اكبرشاهی:

تولید، محور تمرکز تصویرشهر خواهد بود

تولید، محور تمرکز تصویرشهر خواهد بود

به گزارش لباس دونی دبیر هشتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر اظهار داشت: مدیریت جدید «تصویرشهر» ورود جدی به حوزه تولید دارد.


به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، ساعات گذشته حجت الاسلام والمسلمین میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران طی حکمی مجید اکبرشاهی مدیرعامل موسسه تصویر شهر را بعنوان دبیر هشتمین دوره از این رویداد فرهنگی و سینمایی منصوب نمود.
در همین راستا ظهر امروز نشست رسانه ای مدیرعامل موسسه تصویر شهر و دبیر هشتمین جشنواره بین المللی فیلم شهر در پردیس سینما گالری ملت اجرا شد.
در ابتدای این جلسه مجید اکبرشاهی دبیر هشتمین جشنواره فیلم شهر و مدیرعامل جدید مؤسسه تصویرشهر به تشریح کارهای فرهنگی، هنری، زیرساختی و فنی این مجموعه از دی تا اسفندماه ۱۴۰۰ پرداخت.
برنامه های برگزارشده فرهنگی، هنری و سینمایی در پردیس ملت، اشاره به موفقیت های فیلم بدون قرار قبلی بعنوان یکی از تولیدات مشارکتی متأخر مؤسسه تصویر شهر، پروسه توسعه و نگهداری پردیس ملت و برنامه های پیش روی این مجموعه (به عنوان سرگروه برگزارکننده جشنواره فیلم شهر) همچون مطالبی بود که اکبرشاهی در توضیحات خود به آنها اشاره نمود.
مدیرعامل مؤسسه تصویرشهر بیان کرد: در این سه ماه، دی تا اسفندماه ۱۴۰۰ چند برنامه داشتیم که بزرگداشت سردار دل ها، برگزاری همایش ارتقای کسب وکار همچون آنها بود. گالری پردیس ملت در سه هفته گذشته سه نمایشگاه برگزار کرد، نمایشگاه «با من بخوان» و «جایزه مونه» همچون این فعالیت ها بود که استقبال خوبی از آنها شد. نمایشگاه طنز و کاریکاتور هم همچنان در گالری این مجموعه دایر است.
وی افزود: در این زمان اکران های مردمی و خصوصی را هم داشتیم و علاوه بر چهار اکران مردمی، اکران خصوصی فیلم «مستطیل قرمز» را هم برگزار کردیم. در این راستا درخواست هایی هم برای اکران ویژه مدیران و پرسنل داشتیم که در قالب آن ۲۸ سانس برای همکاران خودمان در شهرداری و ۲۰ سانس برای مدیران صدا و سیما داشتیم.
این مدیر سینمایی افزود: آنچه که پیش رو داریم و به دنبال آن هستیم اصلاح حقوق و دستمزد پرسنل است. دستمزد پرسنل گاهی در بعضی موسسات به قدری پایین است که پرسنل مجبور هستند با اضافه کاری آنرا جبران کنند. تدوین نظامنامه شغلی پرسنل مجموعه را در دستورکار داریم و در زمینه نیروی انسانی اتفاقاتی در موسسه «تصویر شهر» شروع شده که خوب است.
اکبرشاهی اشاره کرد: ورود جدی به حوزه تولید، از اهداف برجسته در مدیریت جدید مؤسسه تصویرشهر است و بر این اساس ما کارشناس محوری را در دستور کار قرار داده ایم.
وی در ادامه با اشاره به صدور مجوز برای ورود موسسه «تصویرشهر» به حوزه «پخش فیلم» اضافه کرد: از مسعود نجفی خواهش کردیم که مدیریت این بخش را به دست بگیرد که خوش خلقی و تعامل او خیلی در این عرصه به ما کمک خواهدنمود. سرگروه شدن پردیس ملت در اکران نوروزی هم قسمتی از این مساله بود. مدیریت برنامه ریزی ما را هم میثم مهربانی برعهده خواهد داشت.
در ادامه از پوستر فراخوان جشنواره فیلم شهر اثر روح الله موحدی رونمایی گردید.مدیرعامل تصویر شهر درباره زمان برگزاری جشنواره فیلم شهر اظهار داشت: جشنواره امسال با شعار «بازشناسی حقوق اخلاقی و شهروندی» در تابستان ۱۴۰۱ انجام می شود.
وی اشاره کرد: برگزاری جشنواره ها در کشور شور و نشاطی در میان هنرمندان و فعالان آن حوزه به وجود می آورد. از طرف دیگر لزوم بهره مندی از زبان هنر برای بیان اهداف و دیدگاه ها امری بدیهی است.
وی افزود: مدیریت شهری خودش را جهت استفاده و بهره مندی درست از این زبان آماده کرده و می کوشد از آن استفاده نماید. جشنواره «فیلم شهر» هم با این نگاه فعالیت خودرا شروع می کند. از همین رو در این جشنواره ۶ بخش خواهیم داشت.
اکبرشاهی گفت: جشنواره فیلم شهر به رغم این که سال ها از شروع برگزاری آن می گذرد، یک جشنواره قدیمی نیست و اهتمام کرده همیشه ارتقا پیدا کند. ما در این دوره بخش «آفرینش های شهری» را به جشنواره اضافه کردیم.
موسسه تصویر شهر وابسته به سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، هشتمین جشنواره ی بین المللی فیلم شهر را با رویکرد ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی باتوجه به هویت دینی در تابستان سال ۱۴۰۱ در تهران برگزار می نماید.منبع:

1400/12/24
13:40:06
5.0 / 5
285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لباس دونی