یکهزار و ۶۵۰ توریست خارجی از موزه جنگ خرمشهر دیدن کردند

یکهزار و ۶۵۰ توریست خارجی از موزه جنگ خرمشهر دیدن کردند

به گزارش لباس دونی مدیر مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر اظهار داشت: یکهزار و ۶۵۰ توریست خارجی، بعد از وقفه ۲ سال و لغو محدودیت کرونایی، از روزهای پایانی سال گذشته تابحال از مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر دیدن کردند.


عباس حربی روز یکشنبه درگفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان نمود: این گردشگران از کشورهای اروپایی، سوئد، آلمان، استرالیا، اتریش، چین، کره جنوبی، آمریکای لاتین، آفریقا، عراق، افغانستان، پاکستان، هند و جمهوری آذربایجان و ازبکستان بودند.
وی بیشترین آمار گردشگران را از کشور عراق بیان کرد و اضافه کرد: توریستهای خارجی به صورت انفرادی و برخی در چارچوب کاروان دانشجویی و طلاب خارجی مشغول به تحصیل در حوزه علمیه قم در مرکز فرهنگی دفاع مقدس حضور بهم رساندند.
حربی افزود: در چند روز گذشته ۱۵۰ نفر در چارچوب کاروان طلاب خارجی مقیم قم از کشورهای بلژیک، انگلیس، نروژ، اندونزی، مالزی، کوبا از موزه جنگ خرمشهر دیدن کردند.
وی بیان نمود: توریستهای خارجی ضمن استقبال از موزه جنگ و مشاهده آثار دوران هشت سال دفاع مقدس، دیدگاه خویش را در دفتر مرکز فرهنگی ثبت می کنند.
مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر در ساحل غربی رودخانه کارون و در بلوار امام خمینی (ره) این شهر واقع است.
این مرکز فرهنگی در مساحتی به وسعت ۲ هزار و ۴۰۰ مترمربع، دارای کتابخانه تخصصی دفاع مقدس با حدود سه هزار جلد کتاب، سرسرای نمایش فیلم و آرامگاه سه شهید گمنام است.
با عنایت به این که این مرکز محل دیده بانی دشمن در دوران جنگ تحمیلی بوده، دست نوشته های اشغالگران عراقی بر روی دیوارهای ساختمان به جای مانده است، که یکی از دست نوشته ها، جمله ' آمده ایم تا بمانیم ' بوده که در این مرکز، خودنمایی می کند.
مرکز فرهنگی خرمشهر دارای پنج سرسرا شامل سالن شرایط بحران قبل از شروع جنگ تحمیلی و هجوم اولیه ارتش بعث، حماسه ۴۵ روزه مقاومت، شرایط اشغال خرمشهر، عملیات بیت المقدس و آزادسازی و همینطور بازگشت مردم خرمشهر به این شهر است.
فضای محوطه بیرون این موزه با ماشین های به صورت ایستاده طراحی شده که نمونه هایی از صحنه های دوران هشت سال جنگ تحمیلی است. در این مرکز فرهنگی، آثار به جامانده از سرداران شهید حماسه مقاومت خرمشهر و هم ادوات نظامی به معرض نمایش گذاشته شده است.


منبع:

1401/01/07
21:43:46
5.0 / 5
404
تگهای خبر: تخصص , طراحی , ماشین , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لباس دونی