دبیر شورای حجاب و عفاف كشور:

دشمن به دنبال طرح های نوآورانه برای قبح شکنی و نرمال سازی بی حجابی در جامعه است

دشمن به دنبال طرح های نوآورانه برای قبح شکنی و نرمال سازی بی حجابی در جامعه است

به گزارش لباس دونی دبیر شورای سیاستگذاری حجاب و عفاف کشور اظهار داشت: طراحی های نوآورانه دشمن سبب قبح شکنی و نرمال سازی بی حجابی در جامعه می شود و مقابله با آن نیازمند انجام فعالیتهای ترویج عفاف و حجاب خلاف مسیر دشمنان است.


به گزارش لباس دونی به نقل از خبرگزاری ایرنا، مهدی رضاییان روز چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان سمنان در دفتر امام جمعه این شهر بیان نمود: در هیچ موضوعی به اندازه عفاف و حجاب قانون و مصوبات کامل و غنی وجود ندارد و نقشه مهندسی فرهنگی کشور هم با عنایت به غنی بودن آن باید توسط شورای فرهنگ عمومی استان ها پیاده سازی شود.
وی ضمن اشاره به مراحل مهم حفظ و ترویج عفاف و حجاب در جامعه اضافه کرد: اولین مرحله آن توجه به اهمیت مبحث عفاف و حجاب و برآورد میزان خسارت انسانی و فرهنگی بی توجهی به این مورد مهم می باشد.
رضاییان افزود: در گام دوم وضعیت سنجی عفاف و حجاب در کشور و جامعه به وسیله نظرسنجی، مشاهدات میدانی در سطوح مختلف محلی تا ملی است تا بتوان وضعیت آینده این مورد را مورد توجه و تمرکز قرارداد.
دبیر شورای سیاستگذاری حجاب و عفاف کشور ابرازداشت: کارگروه بررسی و رصد وضعیت فعلی و پیشبینی مستمر آینده باید تشکیل گردد تا از بروز مشکلات بیشتر جلوگیری شود.
رضاییان اظهارداشت: وجود رویکرد واحد برای فعالیت مدیران و ایجاد وحدت میان مدیران میان رده با عنایت به لزوم همراهی این مدیران باید شکل گیرد و در گام چهارم بعدی هم به بررسی علل وضعیت موجود و زمینه های آن با عنایت به طراحی های نوآورانه دشمن باید پرداخت.
رضاییان خاطرنشان کرد: گام آخر هم عرضه راهکارهای مناسب و نزدیک شدن به اهداف در زمانبندی های مختلف است که سه راهکار فرهنگی بعنوان وسیع ترین راهکار، اقدامات سلبی و مقابله ای، با عنایت به فعالیت افراد کمک کننده به جریان بی حجابی با منافع سیاسی و اقتصادی و اقدام مدیریتی و نظارتی است.
وی افزود: دستگاههای اجرایی اصلی مانند صداوسیما، صنعت معدن و تجارت، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش عالی امور مربوطه را در دست گیرند.
دبیر شورای سیاستگذاری حجاب و عفاف کشور یادآورشد: سهم محدود بوستان های اختصاصی بانوان در کشور، افزایش تولید مستند برپایه پرونده های دادگستری موجود در استان ها، تولید نماهنگ با محوریت بانوان، به صفر رساندن واحدهای صنفی بدون مجوز مانند فعالیت موسیقی های زیرزمینی، آرایشگاه ها، باشگاه ها و مراکز تربیت سگ، باید مورد توجه قرارگیرد.
رضاییان بیان نمود: سازمان صنعت، معدن و تجارت در حوزه عفاف و حجاب و نظارت بر فعالیت اصناف اثرگذاری فرهنگی بسیاری دارد و دستگاههای اجرایی در کنار وظایف فضای حقیقی در فضای مجازی همان وظایف را دارند.
حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی استاندار و تعدادی از مسئولان دستگاههای فرهنگی و اجتماعی استان سمنان در این جلسه حضور داشتند./


منبع:

1400/10/22
22:58:30
5.0 / 5
1678
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لباس دونی