ضرغامی:

جاذبه های گردشگری ایران با تکنولوژی های جدید معرفی شود

جاذبه های گردشگری ایران با تکنولوژی های جدید معرفی شود

لباس دونی: وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر حضور فعالان گردشگری در نمایشگاه های مهم دنیا اصرار کرد و اظهار داشت: باید با روش های ابداعی و بهره برداری از ظرفیت های تکنولوژی های جدید، مسیر اثربخش و متفاوتی را در معرفی جاذبه های گردشگری ایران ارائه شود.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، سیدعزت الله ضرغامی که به دعوت زوراب پولولیکاشویلی، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در مادرید اسپانیا به سر می برد، در یک نشست صمیمی و کارشناسانه، پای درددل فعالان گردشگری نشست و در جریان مشکلات و موانع پیش روی آنان در رونق حضور توریستهای خارجی در ایران قرار گرفت.
فقدان برندینگ مناسب برای انگیزه بخشی به گردشگران، ایران هراسی و اطلاع نداشتن از وضعیت اجتماعی، سیاسی کشور، ضعف امکانات و مراکز اقامتی، ضرورت راه اندازی بخش ویژه گردشگری در سفارتخانه ها برای ارائه تسهیلات و هدایت لازم گردشگران، غفلت و معرفی نکردن ظرفیت های آیینی برای مقاطع زمانی خاص کشور، ضعف در راهنمایان زبان های خاص خصوصاً اسپانیولی، معرفی نکردن حرفه ای گردشگری خوراک و مزیت های نسبی کشورمان در این بخش و ضرورت تخصیص قسمتی از درآمدهای ناشی از خروج توریست از کشور به زیرساخت های گردشگری و حمایت مالی از لطمه دیدگان این حوزه در وضعیت بحرانی همچون موارد مورد تاکید فعالان حوزه گردشگری در این جلسه بود.


باید غفلت های گذشته را به سرعت جبران کنیم
ضرغامی در این دیدار با تشکر از کوشش های فعالان حوزه گردشگری کشورمان بر ضرورت مقابله با ایران هراسی و معرفی صحیح وضعیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کشورمان در کنار سایر جاذبه های گردشگری تاکید کرد و از آنان خواست تا دراین زمینه با طرح و برنامه مناسب و تأثیرگذار اقدام نمایند.
وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با تشریح اقدامات وزارتخانه در ماه های اخیر خصوصاً در زمینه ایجاد هماهنگی و هم افزایی بین دستگاه های حاکمیتی و اجرائی کشور، به عزم جدی نظام برای رونق گردشگری و رفع موانع پیش روی آنان اشاره نمود و اضافه کرد: باید به سرعت غفلت های گذشته از این حوزه مهم اقتصادی و فرهنگی را جبران نماییم.
ضرغامی با تاکید بر حضور فعالان گردشگری در نمایشگاه های مهم دنیا، از آنان خواست تا با روش های ابداعی و جدید و پرهیز از مدلهای قدیمی، کلیشه ای و ناکارآمد و بهره برداری از ظرفیت های تکنولوژی های جدید، مسیر اثربخش و متفاوتی را در معرفی جاذبه های گردشگری ایران عرضه کنند.
تسهیل صدور ویزا به شیوه های الکترونیکی
در این جلسه حسن قشقاوی سفیر کشورمان در اسپانیا نیز با اشاره به رشد ۴۰ درصدی صدور ویزای ایران در اسپانیا پیش از کرونا اظهار داشت: باتوجه به امکان صدور ویزای فرودگاهی در ایران و روش الکترونیکی دریافت اطلاعات از متقاضیان، نیازی به حضور آنان در محل سفارت در مادرید نیست.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، چهل و دومین نمایشگاه فیتور (FITUR) بعنوان یکی از با اهمیت ترین رویدادهای تخصصی صنعت توریسم، عصر چهارشنبه -۲۹ دی ۱۴۰۰- در محل برگزاری نمایشگاه های (IFEMA) در مرکز شهر مادرید در اسپانیا راه اندازی شد.
در این نمایشگاه که در سایه شیوع سویه اُمیکرون و تحت تدابیر شدید بهداشتی و دستورالعمل های جهانی برگزار می گردد بیش از ۱۰۰ پاویون کشورهای مختلف و در مجموع حدود ۶۰۰ غرفه دار و ۷هزار شرکت از فعالان صنعت گردشگری (هتل داران، تورگردانان، دفاتر خدمات سفر) حضور دارند.
نمایشگاه فیتور ۲۰۲۲ تا ۳ بهمن ۱۴۰۰ ادامه دارد و برگزارکنندگان این رویداد انتظار دارند در طول دوره پنج روزه این نمایشگاه، حدود ۹۰ هزار نفر از این رویداد بازدید کنند که ۶۰ هزار نفر از آنها متخصص صنعت گردشگری هستند. دو روز پایانی این نمایشگاه پذیرای عموم علاقه مندان به گردشگری از سراسر دنیا خواهد بود.
ارقام نمایشگاه فیتور ۲۰۲۲ هنوز با آمار ثبت شده در سال ۲۰۲۰ (که پیش از شروع همه گیری برگزار شد) فاصله بسیاری دارد. در نمایشگاه فیتور ۲۰۲۰، بیش از ۹۰۰ غرفه دار، ۱۱ هزار شرکت، ۱۶۵ کشور و ۲۵۰ هزار بازدیدکننده شرکت کرده بودند.
در پاویون ایران که به مساحت ۱۲۰ مترمربع با نماهایی از معماری ایرانی-اسلامی و دوران صفوی طراحی شده و در بخش اروپایی نمایشگاه فیتور ۲۰۲۲ قرار دارد، ۱۴ شرکت تخصصی فعال صنعت گردشگری حضور دارند تا ضمن معرفی جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری ایران، راه های توسعه همکاری با همتایان خود در سایر کشورهای جهان برای احیا و رونق گردشگری در پساکرونا را بررسی نمایند.
هماهنگی، برنامه ریزی حضور و مدیریت پاویون ایران در فیتور ۲۰۲۲ را کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی بر عهده گرفته است.


منبع:

1400/11/02
15:56:54
5.0 / 5
416
تگهای خبر: تخصص , خدمات , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
لباس دونی