معرفی برگزیدگان جایزه فیروزه در نیمه دوم اسفند

معرفی برگزیدگان جایزه فیروزه در نیمه دوم اسفند

دبیر هفتمین جایزه کالاهای فرهنگی اظهار داشت: با آخر داوری این رویداد در چند بخش، برگزیدگان جشنواره فیروزه در نیمه دوم اسفندماه ۱۴۰۰ معرفی خواهند شد.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا و به نقل از دبیرخانه جایزه فیروزه، اسماعیل جانعلی پور با بیان این خبر اظهار داشت: سال جاری هم همچون گذشته جشنواره فیروزه با هدف «ترویج، تولید و مصرف کالاها و محصولات فرهنگی ایرانی-اسلامی با نگاه ویژه به محصولات فرهنگی اقوام ایرانی»، «تشویق تولیدکنندگان به تولید کالاهای فرهنگی منطبق بر اولویت ها و نیازهای کشور»، «ترویج و توسعه فرهنگ کارآفرینی، خلاقیت و نوآوری در حوزه صنایع خلاق»، «زمینه سازی به منظور هم افزایی شرکت کنندگان صنایع خلاق» و «رونق بازار مصرف کالاهای فرهنگی داخل کشور» فعالیت خویش را از آبان ماه شروع کرد. در این دوره ۳۲ استان در جشنواره «کالا و محصولات فرهنگی» حضور بهم رساندند. دبیرخانه جشنواره فیروزه هم به صورت هم زمان آثار ثبت شده در این مسابقات استانی را مورد ارزیابی قرار داد.
جانعلی پور بیان نمود: با آخر داوری های استانی و تقدیر از برگزیدگان، داوری جشنواره فیروزه هم شروع شد. هیئت داوران در هفته گذشته، برگزیدگان در پنج بخش یعنی هدایای فرهنگی، نوشت افزار ایرانی-اسلامی، ساز، عروسک و اسباب بازی را برگزیده اند.
او افزود: با عنایت به برنامه ریزی های انجام شده، تغییراتی در شیوه های حمایتی این جشنواره صورت خواهد گرفت که اخبار آن متعاقباً اعلام خواهد شد.
«معرفی فعالان صنایع خلاق به جامعه و نهادهای خصوصی»، «پشتیبانی و پشتیبانی از محصولات فرهنگی تولیدشده در استان ها و مطرح کردن آن در سطح ملی و بین المللی»، «ایجاد دغدغه فرهنگی میان خانواده ها و افزایش مصرف آثار و تولیدات فرهنگی ایرانی و اسلامی»، «گفتمان سازی تولید و مصرف کالاهای فرهنگی» از دیگر اهداف این جشنواره عنوان شده اند.1400/12/16
10:11:12
5.0 / 5
288
تگهای خبر: جشنواره , خلاقیت , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لباس دونی