مدیرعامل صندوق اعتباری هنر:

تسری مردمی سازی اقتصاد فرهنگ و هنر اولویت صندوق اعتباری هنر است

تسری مردمی سازی اقتصاد فرهنگ و هنر اولویت صندوق اعتباری هنر است

به گزارش لباس دونی مدیرعامل صندوق اعتباری هنر کوشش برای تسری مردمی سازی اقتصاد فرهنگ و هنر در جامعه را از اولویت های این صندوق در این دوره وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت مردمی برشمرد و اظهار داشت: در این راه با استفاده از همه ظرفیت ها در راه تحقق این مهم تلاش خواهیم کرد.


به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سید مجید پوراحمدی همزمان با دومین روز همایش سراسری مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها با عرضه گزارشی از مجموعه اقدامات و فعالیتهای حوزه خود به پرسش ها و دغدغه های مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانهای کشور در حوزه های مربوطه پاسخ گفت.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با عرضه گزارشی از مجموعه فعالیت ها و اقدامات این صندوق در حوزه های مختلف، عنوان کرد: صندوق اعتباری هنر در سال ۱۳۸۳ با محوریت پشتیبانی از افراد تحت تکفل افتتاح شد و همچون محورهای حمایتی آن حوزه های بیمه، مستمری، تکریم و بیمه تکمیلی است.
وی ضمن اشاره به بعضی از وظایف این صندوق اظهار داشت: حوزه حمایتی و توجه به فعالیتهای کلان و پایدار اقتصاد فرهنگ و هنر و توانمندسازی هنرمندان همچون وظایف اصلی صندوق اعتباری هنر به شمار می آید. همینطور پشتیبانی از اقشار مختلف هنرمندان همچون موضوعات مورد تاکید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است بگونه ای که مردمی سازی هنر و اقتصاد فرهنگ و هنر در جامعه آموزش داده و تسری یابد.
وی افزود: توزیع عادلانه منابع هم از دیگر برنامه های ابلاغی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است و ما هم در صندوق اعتباری هنر آنرا دنبال می نماییم.
پوراحمدی با ذکر آماری از آخرین تغییرات عضویت در این صندوق افزود: از ۹۰ هزار عضو صندوق اعتباری هنر۸۴ هزار و ۹۲۱ نفر عضو فعال می باشند و از این تعداد ۴۳ هزار و ۱۸۸ نفر دارای بیمه تأمین اجتماعی هستند. همینطور هم اکنون ۳۵ هزار و ۸۷۵ نفر عضو در سطح کشور از خدمات بیمه تکمیلی استفاده می نمایند.
مدیرعامل صندوق اعتباری هنر طرح تکریم هنرمندان عضو این صندوق را از دیگر وظایف و فعالیتهای این صندوق برشمرد و اظهار داشت: مبحث مستمری هم از دیگر فعالیتهای حوزه ما به شمار می آید.
وی با تکیه بر نقش اقتصاد فرهنگ و هنر افزود: تلاش می نماییم به سمت حوزه درآمدهای پایدار برویم و در این حوزه بخش اقتصاد هنر را فعال کرده ایم.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به راه اندازی سامانه سایه در این صندوق، اظهار داشت: هنرمندان لازم است مجموعه اطلاعات هویتی و هنری خویش را در این سامانه بارگذاری کنند و آنرا به روز رسانی کنند.
در ادامه حیدری معاون توسعه منابع صندوق اعتباری هنر ضمن اشاره به فرآیندهای صندوق اعتباری هنر در حوزه های مختلف همچون مستمری اظهار داشت: تابحال ۵۰۰ نفر از اعضای صندوق اعتباری هنر مشمول طرح تکریم شده اند و ۸۳۱ نفر از اعضای صندوق از دارندگان نشان درجه یک هنری هستند.
کاروان معاون اقتصادی صندوق اعتباری هنر هم اظهار داشت: لازم است مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها به معرفی هنرمندان توانمند و فعالان حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر استان خود بپردازند.
وی افزود: ایجاد بستر همکاری با شهرداری ها جهت استفاده از ظرفیت آنها در حوزه اقتصاد فرهنگ و هنر و همینطور ایجاد بستری برای جهت دهی ظرفیت مشارکت های اجتماعی نهادهای صنعتی و اقتصادی به سمت توسعه اقتصاد فرهنگ و هنر از موضوع هایی است که باید مورد توجه مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استانهای سراسر کشور قرار بگیرد.


منبع:

1401/02/20
23:30:15
5.0 / 5
281
تگهای خبر: آموزش , خدمات , هنر , هنرمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس دونی