چند خبر از نمایشگاه اسباب بازی

چند خبر از نمایشگاه اسباب بازی

لباس دونی: برنامه اولین روز نمایشگاه هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی که از روز یکشنبه 21 فروردین ماه 1401 شروع می شود، اعلام گردید. همین طور شورای نظارت بر طراحی، ساخت و توزیع اسباب بازی در کنار نشان ها و موسسات مطرح بین المللی حوزه بازی و اسباب بازی موفق به عضویت در انجمن بازی و اسباب بازی آسیا (ATPA) واقع در سنگاپور شد.


به گزارش ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، نمایشگاه و بازار فروش اسباب بازی هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی با حضور یوسف نوری وزیر آموزش وپرورش، مهدی علی اکبرزاده مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و تولیدکنندگان صنعت اسباب بازی ساعت ۱۸: ۳۰ امروز یکشنبه ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۰ در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون افتتاح می شود. در روز نخست نمایشگاه هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی، کارگاه های مهارتی و هنری با حضور مربیان مراکز کانون از ساعت ۱۷ تا ۱ بامدادان برگزار می گردد.
همین طور برنامه تلویزیونی «مَل مَل» در محل کانون در سه سانس ۱۶ تا ۱۷، ۱۸ تا ۱۹ و ۲۰ تا ۲۱ اجرا و ضبط و از ساعت ۱۶ سه شنبه ۲۳ فروردین ماه در قالب یک برنامه یک ساعته از شبکه پویا روی آنتن خواهد رفت و پخش آن به مدت سه روز ادامه خواهد داشت. اجرای برنامه در محوطه باز نمایشگاه شامل مسابقه، سرگرمی، بازی، نمایش و نقالی در ساعات ۱۸ تا ۱۹: ۳۰، ۱۹: ۳۰ تا ۲۲ و ۲۲: ۳۰ تا ۲۴ از دیگر بخش های نمایشگاه در روز اول خواهد بود. روز ۲۱ فروردین ماه همین طور برنامه تلویزیونی «رخداد» در محل نمایشگاه ضبط می شود تا از دوشنبه ۲۲ فروردین ماه، هر روز تا اختتام این رویداد، از ساعت ۱۵: ۳۰ به مدت ۱۰ دقیقه از شبکه دو سیما روی آنتن رود.

سایت دیجی کانون علاوه بر فروش حضوری، پشتیبانی آنلاین و تلفنی نیز دارد
محصولات هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، علاوه بر فروش حضوری در محل نمایشگاه، از ۲۴ تا ۲۸ فروردین در فروشگاه اینترنتی محصولات کانون در دسترس مخاطبان قرار می گیرد.
نمایشگاه و بازار فروش هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از روز ۲۱ فروردین ماه شروع می شود و علاقه مندان می توانند از ۲۴ فروردین ماه با مراجعه به فروشگاه اینترنتی محصولات کانون به آدرس digikanoon.ir این اسباب بازی ها را تهیه کنند. همین طور فروش حضوری در نمایشگاه واقع در محل کانون در خیابان حجاب تهران برقرار است.
رضا برنگی مدیر نظارت بر چاپ و توزیع محصولات کانون پرورش فکری در این زمینه توضیح داد: هر تعداد اسباب بازی که به تایید شورای نظارت بر اسباب بازی برسد و دارای استانداردهای کانون باشد، در سایت دیجی کانون بارگذاری می شود و ما از سومین روز نمایشگاه، این اسباب بازی ها را در فروشگاه اینترنتی دیجی کانون با ۱۰ درصد تخفیف به فروش می رسانیم.
او افزود: تمام تلاش خودرا می نماییم تا بسته های خریداری شده، در مدت زمان حداقل ۷۲ ساعت به دست مصرف کنندگان در هر نقطه از کشور برسد. فروش آنلاین اسباب بازی ها بوسیله سایت تا ۲۸ فرودین ماه ادامه دارد و در روز چندین بار موجودی اسباب بازی ها بروزرسانی می شود تا خریداران با مشکل مواجه نشوند.
مدیر نظارت بر چاپ و توزیع محصولات کانون پرورش فکری درباره دسته بندی اسباب بازی ها در سایت توضیح داد: در سایت فروشگاه اینترنتی محصولات کانون دسته بندی های مختلفی مشاهده می شود که در بخش بازی و سرگرمی طبقه بندی هایی همچون حسی-حرکتی، آموزشی-مهارتی، فکری، سازه و جورچین، شبیه سازی زندگی و الکتریکی و کامپیوتری وجود دارد که مخاطبان می توانند بسته به سن و علاقه مندی خود محصولات را انتخاب و خریداری کنند.
برنگی در آخر اظهار داشت: تا حالا نزدیک به ۱۰۰ عنوان اسباب بازی را در سایت بارگذاری کرده ایم اما مسلماً در ایام آتی این تعداد بیشتر خواهد شد. همین طور پشتیبانی آنلاین ۲۴ ساعته و شماره تلفن ۰۲۱۸۴۰۱۴ با داخلی شماره یک در اختیار مخاطبان قرار دارد و کارشناسان ما پاسخ گوی مشکلات مخاطبان و پیشنهادها و انتقادهای آنها هستند.
نمایشگاه و بازار فروش اسباب بازی هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی مصادف با ایام ماه رمضان از ۲۱ تا ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۷ تا ۱ بامدادان در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می گردد.

شورای نظارت بر اسباب بازی به عضویت انجمن بازی و اسباب بازی آسیا درآمد
شورای نظارت بر طراحی، ساخت و توزیع اسباب بازی در کنار نشان ها و موسسات مطرح بین المللی حوزه بازی و اسباب بازی موفق به عضویت در انجمن بازی و اسباب بازی آسیا (ATPA) واقع در سنگاپور شد.
انجمن بازی و اسباب بازی آسیا (ATPA) یک انجمن مبتنی بر عضویت است که ماموریت آن ترویج حقوق کودکان برای دسترسی به اسباب بازی های ایمن و یادگیری بوسیله بازی ست. بخش دیگر کارهای این انجمن شامل ترویج کار حمایتی، رشد ذهنی و ترویج رویکرد های عادلانه در صنعت و رعایت قوانین است تا به شرکت های مسئولیت پذیر اجازه رشد بیشتر در صنعت داده شود. این موسسه ۱۱ سال پیش ابتدا برای تامین نیازهای تولیدی شرکت های بزرگی مانند لگو (Lego)، هزبرو (Hasbro) و متل (Mattle) در جنوب و شرق آسیا تأسیس شد و در حال حاضر به شکل گسترده تری در استرالیا و چین نیز فعالیت دارد. مدیر اجرائی انجمن بازی و اسباب بازی آسیا، متیو وزوسی در نشست های تخصصی جشنواره ملی اسباب بازی اظهار داشته بود: قانون گذاری با سازمان های دولتی آسیا، ترویج آگاهی اجتماعی بین تولیدکننده ها و مردم بصورت مستقیم، پشتیبانی از صنایع در زمینه های تجاری، برگزاری رویدادها و سمینارها، چهار حوزه فعالیت این انجمن است.
همین طور ATPA در کارهای خود به اصولِ اصلی «ایمنی کودکان بعنوان یک اولویت، الزامی کردن حقوق کودکان برای بازی ایمن، ترویج یادگیری بوسیله بازی؛ پشتیبانی از مزایای آموزشی بازی باتوجه به حساسیت های کودکان، رهبری مسئولانه؛ صدای صنعت در ایجاد روابط همکاری با سیاستگذاران برای ارتقای تجارت، رشد صنعت و حقوق مالکیت معنوی، تجارت و تولید اخلاقی؛ کاهش یا حذف موانع تجارت و تولید عادلانه و در عین حال تشویق پایداری زیست محیطی» متعهد است.
رییس دبیرخانه شورای نظارت بر طراحی، ساخت و توزیع اسباب بازی نیز عضویت این شورا در ATPA را یکی از مهم ترین رویدادهای امسال دانست و تاکید کرد همکاری با سازمان های بین المللی در زمینه بازی و اسباب بازی موجب انتقال تجربه و تعامل سازنده بین تولیدکنندگان و فعالان صنعت اسباب بازی در ایران و متخصصان و نشان های بین المللی خواهد شد.
آیدین مهدی زاده تهرانی در ادامه اظهار داشت: از این پس شورای نظارت بر اسباب بازی در کنار موسسات مطرحی همچون انجمن تولیدات اسباب بازی و کودک هند (AITBA)، انجمن اسباب بازی استرالیا، کمیته آسیایی صنایع اسباب بازی، شورای اسباب بازی هنگ کنگ، صنایع اسباب بازی اروپا (TIE) و... به ترویج مسائل مهم در صنعت اسباب بازی بیش از پیش خواهد پرداخت و از تجربیات بین المللی و منطقه در امر توسعه و پشتیبانی از صنعت اسباب بازی کمک خواهد گرفت. دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قرار دارد و هدف آن ساماندهی صنعت اسباب بازی بوسیله حمایت، هدایت و نظارت بر طراحی، ساخت، واردات و توزیع اسباب بازی تعیین شده است.آموزش شش مهارت به کودکان و نوجوانان
کارگاه های مهارتی و هنری هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان میزبان شرکت کننده های این رویداد است. هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی بخش های مختلفی را برای بازدیدکننده ها در نظر گرفته است که یکی از این بخش ها، کارگاه های مهارتی و هنری ست.
کارگاه های این دوره از جشنواره شامل کارگاه بازی خلّاق، نقاشی، اوریگامی، کاردستی خلاق، سفال و خوش نویسی ست که با حضور مربیان باسابقه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می گردد و آموزش ها به سبک کلاس ها و دوره های آموزشی تک جلسه ای کانون صورت می گیرد.
بر این اساس، آموزش های مهارتی بصورت تک جلسه ای صورت می گیرد و توان شرکت کننده ها بعد از فعالیت و آموزش و اتمام هر جلسه، مورد ارزیابی قرار می گیرد. ابزار و ملزومات تمامی کارگاه ها در اختیار تمامی شرکت کننده ها قرار داده می شود و محصولاتی که بعنوان خروجی کارگاه ها توسط خودشان آماده شده است، بعنوان یادگاری از هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی به آنها داده می شود.
این کارگاه ها، از روز ۲۱ فروردین ماه و همزمان با شروع به کار این رویداد از ساعت ۱۷ تا ۲۴ دایر خواهد بود و ظرفیت آموزش به ۱۰ نفر در هر جلسه کارگاه (در مدت زمان ۳۰ دقیقه) وجود دارد.
منبع:

1401/01/22
16:21:31
5.0 / 5
373
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لباس دونی