رئیس سازمان بسیج رسانه:

پرسشگری مردم و پاسخگویی مسئولان تقویت شود

پرسشگری مردم و پاسخگویی مسئولان تقویت شود

به گزارش لباس دونی رئیس بسیج رسانه کشور با اعلان اینکه رسانه ها می توانند وفاق و همبستگی جامعه را ارتقا دهند اظهار داشت: باید پرسشگری مردم را تقویت و پاسخگویی مسئولان را محور قرار دهیم.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایرنا، عباس محمدیان روز شنبه درمراسم اختتامیه چهارمین جشنواره رسانه ای ابوذر فارس اضافه کرد: در پروسه تشکیل جبهه رسانه عقب هستیم و استقلال رسانه های ما گرفتار تزلزل شده است.
وی با اظهار این که رسانه ای می تواند جریان ساز، میدان دار و مطالبه گر باشد که استقلال خودرا حفظ کند، بیان داشت: رسانه هایی که استقلال ندارند و وابستگی سیاسی دارند باید در آرایش حرکت رو به جلو خودشان بازبینی داشته باشند و در این زمان نیز به قدرت رسانه ای نیاز داریم ضمن این که وابستگی رسانه سبب انزوای جامعه می شود.
وی اظهار داشت: فلسفه وجودی نشست امروز به پاس زحمات یک ساله رسانه های فارس است که آثارمختلفی با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و سایر رسانه ها دریافت شد که بعد از مرحله استانی امیدوار هستم در مرحله کشوری نیز شاهد درخشش رسانه های فارس باشیم.
محمدیان در بخش دیگری از سخنانش اضافه کرد: رسانه ها امروز در شرایطی قرار گرفته اند که خط مقدم دفاع از نظام و انقلاب است و بارها رهبر معظم انقلاب در اهمیت رسانه و تشکیل جبهه رسانه سخن گفتند و اتفاقی که امروز دارد رقم می خورد به برکت رهنمود های رهبر معظم انقلاب است که مسئولیت شرعی و دینی ما زیاد ترمی کند.
وی اشاره کرد: درجنگ تبلیغاتی که مقابل جمهوری اسلامی شکل گرفته به قدرت رسانه ها بیشتر نیاز داریم، هم اینک دشمن به دنبال این است که تعارضات هویتی را تبدیل به جنگ درون تمدنی کند.
رییس بسیج رسانه کشور افزود: رسانه ها باید به مسایل و امور فرهنگی و اجتماعی بوسیله برنامه ریزی و تشکیل جبهه رسانه ها اقدام نمایند، رسانه ای که ماهیت آن فرهنگی است از فرهنگ ناب غفلت کرده و بر طبل جریان های سیاسی می کوبند و از مسایل اجتماعی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی فاصله گرفته ایم.
محمدیان با اعلان اینکه رسانه ها بجای این که رویکرد امنیتی به خودشان بگیرند، اضافه کرد: باید این باور را تقویت نماییم که رسانه در خدمت هیچ کس و هیچ جریانی نیست و راه تامین و سالم و سازنده، امنیت آزادی است.
وی اظهار داشت: رسانه ها می توانند تضمین کنند که امنیت پایدار محقق خواهد شد و برمبنای آرایش که برای خودتان تعریف می کنید، باید مانند یک دماسنج اجتماعی عمل کرده و نباید اجازه دهند این دماسنج تحت فشار، عددی را غیر واقعی نشان دهد، بدین سبب نیاز است به مسئولان هشدار داده شود و در جای دیگر آژیر خطر به صدا درآید که این استقلال رسانه هاو اثر بخشی انهاست.
او بیان داشت: آرزو داریم در جنگ روایت ها که منویات رهبر معظم انقلاب است پیروز میدان باشیم، روایتی که بر طبق صداقت، صراحت، صلابت و آرمان های انقلاب و ارزش ها باشد، ضمن این که در جنگ روایت ها عقب هستیم و رسانه ها باید در این جنگ تاثیر گذار باشند.
وی به کمبود محتوا بعنوان خللی که وجود دارد اشاره نمود و اظهار داشت: در محتوا باید به یک افق برسیم و تمام جامعه مخاطب بجای این که در فضای رسانه ای غربی اسیر شوند، به سبب نبود سواد رسانه ای درفضای مجازی سبب جریان های حبابی می شوند و این کلید واژه فقر محتوایی باید رسانه ها که سکاندار هستند را جدی بگیرید.
محمدیان بیان داشت: رسانه های برخط، روزنامه ها، کانال های خبری و مجازی که بسترهستند اگر محتوای فنی نداشته باشیم نمی توانیم آن چیزی که ضرورت جامعه است به آن بپرداریم.منبع:

1400/12/08
11:36:09
5.0 / 5
331
تگهای خبر: تضمین , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لباس دونی