برنامه های دهه فجر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

برنامه های دهه فجر سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

لباس دونی: معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه های این سازمان به مناسبت چهل وسومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با عنوان «آینده روشن» تشریح نمود.


به گزارش لباس دونی به نقل از ایسنا و به نقل از پایگاه خبری تحلیلی فرهنگ و هنر، سیدعلیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برنامه های این سازمان به مناسبت دهه فجر را تشریح نمود و اظهار داشت: همزمان با فرارسیدن چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بسته برنامه های «آینده روشن» را در سه محور محتوایی تقویت باورهای عمومی برای امید به آینده انقلاب اسلامی، ترویج و گسترش نمادهای هویت ملی و افزایش آگاهی مردم از تاریخ انقلاب اسلامی پیش بینی کرده ایم.
او اضافه کرد: چهارمین دوره برنامه «فصل رویش» امسال با تجلیل از رویش های انقلاب اسلامی در عرصه های فرهنگی، هنری، علمی و ورزشی انجام می شود. در این برنامه ضمن تشکیل شورای انتخاب، جوانان انقلابی که در عرصه ها و حوزه های مختلف فعالیت شاخص و چشم گیری داشته اند معرفی و تندیس رویش به آنها اهدا می شود.
فاطمیان پور بیان کرد: پنج نمایشگاه «ایران ما انقلاب ما» در راه راهپیمایی روز ۲۲ بهمن به همراه اجرای برنامه های دیگر برای شهروندان راه اندازی که شامل غرفه نماشگاهی آشنایی نوجوانان با بیانیه گام دوم، غرفه نقاشی و رنگ آمیزی کودکان همراه با اهدا جوایز و محصولات فرهنگی متنوع، غرفه عکس یادگاری و اجرای برنامه های متنوع فرهنگی هنری ست.
او با اشاره به اینکه کارهای سازمان فرهنگی هنری در عرصه تولید محصولات مجازی با شیوع ویروس کرونا رشد قابل توجهی داشته است، اظهار داشت: این فعالیت ها در دهه فجر هم ادامه خواهد داشت و محصولاتی در محور تاریخ شفاهی پهلوی، مقایسه انقلاب ایران با سایر انقلاب های جهان، معرفی دستاوردهای انقلاب اسلامی، معرفی شهدای انقلاب، روایت تاریخ شفاهی مردم از پیروزی انقلاب، روایت انقلاب از بیان غیرایرانیان، انقلاب ایرانی در عصر ظهور و اندیشه و گفتمان انقلاب اسلامی، تبیین و معرفی بیانیه گام دوم و جهاد تبیین تولید و در فضای مجازی منتشر می شود. مجموعه محصول «کتابداران» از دیگر تولیدات فضای مجازی این سازمان است که با هدف معرفی کتاب های حوزه مقاومت و انقلاب اسلامی در قالب پادکست، موشن گرافی و فتوکلیپ توسط تمامی کتابخانه های سازمان فرهنگی تولید و منتشر می شود.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب در خصوص نصب پرچم جمهوری اسلامی بر سردرخانه ها در روزهای دهه فجر از برگزاری پویش «هر خانه یک پرچم» برای پنجمین سال پی در پی آگاهی داد و اظهار داشت: این پویش با هدف ترویج نصب پرچم جمهوری اسلامی ایران بر سردر خانه ها توسط شهروندان و با مشارکت تولیدکنندگان و گروههای مردمی انجام می شود.
وی در ادامه به جشنواره «بازی های دیجیتال فجر» اشاره نمود و اظهار داشت: این جشنواره برای مخاطبان نوجوان بصورت حضوری در فرهنگ سرای خاوران و با مشارکت تولیدکنندگان بازی های دیجیتالی انجام می شود. بازی های این جشنواره شامل بازی های کنسولی و موبایلی با محتوای انقلابی ست.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری اظهار داشت: مسابقه «هزار هزار پولک نور» با هدف ترویج سرود جمهوری اسلامی ایران در میان کودکان و نوجوانان انجام می شود. این جشنواره در دو بخش گروهی و انفرادی ست. بخش گروهی به ۳ رده سنی زیر ۶ سال، ۶ تا ۸ سال و ۹ تا ۱۲ سال اختصاص دارد و بخش انفرادی نیز در ۳ رده سنی زیر ۶ سال، ۶ تا ۸ سال و ۹ تا ۱۲ سال برگزار می گردد.
علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند تا ۱۶ بهمن در گروههای جمعی یا انفرادی مبادرت به خواندن سرود جمهوری اسلامی ایران کنند و بعد از ضبط فیلم کوتاه به دو شیوه در قالب لوح فشرده به دبیرخانه مسابقه به آدرس تهران، خیابان ولیعصر(عج)، بالاتر از پارک ساعی، کوچه ساعی دوم، فرهنگ سرای سرو یا به شماره واتساپ 09335979594 ارسال نمایند. شرکت کنندگان باید با مراجعه به پرتال فرهنگ سرای سرو نسبت به دریافت فایل صوتی مسابقه اقدام نموده و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88881879 دبیرخانه مسابقه تماس حاصل کنند.
او اضافه کرد: همین طور ششمین جشنواره «دستاوردهای کانونی و مراکز مشارکتی» با هدف به نمایش گذاشتن دستاوردها و تولیدات کانون ها و مراکز مشارکتی سازمان و تقدیر از کانون های برتر برگزار می گردد.
فاطمیان پور بیان کرد: در روزهای دهه فجر جشنواره «مدرسه انقلاب» با مشارکت و همکاری انجمن اسلامی دانش آموزان شهر تهران در میان نوجوانان و دانش آموزان شهر تهران برگزار می گردد.
او اضافه کرد: اتوبوس های کتابگرد «هدهد» چند سالی ست که در نقاط مختلف تهران خدمات کتابخانه ای ارائه می کنند و در دهه فجر نیز با حضور در روستاهای محروم اطراف تهران به اجرای برنامه و برگزاری مسابقه برای کودکان و نوجوانان می پردازند.
فاطمیان پور بیان کرد: مسابقه کتابخوانی: «کتاب ماه» با موضوع انقلاب اسلامی و از کتاب های «خون دلی که لعل شد» نوشته محمدعلی آذرشب و «۴۰ سال با انقلاب» نوشته سیدمحمدحسن محمودی برگزار می گردد.
علاقه مندان برای تهیه نسخه الکترونیکی کتاب «۴۰ سال با انقلاب» و همین طور سوالات مسابقه می توانند به پورتال کتابخانه عمومی شهر تهران به آدرس tlibrary.tehran.ir مراجعه کنند. همین طور بوسیله وبگاه رسمی manvaketab.ir (شبکه توزیع کتاب خوب در کشور) با کد تخفیف ketabmah و همین طور بوسیله ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه 3000141441 کتاب «خون دلی که لعل شد» را با تخفیف ویژه، تهیه کنند. شرکت کنندگان پاسخ های هر کتاب را از ۱۶ بهمن تا ۱۵ اسفندماه 1400 به ترتیب بصورت یک عدد ۱۰ رقمی (از چپ به راست) به شماره ۲۰۰۰۱۸۳۷۴۵ پیامک کنند. به ۴۵ نفر از برگزیدگان مسابقه به قید قرعه، جایزه نقدی ۴ میلیون ریالی اهدا خواهد شد.
علاقه مندان برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانند با شماره 96653462 تماس بگیرند.
او اضافه کرد: همین طور پویش میدانی «نشان ایران» نیز با راه اندازی ایستگاه و نصب استیکر و نقش پرچم ایران بر شیشه خودرو های سواری اجرا می شود و فضای شهر را برای دهه فجر مهیا می کند.
معاون فرهنگی هنری بیان کرد: مراسم «برخیزید» ۱۲ بهمن همزمان با شروع دهه فجر با برنامه های مختلفی همچون؛ اجرای سرود جمهوری اسلامی توسط گروه مارش ارتش (زنده)، اجرای سرود توسط گروه سرود رضوان، سخنرانی، روایتگری، برگزاری غرفه های فرهنگی هنری و مذهبی، غبارروبی، عطرافشانی و گلباران مزار شهدای انقلاب در گلزار شهدای بهشت زهرا(س) انجام می شود.
فاطمیان پور اظهار داشت: همین طور در زمینه هنرهای تجسمی نیز نمایشگاه «پرواز ۵۷» با نمایش تصاویر تاریخی از انقلاب اسلامی و اجرای برنامه های اختصاصی مانند سرود در دهه فجر در فرودگاه مهرآباد راه اندازی.
وی در ادامه تشریح برنامه های فرهنگی این سازمان در دهه فجر اظهار داشت: کتاب «برسد به دست رهبرم» مجموعه آثار منتخب و گردآوری شده از پویش «نامه ای به رهبرم» است که در بهمن سال قبل اجرا شد. این آثار بعد از داوری در یک کتاب ۹۵ صفحه ای به همت انتشارات «روایت فتح» انتشار یافته است که امسال و همزمان با صدور بیانیه گام دوم انقلاب ۲۳ بهمن ساعت ۱۶ در فرهنگ سرای رازی رونمایی می شود.
معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری با اشاره به برگزاری «فرهنگ سرای منتظر» اظهار داشت: باتوجه به برگزاری آیین نماز جمعه در روز ۲۲ بهمن، فرهنگ سرای منتظر نیز توسط سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در محل نماز جمعه تهران برگزار می گردد و ضمن ارائه خدمات فرهنگی و تفریحی متنوع به نمازگزاران، محصولات در رابطه با موضوع سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در غرفه های این فرهنگ سرا توزیع می شود.
منبع:

1400/11/11
23:15:13
5.0 / 5
518
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لباس دونی