تهیه كننده فیلم سینمایی شادروان :

مشکل پروانه نمایش شادوران حل شد

مشکل پروانه نمایش شادوران حل شد

به گزارش لباس دونی تهیه کننده فیلم «شادروان» با اعلان اینکه مشکل پروانه نمایش فیلم حل شده است، اظهار داشت: در یک سوم پایانی «شادوران» تغییراتی داشته ایم؛ اما اینها تغییراتی نبوده که به قصه فیلم صدمه ای برساند.


عباس نادران در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا درباره آخرین وضعیت اکران فیلم سینمایی شادروان گفت: امروز هم تکلیف نهایی نمایش فیلم های اکران نوروز مشخص نشد؛ در حقیقت شورای صنفی امروز جلسه ای را داشتند اما مسئله این است که دیگر این شورای تصمیم گیرنده نیست و مقرر است که سازمان فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره قصه تصمیم بگیرد.
وی افزود: شورای صنفی موارد خودرا اعلام نموده است اما وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام نموده برای اینکه بتواند به جمع بندی نهایی برسد، شنبه جلسه خواهد داشت تا تصمیم نهایی خودرا اعلام نماید.
مشکل پروانه نمایش شادوران حل شده اما فهرست نهایی فیلم های اکران عید منوط به نظر نهایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است
وی در پاسخ به این که چه تغییراتی در نسخه اکران عمومی شادروان در مقایسه با نسخه جشنواره فیلم فجر وجود داشته است، گفت: در فیلم تغییرات داشته ایم اما اینها تغییراتی نبوده که به قصه فیلم صدمه ای برساند؛ چیزی حدود ۴ دقیقه از فیلم حذف گردیده است و به ویژه تغییراتی را در یک سوم پایانی فیلم داشته ایم.
نادران در توضیح انتظار خود از اقبال عمومی نسبت به این فیلم، اظهار داشت: باتوجه به تجربه ما از جشنواره فیلم فجر، شادوران از آن دست فیلم هایی است که در اکران می تواند جذب خوبی برای مخاطب عام داشته باشد؛ این فیلم همچون آثاریست که وقتی تماشا می شود مخاطب با حال خوبی از سالن خارج می شود و شاید با اهمیت ترین خاصیت این فیلم همین باشد که مخاطب بعد از تماشای آن راضی از سالن بیرون می آید.
وی اشاره کرد: بر این اساس امیدواریم که انشالله شادوران بتواند فروش تجربه موفقی را داشته باشد؛ ضمن اینکه چون فیلم هایی که امسال در اکران نوروز قرار دارند عمدتاً فیلم هایی با مضامین اجتماعی، تلخ و جدی هستند ما فکر می نماییم در چنین ترکیبی شادوران بتواند تجربه موفقی را در فروش به دست بیاورد.
نادران در مورد قیمت بلیت سینماها و احتمال افزایش آن، اظهار داشت: من اطلاعی در مورد قیمت بلیت فیلم ها ندارم و هنوز به ما چیزی اعلام نشده است.
امیدواریم با تبلیغات مناسب اکران خوبی داشته باشیم
امروز همین طور حسین نمازی کارگردان فیلم سینمایی شادروان درباره اکران این فیلم عنوان کرده بود: دو سه روز اخیر درگیر اصلاحیه های پروانه نمایش کار بودیم؛ اکران نوروزی خیلی اتفاقی شد و طبیعی است که زمان زیادی برای تبلیغ وجود ندارد و نمی توان برنامه ریزی خاص و دقیقی در نظر داشت. ما باتوجه به زمان اکران اهتمام می نماییم از پتانسیل های تبلیغاتی خود بهترین استفاده را ببریم ضمن این که زمان زیادی از حضور فیلم در چهلمین جشنواره فیلم فجر نگذشته و ذهن مخاطب تا حدی آماده است و امیدواریم با تبلیغات مناسب اکران خوبی داشته باشیم.
یکسری از آثار درخواست اکران برای نوروز دارند ولی در نهایت شورای صنفی و سینماداران هستند که فیلم را برای اکران بررسی می کنند. خوشبختانه در روزهای جشنواره سینماداران بصورت شفاهی تقاضای اکران برای نوروز را به ما پیشنهاد داده بودند
این کارگردان اظهار نمود: نمایش های فیلم شادروان در طول جشنواره فیلم فجر نشان داد رضایت مخاطبان را جلب کرده است، گرچه به هر شکل فیلم حالا در اکران نوروزی حضور دارد و ما باید تلاش نماییم اکران خوبی داشته باشد؛ بازخورد مخاطب در طول جشنواره فیلم فجر خوب ببود و نشان از استقبال آنان داشت اما مباحث پیش بینی نشده ای مثل بیماری کرونا، افزایش یا کاهش ظرفیت ۵۰ درصدی سالن ها را نیز باید در نظر گرفت چونکه همه برای اکران موثر است.
ملودرامی با شخصیت های منگ
شادروان فیلمی به کارگردانی و نویسندگی حسین نمازی و تهیه کنندگی عباس نادران محصول سال ۱۴۰۰ و دومین اثر حسین نمازی در مقام کارگردان است.
شادروان به دردسرهای یک خانواده بعد از فوت ناگهانی پدرشان می پردازد. خانواده آنها که در حاشیه شهر زندگی می کنند درآمدی جز فروش سبزی ندارند و حالا با درگذشت پدرشان ماجراهای تازه ای برایشان به وجود می آید؛ فیلمی که در ژانر کمدی - اجتماعی اجرا می شود، زبانی کمدی دارد و با فضایی نمادین از شرایط افراد در موقعیت های سخت اجتماعی می گوید.
دومین اثر نمازی در عین تلخی، شیرین از آب آمده است، شخصیت های داستان مَنگ به نظر می رسند اما در مقابل فقر به شدت هوشیار بوده و واکنش لحظه ای نشان می دهند و حرف های سیاسی و اجتماعی خودرا با طنز کلامی به تصویر می کشند.
سینا مهراد، گلاره عباسی، نازنین بیاتی، بهرنگ علوی، رویا تیموریان، رضا رویگری و بهرام ابراهیمی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.منبع:

1400/12/09
20:37:35
5.0 / 5
442
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لباس دونی