: تمامی اساتید و چهره های علمی دانشگاه های سراسر کشور می توانند کاندیداهای دریافت این نشان باشند.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا، دکتر رضا پورحسین در آئین رونمایی از نشان علمی دانشگاه تهران با تکیه بر این که معرفی چهره های علمی و الگو قرار دادن این چهره ها باید در جامعه جدی گرفته شود، اظهار داشت: مقرر است نشان علمی دانشگاه تهران هر ساله به دانشمندانی که مرزهای علمی کشور را در سطوح علمی و حتی بین المللی در می نوردند و در این راه حرکت می کنند، اعطا شود. در واقع اعطای نشان علمی به این چهره ها و اساتید برتر کمک می نماید که ایران همواره در راه علمی و فناوری حرکت نماید و قله های علمی و پژوهشی را فتح کند.
رئیس دانشکده روانشناسی دانشگاه تهران تصریح کرد: افراد و اساتیدی که نشان علمی دانشگاه تهران را دریافت می کنند، کسانی هستند که شاگردانی نخبه و علمی پرورش می دهند و وجه تمایز این جایزه که یک نشان آموزش عالی کشور است، با برگزاری همایش هایی نظیر چهره های ماندگار و... این است که این نشان از جانب دانشگاه تهران صرفاً به افرادی که در مرزهای علم حرکت کردند، تعلق می گیرد.
دکتر پورحسین تصریح کرد: یکی از مؤلفه هایی که در اعطای جوایز علمی دوره قبل وجود داشت، بحث سن انتخاب افراد بود. این مؤلفه در هشت دوره از برگزاری چهره های بزرگ مورد توجه قرار گرفت، اما در اعطای نشان علمی دانشگاه تهران این مورد مطرح نیست و جایزه به اساتید و کسانی که کارهای شاخص پژوهشی و علمی در عرصه های ملی و بین المللی انجام داده اند، تعلق خواهد گرفت.
این استاد دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: تمامی اساتید دانشگاه های کشور و همینطور بزرگان دانشگاه تهران می توانند کاندیدای دریافت نشان علمی این دانشگاه باشند و اینطور نیست که نماد علمی صرفاً به اعضای هیات علمی و چهره های خود دانشگاه تعلق بگیرد.
دکتر پورحسین در مورد حوزه های دریافت نشان علمی دانشگاه تهران هم اظهار داشت: این نشان به چهره هایی که در حوزه های مختلف علوم پایه، پزشکی، ادبیات، شعر، هنر، علوم اجتماعی، علوم رفتاری و... فعالیت کنند، بر مبنای موازین و معیارهایی که تعیین می شود، تعلق می گیرد.
وی در انتها تصریح کرد: مراسم معرفی و اعطای نشان علمی دانشگاه تهران هر ساله برگزار می گردد و سال جاری یعنی ۱۴۰۱ هم نخستین چهره هایی را که این نشان را دریافت خواهند کرد، معرفی می نماییم.
منبع:

1401/03/03
15:15:50
5.0 / 5
276
تگهای خبر: آموزش , فناوری , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لباس دونی