برگزاری محفل شعر گوهرشاد با مبحث انقلاب اسلامی در قم

برگزاری محفل شعر گوهرشاد با مبحث انقلاب اسلامی در قم

لباس دونی: قم محفل شعر گوهرشاد با ویژه مبحث انقلاب اسلامی با حضور تعدادی از بانوان شاعر شهر قم و شهربانو طوسی شاعر شناخته شده بعنوان مجری کارشناس در سالن مهر حوزه هنری قم برگزار گردید.محفل شعر گوهرشاد با ویژه مبحث انقلاب اسلامی با حضور تعدادی از بانوان شاعر شهر قم و شهربانو طوسی شاعر شناخته شده بعنوان مجری کارشناس در سالن مهر حوزه هنری قم برگزار شد.

در ابتدای این محفل که عصر چهارشنبه با اجرای طاهره سادات ملکی برگزار شد، شهربانو طوسی شعر اعتراض را زمینه ساز شعر انقلاب دانست و با اشاره با شاعرانی همچون؛ طاهره صفارزاده، سپیده کاشانی، نیما یوشیج اظهار داشت: این شاعران، شاعرانی بودند که اعتراض را همراه اندیشه و تفکر روی کاغذ آوردند.

وی در ادامه تصریح کرد: زنان جامعه نباید شخصیت والای انسانی خودشان را در اشعارشان ذلیل کنند و سطح شعر را به التماس و ناله تخفیف دهند.

طوسی معضل اصلی اشعار شاعران امروز را کم رنگ شدن تفکر و اندیشه دانست و اظهار داشت: شاعر باید پشتوانه ی علمی و عقلی داشته باشد تا اندیشه در اشعارش نمود پیدا کند و به مخاطب خود علاوه بر حس، اندیشه را هم انتقال دهد.

شاعر مجموعه شعر «رویش احساس» در انتها سخنانش خاطرنشان کرد: شعر باید برخاسته از دغدغه ها و دردهای مردم جامعه باشد و شاعر نباید به شعرش به عنوان ابزاری برای کسب درآمد نگاه کند. چنین نگاهی شاعر را از متن جامعه دور می کند.

در ادامه زهرا نظری، عاطفه جوشقانیان، راضیه مظفری، فاطمه سادات آل مجتبی، طاهره سادات ملکی، فرزانه قربانی، فائزه امجدیان، نرگس سادات موسوی و زهرا اکافان سروده هایشان با مبحث انقلاب اسلامی را برای حاضران قرائت کردند.

در آخر این محفل و به انتخاب میهمان کارشناس برنامه اشعار عاطفه جوشقانیان، فاطمه سادات آل مجتبی و طاهره سادات ملکی بعنوان اشعار برگزیده عرضه شدند.

این محفل به همت حوزه هنری استان قم و با همکاری کانون خادم یاران رضوی برگزار شد.
1401/01/27
08:41:00
5.0 / 5
387
تگهای خبر: هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لباس دونی