هنرمند عرصه هنرهای تجسمی:

توجه به اقتصاد هنر از دغدغه های رییس جمهور است

توجه به اقتصاد هنر از دغدغه های رییس جمهور است

به گزارش لباس دونی هنرمند نقاش در تشریح مباحث عنوان شده در دیدار ریاست جمهوری با هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی اظهار داشت: دغدغه رییس جمهور توجه به اقتصاد هنر است و با حضور در موزه هنرهای معاصر بر ایجاد بسترهایی برای ارتقاء سطح کیفی آثار هنری تاکید نمود.


محمد بنی اسدی نقاش، تصویرگر کتاب و مجسمه ساز ایرانی در گفت و گو با خبرنگار هنرهای تجسمی ایرنا با اشاره به حضور ریاست جمهوری در موزه هنرهای معاصر و دیدار با هنرمندان اظهار داشت: هنرمندان دغدغه های خودرا با ایشان مطرح نمودند و ایشان هم انتظارات خودرا از جامعه هنری مطرح نمودند که امیدواریم مشاوران رییس جمهور راه مناسبی برای تعامل ایجاد کنند تا این ارتباط مستحکم تر شود و ادامه یابد.
وی در پاسخ به این پرسش که توجه یک رییس جمهور به هنرهای تجسمی چقدر می تواند در امتداد ارتقا این مجموعه از هنرها موثر باشد، اذعان داشت: کشور با مسائل مختلفی روبرو است که رییس جمهور نمی تواندبر روی تمام بخش ها متمرکز باشد. بدین سبب در هر حوزه باید مشاورانی آگاه داشته باشد تا بتوانند در مورد موضوعات مختلف ارزیابی دقیقی از شرایط ارائه نمایند.
بنی اسدی با اعلان اینکه باید شرایطی مهیا شود تا دغدغه معیشتی آنان کمتر شود، افزود: دولتمردان برای بهتر دیده شدن آثار هنری و ماندگاری آنها باید اقدام های موثری انجام دهند.


وی با اعلان اینکه دولت و خریداران آثار هنری می توانند به هنرمندان کمک کنند، اضافه کرد: اگر وضعیت معیشتی هنرمندان به شکلی باشد که برای تولید آثار هنری، ذهنی متمرکز داشته باشند، می توانند آثاری ماندگار خلق کنند. باید موزه و نگارخانه هایی برای مساعدت با فروش آثار هنری و ایجاد برقراری ارتباط بین هنرمند و خریدار ایجاد شود.
وی اشاره کرد: مسئولان هنری و فرهنگی بازوهای اجرائی رییس جمهور هستند و این مسئولیت خطیر را به دوش می کشند.
بنی اسدی با ابراز خرسندی از ملاقات رییس جمهموری با هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی، ابراز امیدواری کرد: این دیدار سرآغازی برای برنامه های آتی باشد.
این هنرمند عرصه هنرهای تجسمی افزود: در دنیا گالری هایی وجود دارد که علاوه بر نمایش آثار هنرمندان، مشتریانی برای برای خرید آثار هنری پیدا می کنند تا همه کارها بر دوش دولتمردان نباشد.
بنی اسدی با اعلان اینکه اصحاب رسانه نیز در شناساندن، معرفی و فروش آثار هنری می توانند نقش به سزایی داشته باشند، اشاره کرد: آثار هنری علاوه بر داخل کشور، باید در دیگر کشورها و رویدادهای هنری که شناخت و درک بهتری از آثار هنری دارند ارائه شود.
بنی اسدی اضافه کرد: بدین سبب دسته بندی کردن نیازهای هنرمندان باید در اولویت مدیران هنری قرار گیرد و از این توجه ریاست جمهوری به جامعه هنرهای تجسمی بهره ببرند و شرایط هنرمندان را بهبود ببخشند.
این هنرمند تذهیب گر و نقاش اذعان داشت: نگرش افراد نسبت به هنر متفاوت می باشد. فردی ممکنست رشته خودرا با اهمیت تر از رشته های دیگر بداند اما همه هنرمندان این صنف با نگرش و عقاید مختلف باید خودرا در محور خانواده هنرهای تجسمی تعریف کنند.
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی ایرنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز چهارشنبه با تعدادی از هنرمندان هنرهای تجسمی کشور در موزه هنرهای معاصر ایران، دیدار نمود.منبع:

1400/11/20
22:28:54
5.0 / 5
413
تگهای خبر: آثار هنری , خرید , گالری , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لباس دونی