داور هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی:

تولیدات اسباب بازی به سرگرمی های خلاقانه هدایت شود

تولیدات اسباب بازی به سرگرمی های خلاقانه هدایت شود

داور هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی اعتقاد دارد کانون پرورش فکری باید تولیدات اسباب بازی را در جهت سرگرمی های خلاقانه هدایت کند.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، محمدعلی رییس دانا با اشاره به اینکه صنعت اسباب بازی در ایران رو به پیشرفت است، اظهار داشت: اینکه شتاب این پیشرفت مطلوب است یا نه از جهت کیفی باید مورد بررسی بیشتری قرار بگیرد. از نظرِ کمّی، تعداد محصولات روزبه روز درحال رشد است ولی از جهت کیفی، رشد آن چنانی به چشم نمی خورد.
او درباره تفاوت صنعت اسباب بازی در داخل و خارج از ایران بیان کرد: تولیدات اسباب بازی در ایران نسبت به کشورهای اطراف خودمان، حتی ترکیه اگر جلوتر نباشد عقب تر نیست، اما اگر بخواهیم این صنعت را با کشورهای اروپایی مقایسه نماییم، مطمئناً آنها با دارابودن گروههای متخصص، جایگاه بهتری در تولید این محصولات دارند در نتیجه میزان فروش آنها در سطح قابل قبول تری ست. بنابراین، این فرصت را به تولیدکننده ایرانی نمی دهند که بتوانند با آنها رقابت کنند.
داور جشنواره ملی اسباب بازی با اشاره به افزایش تولید بازی های سرگرم کننده اظهار داشت: در حال حاضر بیشتر بازی ها با عنوان بازی فکری شناخته می شود درصورتی که این محصولات بیشتر از اینکه بازی فکری باشد بازی مشغول کننده و یک سرگرمی شمرده می شود. این محصولات بیشتر تولید می شود و شاید برای گروه مخاطب جذابیت بیشتری دارد.
رییس دانا افزود: در تولید بازی های رومیزی تقلیدهای زیادی حتی از نمونه های خارجی شده است و حتی با یک تغییر کوچک محصولی جدید به بازار ارائه کردند. اگر این ها را بررسی عمیق نماییم بازی های فکری نیستند و بیشتر بعنوان بازی های سرگرم کننده شناخته می شوند. درواقع تولیدکننده های ما الان بیشتر به سمت و سوی بازی های مشغول کننده و تفننی می روند تا بازی های فکری و خلاقانه.
این پیشکسوت تولید اسباب بازی اظهار داشت: نقش کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در تولید و صنعت اسباب بازی باتوجه به قدمت و رسالتی که دارد قابل توجه است و باید نقش راهبردی داشته باشد.


رییس دانا در آخر اظهار داشت: همانطور که کانون پرورش فکری از شروع تولد، مرکزی با عنوان سرگرمی های سازنده داشته است، به نظرم باید این بخش را فعال تر و تولیدات را به سمت سرگرمی های سازنده و خلاقانه هدایت کند.
هفتمین جشنواره ملی اسباب بازی بمنظور حفظ شیوه نامه های بهداشتی همچون دوره گذشته بصورت مجازی و فرآیندی و در چند مرحله به شکل گام به گام درحال برگزاری ست.
منبع:

1400/12/20
13:32:27
5.0 / 5
390
تگهای خبر: تخصص , جشنواره , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لباس دونی