وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

اولویت وزارت فرهنگ پشتیبانی از همه گونه های سینمایی است

اولویت وزارت فرهنگ پشتیبانی از همه گونه های سینمایی است

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جشنواره فیلم فجر را مهم ترین رکن سینمای ایران، در ارتقای فرهنگ عنوان نمود و اظهار داشت: همه گونه های سینمایی که به سبک زندگی ایرانی اسلامی می پردازند در اولویت حمایت وزارت فرهنگ هستند.


به گزارش خبرنگار سینمایی ایرنا، محمد مهدی اسماعیلی شامگاه یکشنبه - ۱۷ بهمن ۱۴۰۰- به همراه منتقدان و خبرنگاران سینمایی حاضر در خانه جشنواره، به تماشای فیلم موقعیت مهدی نشست و سپس با عوامل این فیلم به گفتگو پرداخت. این فیلم، کاری از هادی حجازی فر است که به بخش هایی از زندگی برادران شهید باکری می پردازد.
اسماعیلی در ادامه این بازدید، در جمع خبرنگاران حاضر شد و با اشاره به اینکه شخص رئیس جمهوری در حل مشکلاتی که پیش روی برگزاری جشنواره های فجر وجود داشت، حمایت ها، دستورات و همراهی های اثرگذاری داشته است، افزود: سال جاری برای تولید و پشتیبانی از تولیدات سینمایی، حمایت های لازم را از راه بنیاد سینمایی فارابی و دیگر نهادها داشته ایم اما این حمایت ها برای سال آینده، جدی تر و به صورت روشن تر خواهد بود.
وی در پاسخ به این سؤال که از چه گونه های سینمایی حمایت خواهد شد، بیان نمود: این حمایت ها در ارتباط با همه گونه های سینمایی که در ارتباط با مضامین والای اخلاقی و سبک زندگی ایرانی اسلامی باشد، خواهد بود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تاکیداتی که مدیران بر پشتیبانی از گونه های سینمایی در رابطه با دوران دفاع مقدس دارند، اظهار داشت: زندگی یک فرمانده شهید، به نوعی، آموزش سبک زندگی معیار است. اما مسائل اجتماعی در همه گونه ها، مورد حمایت ما خواهد بود و همانطور که شاهد هستید، در جشنواره فیلم فجر هم گونه ها و موضوعات مختلف حضور دارند و در معرض تماشای عموم قرار گرفته اند.
موضوع دیگری که اسماعیلی در جمع اهالی رسانه بیان کرد، اکران فیلمهای حاضر در جشنواره فجر بود که در اینباره اظهار نمود: با عنایت به سفارش ها و تاکیداتی که به مسئولان سازمان سینمایی کشور داشته ام، قرار بر این است که فیلمهای حاضر در جشنواره فجر، برای اکران عمومی هم مورد حمایت قرار گیرند و در شورای نمایش هم مورد تایید قرار گیرند.
شعار دولت مردمی، عدالت فرهنگی است
اسماعیلی درباره اکران سیار فیلمهای جشنواره فجر در استان ها و برخی مناطق کشور، بیان نمود: شعار دولت مردمی، عدالت فرهنگی است. من بر این کلید واژه به صورت جدی اصرار دارم. البته این عدالت را در همه بخش های فرهنگی و هنری کشور خواهان هستیم. بر همین اساس، مستقل از استانداری ها، از محل اعتبارات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، برای اکران سیار حمایت ها و هزینه های لازم را کرده ایم تا عموم مردم در سرتاسر کشور در این جشنواره که بهار فرهنگی به حساب می آید، حاضر باشند چرا این حضور، حق همه مردم است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پایان، درباره تشکیل شورایعالی سینما، اظهار داشت: تشکیل این شورا، در کمیسیون فرهنگی اجتماعی هیات دولت تصویب شده است و به سبب این که چند مبحث و نقطه نظر از مراکز دیگر فعال در حوزه فرهنگ، به رئیس جمهوری ارجاع شده بود، درحال بررسی و حل کردن آن نقطه نظرات هستیم تا بعد از آن، تشکیل این شورا، در هیات دولت به تصویب برسد و به صورت مداوم و منظم، تشکیل گردد.
یکی از سرفصل های اصلی حرکت انقلاب اسلامی در گام دوم پیشتازی اهالی فرهنگ و هنر است، چونکه انقلاب اسلامی به سمت ایجاد تمدن نوین اسلامی می رود و ارتقای حوزه فرهنگ، در پیشانی این تمدن است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ضمن اشاره به تبیین اهداف فرهنگی گام دوم انقلاب در نهادهای فرهنگی اظهار داشت: ارتقای حوزه فرهنگ در زمینه ها و سرفصل های مختلف در برنامه ریزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار خواهد گرفت و در تبیین گام دوم، یک برنامه اجرایی کامل برای پیش برد اهداف دقیق کمی و کیفی در این مورد پیشبینی شده است و جشنواره فیلم فجر بعنوان مهم ترین رکن سینمای ایران در این راستا می تواند سردمدار دستیابی به این هدف باشد.1400/11/17
22:44:27
5.0 / 5
307
تگهای خبر: آموزش , جشنواره , هزینه , هنر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس دونی