پدرام پورامیری و حسین دوماری در سایه از پرورش ایده گفتند

پدرام پورامیری و حسین دوماری در سایه از پرورش ایده گفتند

لباس دونی: کارگاه عملی «پرورش ایده بصورت گروهی» با حضور پدرام پورامیری و حسین دوماری عصر یکشنبه اول خردادماه در سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران اجرا شد.


به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، کارگاه عملی «پرورش ایده بصورت گروهی» توسط پدرام پورامیری و حسین دوماری در چهارمین روز از برگزاری سیزدهمین جشنواره ملی فیلم کوتاه سایه در سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران انجام شد.
در این کارگاه، از اهمیت هم راستایی و آگاهی به پیش زمینه کامل شخصیت های فیلم نامه گفته شد.
حسین دوماری اظهار داشت: ما باید همیشه از مخاطب جلوتر باشیم نه به این معنا که به مخاطب حقه بزنیم، فقط باید برای کنش ها و اعمال هر کاراکتر دلیلی داشته باشیم که شاید مخاطب به آن آگاه نباشد.
وی توضیح داد: در کار کردن مهمست که با همکار خود در یک راستا و خط فکری باشیم، بطورمثال در سریال یاغی ما هر دو نویسنده بودیم اما کسی متوجه نمی شد کدام قسمت را چه کسی نوشته است، چونکه ما با هم در یک مسیر و هم راستا هستیم و پیشینه تمام کاراکترها مشخص است، حتی پیشینه ای که ممکن باشد از آن استفاده نشود.
در ادامه پدرام پورامیری اظهار داشت: سفارش این است که تلاش کنید تا در کارهای خود از ساختارهای مشخص استفاده کنید اما مراقب باشید که ماشین وار نشود؛ بطورمثال ساختار سه پرده ای نشود، برای اینکه هنگامی که کار پیش نرود، این ساختار به شما برای پیش بردن کار کمک می نماید.
در این کارگاه به داستان هایی که زمان مناسب خودرا دارند، نیز اشاره شد و پورامیری اظهار داشت: ممکنست سه سال با وسواس تمام روی یک فیلم نامه/داستان کار نماییم، اما هنگامی که به پایان می رسد، دیگر از زمان مناسب ساخت آن گذشته است؛ بدین سبب باید به این نکته بسیار دقت کنیم.
سیزدهمین جشنواره ملی دانشجویی فیلم کوتاه سایه به دبیری محمدحسین یاوری در موزه هنرهای معاصر تهران درحال برگزاری است.


منبع:

1401/03/02
22:27:12
5.0 / 5
310
تگهای خبر: جشنواره , ماشین , موزه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لباس دونی