حضور بانوان در ورزشگاه ها روی میز تحلیل شورای فرهنگ عمومی

حضور بانوان در ورزشگاه ها روی میز تحلیل شورای فرهنگ عمومی

لباس دونی: اعضای شورای فرهنگ عمومی کشور در هفتصد و هفتادمین جلسه این شورا بر تقویت حوزه فرهنگ در مدیریت ورزش با هدف اصلاح وضعیت موجود تاکید نمودند.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هفتصد و هفتادمین جلسه شورای فرهنگ عمومی کشور روز سه شنبه - ۲۳ فروردین - با حضور محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و دبیر و اعضای این شورا در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد.
در این جلسه علاوه بر توجه و تاکید بر تقویت حوزه فرهنگ در مدیریت ورزش با هدف اصلاح وضعیت موجود، تعدادی از اعضای حاضر به ارائه نظرات و پیشنهادهای خود دراین زمینه پرداختند.
حضور بانوان در ورزشگاه ها بصورت خانواده محور و مبتنی بر شرع مقدس از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.
در اختتام این جلسه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهدای لوح از سازندگان سریال (پویانمایی) سلام ابراهیم با موضوع معرفی شهید هادی ابراهیم، با هدف فرهنگ سازی بمنظور آشنایی و معرفی سرداران شهید هشت سال دفاع مقدس تقدیر به عمل آورد.
شورای فرهنگ عمومی در یک نگاه
پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و ضرورت انقلاب فرهنگی، بر طبق فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال ۱۳۶۳، شورای عالی انقلاب فرهنگی شکل گرفت. این شورا وظیفة خطیر ساماندهی به وضعیت دانشگاه ها را به عهده داشت. بعد از آن موضوع رسیدگی به وضعیت فرهنگی جامعه در آن شورا مطرح و برمبنای نظر حضرت آیت الله خامنه ای ریاست وقت شورای عالی انقلاب فرهنگی، در خصوص توجه به فرهنگ عمومی مردم، پیشنهاد تشکیل شورای فرهنگ عمومی عنوان شد و سرانجام در سال ۱۳۶۴، بمنظور تعیین اهداف، سیاستگذاری و هدایت فرهنگ عمومی کشور، شورای فرهنگ عمومی با وظایف مشخص شکل گرفت و بصورت رسمی از سال ۱۳۶۵ شروع به کار کرد.
شورای فرهنگ عمومی بعنوان یکی از شوراهای اقماری شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مجموعه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت دارد. بر طبق بخشنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، این شورا دارای ۳۳ عضو است و هر دو هفته یک دفعه، بصورت مستمر تشکیل جلسه می دهد.
در استان­ ها نماینده ولی­ فقیه در استان و امام جمعه مرکز استان بعنوان رئیس شورا، استاندار؛ نایب رئیس شورا و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ دبیر آنست، در شهرستان­ ها نیز امام جمعه؛ رئیس، فرماندار؛ نایب رئیس و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ دبیر این شورا هستند.منبع:

1401/01/24
13:39:57
5.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لباس دونی